ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -

ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ


ПрАТ "Волиньобленерго" > Запитання - відповідь


Поставте нам запитання, що стосуються роботи товариства.


Свої запитання надсилайте за адресою question@energy.volyn.ua. В листі вкажіть своє ім'я, населений пункт та текст запитання. Для отримання детальних відповідей просимо вказувати номер особового рахунку для фізичних споживачів, або номер договору для юридичних. Після опрацювання, відповіді будуть опубліковані на нашому сайті або відправлені вам на електронну пошту.П. Анна запитує наступне:


За червень місяць було нараховано до оплати у два рази більше аніж за попередні місяці. Лічильник дійсно показує такі показники, хоча значних змін у споживанні не відбувалось. Чи може викликати таку неточність несправність лічильника? Якщо так, то що необхідно для його перевірки? Зараз щодня записуємо показники. Вони варіюються від 3 до 9 кВт за добу.

Відповідаємо:


Розрахунки за спожиту електроенергію споживач повинен здійснювати на підставі показів приладу обліку електроенергії (електролічильника).

У разі сумніву споживача у правильній роботі приладу обліку він може звернутися до енергопостачальника для проведення експертизи.

Після оплати споживачем вартості робіт енергопостачальник протягом 20 днів проводить експертизу. У разі підтвердження експертизою неправильної роботи приладу обліку енергопостачальник відшкодовує споживачу всі витрати, пов’язані з проведенням експертизи.

Неправильна робота” приладу обліку – це невідповідність допустимих похибок (відхилень) приладу обліку вимогам нормативно-технічних документів вимогам паспорту на прилад обліку.

Додатково повідомляємо: приховування споживачем інформації про пошкодження або несправність приладу обліку чи пломби є порушенням "Правил користування електричною енергією (для населення)" і тягне за собою адміністративну відповідальність.      

Знімати лічильник та порушувати пломби самостійно не можна ні в якому разі.

П. Сергій с. Світязь, Шацького р-ну запитує наступне:


Я встановив на електроопорі прожектор і рекламу. Приїхали ресовці і сказали, щоб я зняв. Я зразу і зняв. Але у мене питання, чому такий підхід до деяких людей? Бо реклама лишилась висіти по всьому селу. Іншим можна? Сергій. Шацький район, с.Світязь.

Відповідаємо:


ПАТ «Волиньобленерго» надає роз’яснення щодо демонтажу сторонніх об’єктів, що розміщені на ПЛ-10(6) – 0,4кВ Товариства:

 1. п.2.5.136. Правил улаштування електроустановок  -  «Конструкції опор повинні забезпечувати здійснення їх технічного обслуговування та ремонтних робіт; зручний і безпечний підйом персоналу на опору від рівня землі до вершини опори і його переміщення по елементах опори».
 2. п.8. Правил охорони електричних мереж – «забороняється виконувати будь - які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж».

Відповідно, сторонні об’єкти, які розміщені на опорах Товариства унеможливлюють проведення технічного обслуговування та ремонтних робіт на ПЛ – 10(6) – 0,4кВ, а також спричиняють їх пошкодження.
Працівниками Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго» здійснюється огляд ПЛ-10(6) – 0,4кВ. У разі виявлення сторонніх об’єктів на опорах працівники філії повідомляють власника стороннього об’єкта про його демонтаж в тижневий термін, у разі відмови власника – проводять його демонтаж власними силами.


Пані Марина смт. Шацьк запитує наступне:


Доброго дня, проживаємо в Шацьку і до новобудови хочемо підключити світло. Право власності в мене на умовах суперфіцію. В Шацькій філії Волиньобленерго нам все одобрили і відправили з документами в Любомль. Там все уважно вивчили і так як на моєму участку знаходяться стовпи ЛЕП - 0,4 кВ та ЛЕП - 10 кВ - відправили реєструвати в державній реєстраційній службі договір про встановлення земельного сервітуту . Які законні підстави для примусового підписання мною даного договору і які моменти можуть бути і чи може мені  бути відмовлено в підключенні електроенергії без підписання мною договору земельного сервітуту .

Відповідаємо:


Правовий режим земель енергетики закріплений в Законі України  «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів». Відповідно до статті 14 цього закону земельні ділянки державної та комунальної власності надаються у власність і користування (у тому числі в оренду) для потреб енергетики за рішенням органів виконавчої влади або  органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень та в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Об'єкти передачі електричної енергії можуть розміщуватися на земельних ділянках усіх категорій земель без зміни їх цільового
призначення.

Для будівництва, розміщення та експлуатації об'єктів передачі
електричної або теплової енергії земельні ділянки всіх форм власності, за договором з власником чи користувачем земельної ділянки, можуть   використовуватися також шляхом встановлення постійних або строкових земельних сервітутів без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.

У статті 33 вищезгаданого закону зазначається, що фізичні та юридичні особи, які отримали дозвіл на проведення робіт на земельних ділянках, розташованих у спеціальних зонах об’єктів енергетики, зобов’язані виконувати їх з дотриманням умов, які забезпечують збереження зазначених об’єктів, та дотримання правового режиму цих земель.

Ці обмеження обумовлюються при складанні технічної документації із землеустрою та будівництва із зазначенням розмірів охоронних зон (план меж обмежень і сервітутів земельної ділянки).  

Оскільки, у зверненні Ви зазначаєте, що на земельній ділянці вже розташовані опори ЛЕП - 10 кВ ПАТ «Волиньобленерго», які відповідно були встановлені там після винесення відповідного рішення органами місцевого самоврядування про передачу земельних ділянок товариству для розміщення енергооб’єктів, то при відведенні земельної ділянки, на якій розташований Ваш будинок, в документації повинні були зазначатись обмеження щодо використання охоронних зон енергооб’єктів (опор ЛЕП), а Любомльська філія товариства повинна була погодити технічну документацію із землеустрою, як суміжні землекористувачі.   

Для конкретизації відповіді Вам необхідно надати уточнюючу інформацію та документи щодо земельної ділянки, зокрема, технічну документацію із землеустрою.


п.Лілія м.Луцьк запитує наступне:


Ми починаємо будівництво в с.Милуші житлового будинку, хочемо провести світло(тобто треба стовб ставити), вже чоловік документи збирає. Скажіть, будь ласка, ми заплатимо тільки по 1248грн за вказану кількість кіловат(будемо поки на 3 заяву писати), чи ще буде вартість стовба, платформи під нього, за встановлення?

Відповідаємо:


Приєднання об'єктів до електричних мереж ПАТ "Волиньобленерго" здійснюється відповідно до Постанови НКРЕ від 17.01.2013 №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», (далі по тексту - Правила). Даними правилами регулюються відносини, що виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж.

 

Вартість приєднання електроустановок замовників до електричних мереж електропередавальної організації, згідно Правил, залежить від типу приєднання:
- стандартне приєднання - приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності об'єкта замовника:

• І ступінь - до 16 кВт включно;

• II ступінь - від 16 кВт до 50 кВт включно;

• III ступінь - від 50 кВт до 160 кВт включно.

 

Згідно з діючим законодавством на період з 01.01.2013 р. по 01.01.2015 р. забезпечується стандартне приєднання електроустановок І ступеня потужності.

- приєднання, яке не є стандартним (нестандартне приєднання), - приєднання до діючих мереж електроустановки, за умов приєднання якої ступені напруги в точці приєднання та точці забезпечення потужності не збігаються та/або за умови перевищення числових значень для стандартного приєднання відповідно до закону, та електроустановки, призначеної для виробництва електричної енергії.

Ставки на стандартне приєднання встановлюються національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики (далі по тексту - НКРЕ).


На 2014 рік ставки стандартного приєднання затверджені Постановою НКРЕ від 05.12.2013 року за № 1529  із внесеними змінами Постановою НКРЕ від 20.03.2014 року №255 "Про внесення змін до постанови НКРЕ від 5 грудня 2013 року № 1529" становлять для сільської місцевості:

 

 на напрузі  220В – 732 грн  за 1 кВт приєднання ( з ПДВ ),

 на напрузі 380В – 1260 грн за 1 кВт приєднання( з ПДВ ).

 

Вартість приєднання, яке не є стандартним розраховується згідно «Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж» затвердженої постановою НКРЕ № 115 від 12.02.2013 р. та проекту електропостачання електроустановок замовника, який розробляється на основі отриманого Замовником договору про приєднання та технічних умов.

Для підготовки договору про приєднання до електричних мереж та технічних умов приєднання Вам необхідно звернутись  у філію ПАТ «Волиньобленерго», за місцем розташування вашої електроустановки (об’єкта), з заявою про приєднання електроустановки необхідної потужності та додати наступні документи:

 

- викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі не менше 1:2000 (в обсягах, необхідних для визначення типу приєднання) із зазначенням місця розташування електроустановки (опори ПЛ, траси КЛ або ТП 10/0,4 кВ), земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання;

- ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки;

- копію документа, що підтверджує право власності чи користування об’єктом або, за відсутності об’єкта, право власності чи користування земельною ділянкою;

- копія належним чином оформленої довіреності чи іншого документа на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори (за потреби).

 

Для оформлення договорів про приєднання при собі необхідно мати:

 • для фізичних осіб:
 • паспорт громадянина України.
 • ідентифікаційний номер фізичної особи.


Додатково повідомляємо, що згідно п.2.1.3.  Правил приєднання електр оустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013р. № 32, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 08 лютого 2013 року за №236/22768: «Електропередавальна організація готує технічні вимоги до проекту зовнішнього  електрозабезпечення, забезпечує виконання проектної документації, будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних  робіт  та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника».


Також, згідно п.1.7., згаданих правил, «…Точка приєднання  має бути розташована на межі земельної ділянки замовника або, за згодою замовника на території цієї земельної ділянки».

 

Отже, ПАТ «Волиньобленерго» має побудувати зовнішні електромережі до межі земельної ділянки Замовника, який має надати місце для встановлення приладу обліку електроенергії. Прокладання електричних мереж по ділянці замовника здійснюється Замовником на основі проекту внутрішнього електропостачання електроустановок Замовника за рахунок коштів Забудовника.

 

 Для вирішення питання приєднання до електричних мереж електроустановок  Вам необхідно звернутись до місцевої філії ПАТ «Волиньобленерго».

п.Лариса смт. Колки Маневицького р-ну запитує наступне:


Хочу висловити своє невдоволення виглядом та змістом (нічого не зрозуміло) рахунку за спожиту електроенергію. Прохання пояснити, що за сума виставлена в рахунку за серпень місяць 2014р., тариф.

Відповідаємо:


Форма рахунків ПАТ «Волиньобленерго» на оплату за спожиту електричну енергію відповідає вимогам Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001р. №2346-ІІІ (зі змінами) та «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», затвердженої постановою Національного Банку України №174 від 01.06.2011р. (зі змінами), а саме – містять не тільки усі необхідні і обов’язкові згідно законодавства реквізити, але й ряд додаткових реквізитів:

 1. Обов’язкові реквізити - зазначення платника та отримувача, суму касової операції, призначення платежу, номер рахунку отримувача та найменування і код банку отримувача.
 2. Додаткова інформація – фактичний показник лічильника, діючі тарифи на електричну енергію, дані про пільгу (знижку плати за спожиту електроенергію), обсяг спожитої електроенергії тощо.

Рахунок, зокрема, містить інформацію, щодо суми спожитої електричної енергії за попередній період, а саме – в рахунку міститься інформація про сальдо на початок розрахункового місяця, яка є сумою вартості спожитої електричної енергії за попередній період (сума, за відсутності заборгованості, є аналогічною сумі до оплати в минулому рахунку) та вартості залишку спожитої електричної енергії за кінець минулого календарного місяця.


Крім того, рахунок містить дані, щодо оплати, проведеної споживачем в минулому періоді, значення діючих тарифів на електричну енергію, кінцевий показник лічильника та контактні дані філії товариства.


Звертаємо  Вашу  увагу  на те, що у новому рахунку  дані, щодо обсягу та вартості спожитої електричної  енергії наводяться  за   календарний місяць, а не за період між зняттям показів.
     

Додаткові пояснення до даних рахунку:

 

«Дані про наявність або відсутність діючої пільги» - ІНФОРМАЦІЯ НЕ СВІДЧИТЬ ПРО ПРАВО НА ПІЛЬГИ АБО ЙОГО ВТРАТУ! В графі відображається інформація у разі надання знижки плати за спожиту е/е (пільги) за посередництвом товариства. У разі отримання пільги у грошовому еквіваленті (згідно постанови КМУ №866 від 22.10.2010р. «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії») – відображається інформація про відсутність використання пільги за посередництвом товариства.


«Діючі тарифи на е/е (з ПДВ)» - зазначаються тарифи на е/е для населення, які діють в календарному місяці, в якому сформований окремо взятий рахунок на оплату. Тарифи встановлюються постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. Інформацію у разі зміни тарифів для населення товариство розміщує на сайті в мережі Інтернет www.energy.volyn.ua та у друкованих засобах масової інформації області. На сайті товариства також можна дізнатись і про коефіцієнти зон доби у разі використання диференційованого приладу обліку, так званого – «зонного» лічильника.


«Останні фактичні показання, зафіксовані енергопостачальником» - рахунок ПАТ «Волиньобленерго» на оплату за спожиту е/е формується не за період, а станом на дату його генерації. Тобто рахунок відображає стан розрахунків споживача на певну дату – яка сума до оплати і на який показник лічильника вона розрахована. З цих же міркувань - попередній показник лічильника не може міститись у фактичному рахунку. Інформацію про попередній показник споживачу слід брати з попереднього рахунку, який необхідно зберігати протягом 3-ох років.


«Сальдо на початок минулого місяця» - наголошуємо, що у разі проведення споживачем щомісячної оплати, дане значення НЕ Є ЗАБОРГОВАНІСТЮ СПОЖИВАЧА! Боржникам з існуючою заборгованістю доставляються товариством не рахунки, а попередження про відключення е/е.  Дане сальдо є сумою сальдо оплати згідно попереднього рахунку та вартістю спожитої електричної енергії за кінець попереднього календарного місяця.


«Витрачено за календарний місяць», «Нараховано за минулий місяць» - фактичний обсяг та вартість спожитої електричної енергії за частину звітного календарного місяця (з 1 числа по день зняття показань лічильника, наведених в графі «Показання»). Даний обсяг спожитої е/е розрахований енергопостачальником у відповідності до вимог Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ) наступним чином. Межі щодо обсягів  спожитої електроенергії  встановлені постановою НКРЕ на календарний місяць. Дата зняття показів у населення не співпадає з останнім днем календарного місяця. В зв’язку з цим НКРЕ було визначено спосіб пропорційного розподілу спожитої електроенергії за період між зняттям показів на частини споживання кожного місяця. Таким чином, обсяг електричної енергії, використаний протягом періоду між датами зняття показів щомісяця пропорційно розділяється на періоди дії кожного місяця за формулою = обсяг спожитої е/е між зняттям показів / кількість днів між зняттям показів * кількість днів кожного календарного місяця. Сума до оплати буде визначатись як сума добутків тарифів на відповідні їм обсяги споживання з врахуванням встановлених НКРЕ меж споживання. Наголошуємо, що обсяг спожитої е/е між зняттям показів споживач може визначити самостійно з граф «Показання» в рахунках за 2 місяці.


«Відомості про оплати/субсидії, що надійшли в минулому місяці» - дані про оплати / субсидії, які зменшили «Сальдо на початок минулого місяця». Тобто (за умови щомісячної оплати) якщо відняти від «Сальдо на початок минулого місяця» - «Відомості про оплати/субсидії, що надійшли в минулому місяці» = ми отримаємо вартість спожитої електричної енергії за кінець минулого (до розрахункового) календарного місяця. Відповідно додавши цю різницю до «Нараховано в поточному місяці» споживач завжди отримає суму, яка рівна значенню «Сума до оплати».


«Сума до оплати» - вартість спожитої електричної енергії за період між зняттям показів приладу обліку (різниця показів 2-ох останніх рахунків).

 

Приклад алгоритму розподілу споживання при формуванні рахунку за липень 2014 року:

Зняття показів: 15 червня 2014р. – показник 8935, 16 липня 2014р. – показник 9061.
Спожито електроенергії = 126 кВт.год. Межі споживання 150, 650 (800-150), понад 800 кВт.год. / місяць.
Кількість днів між зняттями показів – 31.
Розрахунок  середньодобового споживання електроенергії:
126 кВт.год. / 31 днів = 4,06 кВт.год.
Розрахунок обсягу  спожитої електроенергії з 15.06.2014 по 30.06.2014:
 4,06 * 16 днів = 65 кВт.год.
Розрахунок обсягу спожитої електроенергії з 01.07.2014 до 16.07.2014 (останній день не враховується):
4,06 * 15 днів = 61 кВт.год.


Застосування тарифів по споживанню за період з 01.07.2014 по 16.07.2014:
- до 150 кВт.год. = 61кВт.год. * 0,21588 грн. = 13,17 грн.;
- понад 150 до 800 кВт.год. =0 кВт.год.;
- понад 800 кВт.год. = 0 кВт.год.

Підсумковий рахунок за липень 2014 р. має  наступний вигляд :

Звертаємо увагу:


Сальдо на 01.07.2014р. – це сума вартості спожитої електроенергії за період з 15 по 30 червня 2014р. (14,03 грн.) та сальдо по рахунку за травень 2014р.(16,42 грн.).
14,03 + 16,42 = 30,45 грн.


Нараховано в  липні 2014р. – це вартість спожитої електроенергії за період з 01 по 16 липня 2014р. (13,17 грн.).


Спожито в липні 2014р. – це обсяг спожитої електроенергії  за період  з 01 по 16 липня 2014р.
(61кВт.год.).

 

Приклад алгоритму розподілу споживання при формуванні рахунку за серпень 2014 року:

Зняття показів: 16 липня  2014р. – показник 9061, 17 серпня 2014р. – показник 9239.
Спожито електроенергії = 178 кВт.год. Межі споживання 150, 650 (800-150), понад 800 кВт.год. / місяць.
Кількість днів між зняттями показів – 32.
Розрахунок  середньодобового споживання електроенергії:
178 кВт.год. / 32 дні = 5,56 кВт.год.
Розрахунок обсягу спожитої електроенергії з 16.07.2014  по 31.07.2014:
5,56 * 16 днів = 89 кВт.год.
Розрахунок обсягу спожитої електроенергії з 01.08.2014 до 17.08.2014 (останній день не враховується):
5,56 * 16 днів = 89 кВт.год.


Порівняння двох частин  липня  місяця в рахунках за липень та за серпень 2014р.:
- загальне споживання електроенергії  з  01  по  31  липня  становить   150  кВт.год.
- споживання з 01.07 до 16.07  (частина, яка виставлена в рахунку за липень 2014р.) = 61 кВт.год.
- споживання з 16.07 по 31.07 = 89 кВт.год.

 

Застосування тарифів по споживанню за період з 16.07  по  31.07:
- до 150 кВт.год. = 89 кВт.год. * 0,21588 грн. = 19,21 грн.;
- понад 150 до 800 кВт.год. =0 кВт.год.;
- понад 800 кВт.год. =0 кВт.год.


Застосування тарифів по споживанню за період з 01.08.2014 по 17.08.2014:
- до 150 кВт.год. = 89 кВт.год. * 0,21588 грн. = 19,21 грн.;
- понад 150 до 800 кВт.год. = 0 кВт.год.;
- понад 800 кВт.год. = 0 кВт.год.

Підсумковий рахунок за серпень 2014 р. має  наступний вигляд :

Звертаємо увагу:


Сальдо на 01.08.2014р. – це сума вартості спожитої електроенергії за період з 16 по 31 липня 2014р. (19,21 грн.) та сальдо по рахунку за липень 2014р. (27,20 грн.).
19,21 + 27,2 = 46,41 грн.


Нараховано в  серпні 2014р. – це вартість спожитої електроенергії за період з 01 по 17 серпня 2014р. (19,21 грн.).


Спожито в серпні 2014р. – це обсяг спожитої електроенергії  за період  з 01 по 17 серпня 2014р. (89 кВт.год.).
             


п.Ірина с. Боратин Луцького р-ну запитує наступне:


Поясніть, будь-ласка, які витрати лежать в основі розрахунку встановленої вартості одного кВт потужності?

Зокрема, чим продиктовані ціни, наприклад, „стандартного приєднання замовника до діючих мереж ПАТ "Волиньобленерго" на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності об'єкта замовник? Як розраховується така вартість?

Відповідаємо:


Приєднання об'єктів до електричних мереж ПАТ "Волиньобленерго" здійснюється відповідно до Постанови НКРЕ від 17.01.2013 №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», (далі по тексту - Правила). Даними правилами регулюються відносини, що виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж.


Вартість приєднання електроустановок замовників до електричних мереж електропередавальної організації, згідно Правил, залежить від типу приєднання:
- стандартне приєднання - приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності об'єкта замовника:
• І ступінь - до 16 кВт включно;
• II ступінь - від 16 кВт до 50 кВт включно;
• III ступінь - від 50 кВт до 160 кВт включно.


Згідно з діючим законодавством на період з 01.01.2013 р. по 01.01.2015 р. забезпечується стандартне приєднання електроустановок І ступеня потужності.
- приєднання, яке не є стандартним (нестандартне приєднання), - приєднання до діючих мереж електроустановки, за умов приєднання якої ступені напруги в точці приєднання та точці забезпечення потужності не збігаються та/або за умови перевищення числових значень для стандартного приєднання відповідно до закону, та електроустановки, призначеної для виробництва електричної енергії.

 

Ставки на стандартне приєднання встановлюються національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики (далі по тексту - НКРЕ).


На 2014 рік ставки стандартного приєднання затверджені Постановою НКРЕ від 05.12.2013 року за № 1529 "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2014 рік" із внесеними змінами Постановою НКРЄ від 20.03.2014 року №255 "Про внесення змін до постанови НКРЕ від 5 грудня 2013 року № 1529".
Вартість приєднання, яке не є стандартним розраховується згідно «Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж» затвердженої постановою НКРЕ № 115 від 12.02.2013 р. та проекту електропостачання електроустановок замовника, який розробляється на основі отриманого Замовником договору про приєднання та технічних умов.


п.Ігор с. Зміїнець Луцького р-ну запитує наступне:


Ділянка знаходиться в с. Зміїнець, на межі з Луцьком, 15 метрів від ділянки стоять ліхтари та лектрика від Луцька, скажіть бідь ласка яка вартість підключення електроенергії на ділянку, яку потрібно середню кількість кіловат для будиночку близко 100 квадратів, для побутових пристроїв... ні яких потужних пристроїв типу пилорам і сварок вокористовуватись небуде.
Цікавить ціна та перелік документів з які потрібні для підключення!
І ще одне запитання, на масиві працює якись кооператив і вони теж надають послуги надання електроенергії, наскільки такі кооперативи найдійні?

Відповідаємо:


Необхідна потужність для замовлення визначається відповідно до запроектованих у Вас електроприладів, та їх потужності. Для кваліфікованого розрахунку необхідної потужності Вам слід звернутись в проектну організацію. ПАТ "Волиньобленерго" не виготовляє внутрішньобудинкових проектів.

 

Для вирішення питання приєднання до електричних мереж електроустановок  Вам необхідно звернутись до місцевої філії ПАТ «Волиньобленерго». Перелік філій та їх адреси вказано на сайті ПАТ "Волиньобленерго" у вкладці "Адреса і контактна інформація"

 

При собі необхідно мати:

- копію документа, який підтверджує право власності чи користування цим  об’єктом або, за відсутності об’єкта, право власності чи користування земельною ділянкою за призначенням відповідно до заяви;
- копію належним чином оформленої довіреності на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори (за потреби);
- ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки;
- викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі не менше 1:2000 (в обсягах, необхідних для визначення типу приєднання) із зазначенням місця розташування електроустановки (опори ПЛ, траси КЛ або ТП 10/0,4 кВ), земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання.


На підставі наданих  документів буде визначено тип приєднання – стандартне або приєднання, яке не є стандартним.

Якщо приєднання буде стандартне  (це приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж ПАТ "Волиньобленерго" на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності об'єкта замовника: перший ступінь - до 16 кВт включно), то вартість приєднання в 2014 р. для сільської місцевості ІІІ категорії надійності електропостачання становитиме:

на напрузі 380В - 1260 грн за 1 кВт потужності (з ПДВ)
на напрузі 220В - 732 грн за 1 кВт потужності (з ПДВ)

 

Вартість нестандартного приєднання розраховується згідно Методики розрахунку плати за приєднання, затвердженої  Постановою НКРЕ № 115 від 12.02.2013 року.


Приєднання електроустановок замовника на території, що підлягає комплексній забудові (мікрорайон/квартал,  вулиця) здійснюється відповідно до умов Правил приєднання електроустановок до електричних мереж після виконання електропередавальною організацією електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, згідно з планами забудови відповідної території.


п.Віктор с. Раків-Ліс Камінь-Каширського р-ну запитує наступне:


У мене багатодітна сімя, в особі - 2 батьків та 5-теро дітей. Я знімаю квартиру, приписана вся сімя в батьків. Чому оплачую за електроенергію без пільг (зимою аж по всіх трьох тарифах.)
Є ще кілька сімей, на каких же умовах, знімають квартиру, а платать по одному тарифу.
Це факт, який перевіряв сам.
Чому ж одні мають пільки інші не мають?

Відповідаємо:

Згідно п.2.2. Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики 23.04.2012  № 498,   Пільги в оплаті за спожиту електроенергію, передбачені законодавством для різних категорій громадян, надаються тільки за місцем проживання.

У відповідності до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» передбачається, що громадянин   України,   а   також   іноземець  чи особа  без громадянства,  які  постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані  протягом  десяти  днів після прибуття до нового місця проживання   зареєструвати місце проживання.

Згідно «Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  
від 29 січня 2003 р. N 117, в реєстр обов’язково вноситься інформація про адресу зареєстрованого місця проживання пільговика.
 
Таким чином, у відповідності до чинного законодавства  пільги з оплати спожитої електричної енергії надаються тільки за місцем реєстрації пільговика.

п.Галина с. Лежниця запитує наступне:


Дайте будь-ласка зразок заяви щоб написати у філію Волиньобленерго для того щоб нам замінили електропровід з алюмінійового на мідний від лічильника до розподільчого (у помешкані весь провід мідний).

Відповідаємо:


На Ваш запит повідомляємо, що у разі необхідності зняття пломб з приладів обліку, Вам необхідно звернутися із заявою у відповідну філію ПАТ "Волиньобленерго" в якій чітко зазначити причину розпломбування.

 

Будь - які роботи з приладами обліку проводяться виключно персоналом ПАТ "Волиньобленерго". У разі проведення позапланових робіт їх вартість оплачується споживачем згідно виставленого філією рахунку.

 

Додатково повідомляємо, що у відповідності до п.11 діючих Правил користування електроенергією для населення відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених у квартирі, на інших об"єктах споживача, та пломб на них несе споживач.

п.Лілія м.Луцьк запитує наступне:


Ми починаємо будівництво в с.Милуші житлового будинку, хочемо провести світло(тобто треба стовб ставити), вже чоловік документи збирає. Скажіть, будь ласка, ми заплатимо тільки по 1248грн за вказану кількість кіловат(будемо поки на 3 заяву писати), чи ще буде вартість стовба, платформи під нього, за встановлення?

Відповідаємо:


Приєднання об'єктів до електричних мереж ПАТ "Волиньобленерго" здійснюється відповідно до Постанови НКРЕ від 17.01.2013 №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», (далі по тексту - Правила). Даними правилами регулюються відносини, що виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж.

 

Вартість приєднання електроустановок замовників до електричних мереж електропередавальної організації, згідно Правил, залежить від типу приєднання:
- стандартне приєднання - приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності об'єкта замовника:

• І ступінь - до 16 кВт включно;

• II ступінь - від 16 кВт до 50 кВт включно;

• III ступінь - від 50 кВт до 160 кВт включно.

 

Згідно з діючим законодавством на період з 01.01.2013 р. по 01.01.2015 р. забезпечується стандартне приєднання електроустановок І ступеня потужності.

- приєднання, яке не є стандартним (нестандартне приєднання), - приєднання до діючих мереж електроустановки, за умов приєднання якої ступені напруги в точці приєднання та точці забезпечення потужності не збігаються та/або за умови перевищення числових значень для стандартного приєднання відповідно до закону, та електроустановки, призначеної для виробництва електричної енергії.

Ставки на стандартне приєднання встановлюються національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики (далі по тексту - НКРЕ).


На 2014 рік ставки стандартного приєднання затверджені Постановою НКРЕ від 05.12.2013 року за № 1529  із внесеними змінами Постановою НКРЕ від 20.03.2014 року №255 "Про внесення змін до постанови НКРЕ від 5 грудня 2013 року № 1529" становлять для сільської місцевості:

 на напрузі  220В – 732 грн  за 1 кВт приєднання ( з ПДВ ),

 на напрузі 380В – 1260 грн за 1 кВт приєднання( з ПДВ ).

Вартість приєднання, яке не є стандартним розраховується згідно «Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж» затвердженої постановою НКРЕ № 115 від 12.02.2013 р. та проекту електропостачання електроустановок замовника, який розробляється на основі отриманого Замовником договору про приєднання та технічних умов.

 

Для підготовки договору про приєднання до електричних мереж та технічних умов приєднання Вам необхідно звернутись  у філію ПАТ «Волиньобленерго», за місцем розташування вашої електроустановки (об’єкта), з заявою про приєднання електроустановки необхідної потужності та додати наступні документи:

- викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі не менше 1:2000 (в обсягах, необхідних для визначення типу приєднання) із зазначенням місця розташування електроустановки (опори ПЛ, траси КЛ або ТП 10/0,4 кВ), земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання;

- ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки;

- копію документа, що підтверджує право власності чи користування об’єктом або, за відсутності об’єкта, право власності чи користування земельною ділянкою;

- копія належним чином оформленої довіреності чи іншого документа на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори (за потреби).

 

Для оформлення договорів про приєднання при собі необхідно мати:

 • для фізичних осіб:
 • паспорт громадянина України.
 • ідентифікаційний номер фізичної особи.

Додатково повідомляємо, що згідно п.2.1.3.  Правил приєднання електр оустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013р. № 32, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 08 лютого 2013 року за №236/22768: «Електропередавальна організація готує технічні вимоги до проекту зовнішнього  електрозабезпечення, забезпечує виконання проектної документації, будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних  робіт  та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника».

 

Також, згідно п.1.7., згаданих правил, «…Точка приєднання  має бути розташована на межі земельної ділянки замовника або, за згодою замовника на території цієї земельної ділянки».

 

Отже, ПАТ «Волиньобленерго» має побудувати зовнішні електромережі до межі земельної ділянки Замовника, який має надати місце для встановлення приладу обліку електроенергії. Прокладання електричних мереж по ділянці замовника здійснюється Замовником на основі проекту внутрішнього електропостачання електроустановок Замовника за рахунок коштів Забудовника.

 

Для вирішення питання приєднання до електричних мереж електроустановок  Вам необхідно звернутись до місцевої філії ПАТ «Волиньобленерго».

п.Галина, с.Світязь запитує наступне:


До мого будинку підключено 3 кВт. Скільки будуть коштувати технічні умови, якщо я хочу ще добавити 6 кВт?

Відповідаємо:


Для надання відповіді на Ваше запитання недостатньо інформації, зокрема невідоме місце розташування Вашого об’єкту, напруга приєднання, напруга на якій плануєте приєднати додаткову потужність.

 

Наводимо приклади розрахунку плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж. Приклади розроблені на основі ставок за приєднання, чинних з 29 квітня 2014р (Постанова НКРЕ від 20.03.2014р. № 255).

 

Приклад 1.

Вихідні дані: об'єкт Замовника розміщений у місті; напруга в точці приєднання 0,4 кВ; існуюча приєднана потужність 5 кВт; однофазна схема приєднання; III-я категорія надійності електропостачання.

Замовник звертається до електропередавальної організації із заявою про збільшення приєднаної потужності до 8 кВт без зміни схеми приєднання та без зміни категорії надійності електропостачання.

Вартість плати за стандартне приєднання розраховується за формулою:

Впр = С1ф * 3 кВт * 1,2 (ПДВ) = 760,00 * 3 * 1,2 = 2736,00 грн. (з ПДВ).

 

Приклад 2.

Вихідні дані: об'єкт Замовника розміщений у місті; напруга в точці приєднання 0,4 кВ; існуюча приєднана потужність 5 кВт; однофазна схема приєднання; III-я категорія надійності електропостачання.

Замовник звертається до електропередавальної організації із заявою про збільшення приєднаної потужності до 8 кВт із зміною схеми приєднання з однофазної на трифазну та без зміни категорії надійності електропостачання.

Вартість плати за стандартне приєднання розраховується за формулою:

Впр = С3ф * 8 кВт * 1,2 (ПДВ) = 1320,00 * 8 * 1,2 = 12672,00 грн. (з ПДВ).

 

Приклад 3.

Вихідні дані: об'єкт Замовника розміщений у місті; напруга в точці приєднання 0,4 кВ; існуюча приєднана потужність 5 кВт; однофазна схема приєднання; III-я категорія надійності електропостачання.

Замовник звертається до електропередавальної організації із заявою про зміну схеми приєднання з однофазної на трифазну, без збільшення приєднаної потужності та без зміни категорії надійності електропостачання.

Вартість плати за стандартне приєднання розраховується за формулою:

Впр = С3ф * 5 кВт * 1,2 (ПДВ) = 1320,00 * 5 * 1,2 = 7920,00 грн. (з ПДВ).


п.Володимир с.Гаразджа, Луцького р-ну запитує наступне:


Наш масив разом з КТП перебуває у процесі передачі на експлуатацію в Обленерго. Мій будинок (площею 60м.квадратних) опалюється від електрокотла 6Квт.
Вхідний автомат Три Фази 25А (9,5Квт)
Дозволена потужність 7Квт.
Те чого я потребую: тариф 1.4 (для селян без газу що опалюють електрикою).
У РЕСі ж мені усно повідомили що маю докупити потужність 5квт (за7300грн!), щоб була 12Квт...
А мені не треба аж стільки...
Готовий докупити 2,5 Квт. за 3650грн... (і не треба буде автомат міняти на 32А).
І тим більше що Практикою Доведено - 25А (9,5Квт) цілком вистачає для ВСІХ потреб мого домогосподарства.
Але службовці РЕСу слухати ніц не хочуть. "Докупляй до 12Квт бо ДБН! і все."
Адже в постановах про тарифікацію №№497 і 498 мова про згадані обмеження і не йде.

Відповідаємо:


Розглянувши  Ваш запит на сайт ПАТ «Волиньобленерго» від 09.04.14 р. про умови застосування тарифу по п 1.4 в межах своєї компетенції повідомляємо.

 

Постановою НКРЕ від 23.04.2012 N 497 (із змінами), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 N 598/20911 (далі - Тарифи), а саме пунктом 1.4, встановлено тарифи на спожиту електричну енергію для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості).

 

На сьогодні установленим порядком є підтвердження проектною документацією житлового будинку того, що будинок або його частина (окрема квартира) обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.

 

Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про архітектурну діяльність" встановлено, що проект - документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил.

 

Об'єкти архітектурної діяльності (об'єкти архітектури) - будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.

Згідно абзацу третього пункту 3.1 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02. 2012 року N 291 (далі - ПТЕЕС), для забезпечення належного обслуговування та експлуатації електроустановок у споживача повинна бути технічна документація, зокрема, затверджена проектна документація (креслення, пояснювальні записки тощо) з усіма змінами.

 

Підтвердженням встановлення електрообладнання для опалення, приготування їжі, нагрівання води тощо, є підтверджуючі документи про уведення в експлуатацію відповідних установок.

 

Звертаємо увагу, що, відповідно до визначення, наведеного в пункті 3.1 ПТЕЕС, уведення в експлуатацію - це дія, що фіксує готовність енергоустановки до використання за призначенням, яка документально оформлена в установленому порядку.

 

З урахуванням наведеного, на думку ПАТ «Волиньобленерго», за наявності проектної документації на об'єкт архітектури (будинок) або для квартири - технічного паспорта БТІ, відповідно до яких об'єкт архітектури (будинок) або квартира обладнано електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами, такий об'єкт архітектури (зокрема будинок) або квартиру слід вважати обладнаними зазначеними електроустановками в установленому порядку.

 

Відносини, які виникають між споживачами електричної енергії та енергопостачальною компанією, регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами) (далі - Правила).

 

Споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1) і укладається на три роки (пункт 3 Правил).

 

Відповідно до пункту 4 Правил у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.

 

Споживач може внести пропозиції щодо зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності.

 

В свою чергу, у зв'язку із встановленням додаткового електрообладнання та вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію, для опалення належного йому об'єкта (квартири), приготування їжі, нагрівання води тощо, споживач має звернутись до енергопостачальника щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією, в частині зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності, категорії надійності струмоприймачів, тарифної групи, переліку електроустановок, якими обладнано об'єкт споживача.

 

Підставою для внесення змін у договір про користування є підтвердження того, що житловий будинок в цілому або його частина (окрема квартира) обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками за наявності проектної документації будівництва або реконструкції та документ, підтверджуючий уведення об'єкта в експлуатацію в установленому порядку.

 

При цьому, у разі відсутності в проектній документації підтвердження факту обладнання житлового будинку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, споживачу для внесення змін у договір щодо тарифної групи необхідно належним чином внести зміни до проекту будинку (квартири), виконати переобладнання (реконструкцію) з подальшим уведенням в експлуатацію, після чого звернутись до енергопостачальника щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією.

 

Проведення розрахунків за електричну енергію за відповідним тарифом застосовуються від дати внесення змін до договору про користування (або відповідних договорів).

 

З урахуванням вищенаведеного, обладнання об'єкта споживача електроплитами та/або електроопалювальними установками в установленому порядку, здійснюється згідно з такою процедурою:

1. Споживач самостійно або за участі проектної організації формує завдання на проектування обладнання власного об'єкта або його частини (окремої квартири) кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.

2. Звернення до енергопостачальника і з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в договорі. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, збільшення загальної потужності частини приміщення об'єкта споживача, відносно зазначеної в договорі, не відбувається, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування (в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту), як вихідні дані на переобладнання об'єкта споживача (погоджує встановлення такого обладнання).

3. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання відбувається збільшення загальної потужності відносно зазначеної в договорі, споживач отримує у балансоутримувача об'єкта архітектури завдання на проектування, як вихідні дані на переобладнання внутрішньобудинкової мережі багатоквартирного будинку. Споживач узгоджує зазначене завдання на проектування із енергопостачальником в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту.

4. Згідно з вихідними даними проектується переобладнання об'єкта споживача (квартири) та/або внутрішньобудинкових мереж.

5. Згідно з проектом, узгодженим в установленому порядку, здійснюється реконструкція, переобладнання або будівництво на об'єкті споживача (в квартирі) та/або внутрішньобудинкових мереж.

6. За умови збільшення потужності об'єкта архітектури (будинку) балансоутримувач внутрішньобудинкової електропроводки об'єкта архітектури (будинку) або споживач від імені балансоутримувача внутрішньобудинкової електропроводки замовляє в електропередавальній організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 N 32. Якщо збільшення електричної потужності всього об'єкта архітектури (будинку) в порівнянні із зазначеним в договорі про постачання електричної енергії із балансоутримувачем не відбувається, то послуга з приєднання не замовляється.

7. Власниками відповідних об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.

8. Внесення змін до договору про користування електричною енергією.

Додатково звертаємо увагу на те, що відповідно до положень пункту 40 Правил енергопостачальник безплатно дає рекомендації щодо можливості та доцільності використання електричної енергії для опалення, а також щодо енергозбереження та режимів споживання електричної енергії.

 

Таким чином, питання застосування тарифу відповідно до пункту 1.4 Тарифів має бути врегульовано з урахуванням вищенаведеного.

 

Додатково повідомляємо, що наведені Вами розрахунки струмів захисних вимикачів не є правильними. Розрахунок струму захисних автоматичних вимикачів мають бути виконані при проектуванні і визначені проектом внутрішнього електропостачання. Обмеження споживаної потужності до рівня дозволеної (згідно Договору на користування електроенергією і (або) технічними умовами) здійснюється лічильником з улаштованим контактором (програмується на відповідну величину потужності) або автоматичним вимикачем. Для Вашого випадку при дозволеній потужності 9,5 кВт в трифазній мережі струм складає I=9,5/(0,38*1,73)=14,5А, тому вибирається автоматичний вимикач з тепловим розщеплювачем на 16А.

п.Сергій с.Лучичі Ратнівського району запитує наступне:


Чи розробляється комплексна технічна документація електрифікації житлового масиву в Лучичах Ратнівського р-ну?

Відповідаємо:


Положеннями статті 33 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено, що функції замовника на будівництво інженерних мереж території комплексної забудови виконавчий орган місцевої ради виконує безпосередньо або може делегувати їх на конкурсній основі генеральному підряднику ( підряднику ) у порядку, встановленому законодавством. Тому для отримання інформації про стадію розроблення комплексної технічної документації електрифікації житлового масиву в с. Лучичі Ратнівського району Вам ( п.Сергію) необхідно звернутися в Забродівську сільську раду.


Запитання наступне:


Я проживаю в смт Цумань, чому мені нараховують вартість електроенергії за загальним тарифом (28,02 коп за кВт-год та 36,48 коп за кВт-год), а не за тарифом для сільської місцевості (25,92 коп за кВт-год та 33,72 коп за кВт-год)?

Відповідаємо:


Згідно Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012р. № 498, населення за місцем проживання розподіляється на міське та сільське. До міського населення відносяться особи, які проживають у міських поселеннях (міста, селища міського типу), до сільського населення - особи, які проживають у сільській місцевості (селища, села).
Відповідно, селище міського типу Цумань відноситься до міського поселення.


п.Ольга м.Любомль запитує наступне:


У мене є право власності на частину житлового будинку,я хочу відєднатись від лічильника та на свою частину встановити новий.Також маю у користуванні електричну плиту та хочу встановити електро котел.Розясніть будь-ласка,які документи для цього потрібні та скільки це буде коштувати.

Відповідаємо:


Згідно  пункту 1.3 «Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» для підготовки договору про приєднання до електричних мереж та технічних умов приєднання Вам необхідно звернутись  у Любомльську філію  ПАТ «Волиньобленерго» з заявою про приєднання електроустановки необхідної потужності та додати наступні документи:
- викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі не менше 1:2000 (в обсягах, необхідних для визначення типу приєднання) із зазначенням місця розташування електроустановки (опори ПЛ, траси КЛ або ТП 10/0,4 кВ), земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання;
- ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки;
- копію документа, що підтверджує право власності чи користування об’єктом (земельною ділянкою) за призначенням відповідно до заяви;
- документ, що підтверджує можливість будівництва або реконструкції об’єкта відповідно до заяви;

 

Після отримання договору про приєднання, Вам слід:

 1. виконати оплату плати за приєднання;
 2. розробити проект внутрішнього електропостачання;
 3. виконати реконструкцію, переобладнання  електромереж, згідно  розробленого проекту;
 4. ввести в експлуатацію реконструйовані мережі;
 5. після того, як працівники  Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго»  повідомлять Вас про  виконання умов договору про приєднання та нададуть консультації щодо наступних дій, необхідних для підключення електроустановки до електричної мережі, звернутись в Любомльську  філію ПАТ «Волиньобленерго» з заявою на підключення  до електромереж товариства;
 6. підписати договір на електропостачання

  Ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж 1 ступеня (до 16 кВт) на 2013 рік за 1 кВт потужності для міст складають:
  на напрузі 380 В  1650 грн без ПДВ
  на напрузі 220 В  950 грн без ПДВ

п.Валерій м.Камінь-Каширський запитує наступне:


Розясніть будь-ласка, на вулиці знаходиться 10 житлових будинків які хочуть підключитися до електромережі, технічні умови на мікрорайон були зроблені ще в 2008 році. Для підключення нам відповіли що потрібно будувати лінію електропередач за власний кошт і підключення до будинку буде здійснюватися за старими тарифами, наскільки ця інформація є достовірна? І як проводиться будівництво таких ліній. Знаходження трансформатора до вулиці  не більше 60м, а довжина вулиці 330м. Наперед вдячний за відповідь.

Відповідаємо:


Відповідно до пункту 3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб»єктів природних монополій» правовідносини, пов»язані з приєднанням об»єктів замовників до електричних мереж регулюються законодавством, яке діяло до набрання чинності цим Законом, якщо технічні умови щодо приєднання до електричних мереж видано замовнику до 1 січня 2013 року і будівництво таких об»єктів розпочато до 1 липня 2013 року.

 

За Вашим повідомленням, будівництво об'єктів електричних мереж (ліній електропередачі та підстанцій), передбачених для електропостачання житлових будинків нового мікрорайону не розпочато, отже, технічні умови, видані в 2008 році, втратили чинність.

Згідно пункту 1.6 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж (далі - Правила), затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України, від 17.01.2013 р. № 32, приєднання електроустановок замовника на території, що підлягає комплексній забудові, здійснюється після виконання електропередавальною організацією електрифікації території згідно з планами забудови відповідної території.

 

Функції замовника електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, може виконувати суб'єкт, уповноважений згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».


Електрифікація території, що підлягає комплексній забудові, здійснюється за рахунок складової тарифу на передачу електричної енергії або, за згодою суб'єкта, який виконує функції замовника електрифікації, за рахунок поворотної фінансової допомоги.

 

На сьогоднішній день виконати будівництво ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій на території комплексної житлової забудови, як за рахунок тарифу, так і за рахунок поворотної фінансової допомоги неможливо через відсутність затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України, Порядку фінансування послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж.

 

Таким чином, проблема підключення до електричних мереж приватних житлових будинків, що розташовані в межах території комплексної житлової забудови залишається невирішеною.

 

Для надання більш конкретної відповіді та розгляду питання по суті Вам необхідно звернутись в Камінь-Каширську філію ПАТ«Волиньобленерго» з письмовою заявою, де зазначити адресу мікрорайону та вулиць, що підлягають електрифікації та номер технічних умов, отриманих Вами в 2008 році.


п.Олег м.Володимир-Волинський запитує наступне:


Добрий день.  Написав заяву(№1708 від 02.10.2013р.) на підключення до електромереж(будівельний майданчик). Замовив 3-х фазну лінію 4-и кіловати(вартість 1кВт- 1990 грн).

І в мене виникли не порозуміння із вашими працівниками. Зокрема, ваші працівники стверджують, що я маю сам зробити і встановити опорну конструкцію для шафи обліку, а опору  встановити на моїй ділянці  відмовляються.

Хочу  попросити щоб ви мені посприяли у вирішенні питання:
- встановленя опори на моїй ділянці,
- розташування шафи обліку на опорі.

Відповідаємо:


Згідно п.2.1.3.  Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013р. № 32, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 08 лютого 2013 року за №236/22768: «Електропередавальна організація готує технічні вимоги до проекту зовнішнього  електрозабезпечення, забезпечує виконання проектної документації, будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних  робіт  та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника».


Також, згідно п.1.7., згаданих правил, «…Точка приєднання  має бути розташована на межі земельної ділянки замовника або, за згодою замовника на території цієї земельної ділянки».

 

Отже, ПАТ «Волиньобленерго» має побудувати зовнішні електромережі до межі земельної ділянки Замовника, який має надати місце для встановлення приладу обліку електроенергії. Прокладання електричних мереж по ділянці замовника здійснюється Замовником на основі проекту внутрішнього електропостачання електроустановок Замовника за рахунок коштів Забудовника.

п.Віктор м.Любомль запитує наступне:


Якщо можна,розясніть будь-ласка,як проводиться розподіл і нарахування 3600 кВт. для опалення будинку...Ситуація в мене наступна-на свій будинок я маю виготовлені документи на опалювання будинку електрокотлом,є встановлена електроплита і встановлений трьохзонний лічильник.Мене цікавить чи 3600 кВт.мені можна використовувати вже з 00.00 год 1 жовтня,чи їхнє нарахування на будинок проводиться якимось іншим чином(мова йде про дешевий тариф для опалення),бо показники в нас знімають приблизно 24-26 числа кожного місяця,з цього і виникає запитання 3600 кВт.по тарифу 21.54 коп з 1 числа до першого,чи 24 по 24 число кожного місяця в опалювальний період.Також напишіть будь-ласка чи правильно я проводжу розрахунки в межах 3600 кВт. в години пік 21.54 помножити на 1.5=32,31 коп,в години напів пік21.54 коп і в години нічного тарифу 21.54 помножити на 0.4=8.616 коп за 1 кВт.Наперед вдячний за відповідь...

Відповідаємо:


Згідно з  пунктом 2.1.2  Постанови  Національної  комісії, що  здійснює  державне   регулювання  у сфері енергетики  від  23  квітня  2012 року  № 497 про  Тарифи на електроенергію, що  відпускається    населенню, відпуск електроенергії населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості) проводяться за тарифами:

 

Грн. за 1кВт.год
(з ПДВ)

1.4.1. В період з 1 травня по 30 вересня (включно):

 

за обсяг, спожитий  до 250 кВт•год електроенергії на місяць (включно)

0,2154

за обсяг, спожитий  понад 250 кВт•год до 800 кВт•год електроенергії на місяць (включно)

0,2802

за обсяг, спожитий понад 800  кВт•год електроенергії на місяць

0,9576

1.4.2. В період з 1 жовтня по 30 квітня (включно):

 

за обсяг, спожитий  до 3 600 кВт•год електроенергії на місяць (включно)

0,2154

за обсяг, спожитий  понад  3 600 кВт•год електроенергії на місяць

0,9576

1.4.3. Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії

0,2154

За вищенаведеними  тарифами  розраховуються всі споживачі, які  проживають в об’єктах архітектури, обладнаних в установленому порядку  електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитам. На житлові будинки, які обладнанні електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами з порушенням установленого порядку, зазначені тарифи  не поширюється.


Установленим порядком обладнання електроустаткуванням вважається отримання в енергопостачальній організації власником об’єкта архітектури технічних умов на інженерне забезпечення об’єкта архітектури в частині енергопостачання та або підготовка власником об’єкта архітектури проекту зовнішнього енергозабезпечення, відповідного отриманим технічним умовам на інженерне забезпечення та погодження  цього проекту з енергопостачальною організацією.


За наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:
За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

 • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї

години до 22-ї години);

 • повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї

години до 23-ї години);

 • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї

години).


У випадку застосування тарифів для населення, які розраховуються  за  спожиту електроенергію  за  тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу  та  яке  проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості)  вартість електроенергії буде становити:

За обсяг спожитий  до 3 600 кВт.год.

 •  В години нічного мінімального навантаження (з 23-ї до 7-ї год.):   0, 2154 х 0,4 = 0,08616

грн.  за 1 кВт.год.

 • В напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї. з 22 до 23-ї год.):  - повний тариф = 0,2154 

грн.  за 1 кВт.год.

 • В години максимального навантаження (з 8-ї до 11-ї, з 20-ї до 22-ї год.):  0,2154 * 1,5 =

0,3231  грн. за 1 кВт.год.
           

За обсяг спожитий  понад  3 600 кВт.год.

 • В години нічного мінімального навантаження (з 23-ї до 7-ї год.):   0, 9576 * 0,4 = 0,38304

грн.  за 1 кВт.год.

 • В напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї. з 22 до 23-ї год.):  - повний тариф = 0,9576

грн.  за 1 кВт.год.

 • В години максимального навантаження (з 8-ї до 11-ї, з 20-ї до 22-ї год.):  0,9576 х* 1,5 =

1,4364  грн. за 1 кВт.год.


            При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.


            Межі 250 та 250-800 кВт.год   або  до 3600  кВт.год  встановлені НКРЕ на календарний місяць. Дата зняття показів у населення не співпадає з останнім днем календарного місяця. В зв’язку з цим НКРЕ було визначено спосіб пропорційного розподілу спожитої електроенергії за період між зняттям показів на частини споживання кожного місяця.


            Таким чином, обсяг спожитої електроенергії за період між зняттям показів (наприклад, з 24.09.2013р. – 25.10.2013р.) розподіляється на періоди дії кожного календарного місяця:

 • 1 частина  = з 24.09.2013р. по 30.09.2013р.;
 • 2 частина = з 01.10.2013р. по 25.10.2013р.

Отже, обсяг електричної енергії, використаний Вами протягом періоду з 24.09.2013р. по 
25.10.2013р. пропорційно  розділяється на періоди дії кожного місяця. Сума до сплати буде визначатись як сума добутків тарифів на відповідні їм обсяги споживання з врахуванням встановлених НКРЕ меж споживання, які діяли:  в період  з 1 травня по 30 вересня  та  період з 1 жовтня  2013р  по 30 квітня 2013р.


п.Василь м.Луцьк запитує наступне:


Підскажіть, будьласка, на яку максимальну потужність я можу розраховувати при підключенні приватного будинку в м. Луцьк на однофазний електролічильник (нове підключення) і яка вартість підключення приватного будинку.

Відповідаємо:


ГОСТ 13109-97 "Электрическая энергия. Совместимость технических средств электромагнитная. Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения" встановлює показники та норми якості електричної енергії в електричних мережах системи електропостачання загального призначення змінного трифазного і однофазного струму частотою 50 Гц в точках, до яких приєднуються електричні мережі, що знаходяться у власності різних споживачів електричної енергії або струмопрймачі електричної енергії.

 

У зв’язку з появою споживачів з нелінійним навантаженням погіршуються показники та норми якості електричної енергії, що впливає на якість роботи існуючих споживачів електроенергії, виходять з ладу побутові прилади та обладнання, відбувається «мерехтіння» освітлення.

З метою дотримання показників та норм якості електричної енергії  Товариство рекомендує приймати розрахункову потужність на напрузі 220 В рівну не більше 4 кВт. У разі портреби приєднання потужності більше 4 кВт, ПАТ «Волиньобленерго» рекомендує приєднання на напрузі 380 В.

п.Мар'яна смт.Шацьк запитує наступне:


Доброго дня, підкажіть будь-ласка наступне. Ми з сестрою маємо старий дерев "яний будинок напополам, в ньому -електроплита. Ми відносимось до категорії: 1.4. Населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості). В нас великі сім"ї і ми споживаємо часто понад 800 кВт•год електроенергії на місяць. Даний тариф є непідсильний для нас. Яким чином можна скоротити витрати?

Відповідаємо:


Населенню, будинки яких обладнані у встановленому порядку стаціонарними кухонними електроплитами, електроенергія відпускається за тарифами згідно п.1.3 Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню (надалі - Тарифи), затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ) від 23.04.2012 за № 497.

 

З метою скорочення витрат на електроенергію в межах існуючого тарифу рекомендуємо розглянути наступні варіанти:

1. Згідно пункту 12 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. за №1357 (далі - ПКЕЕн) – звернутись до енергопостачальника про встановлення багатотарифного лічильника електричної енергії, який допоможе знизити вартість спожитої електроенергії за рахунок оптимізації графіку її споживання.
З встановленими межами зон та відповідними тарифами Ви можете ознайомитись на - сторінці тарифів.

2. Звернутись в місцеве управління праці та соціального захисту населення з метою встановлення права сім’ї чи окремих її членів згідно чинного законодавства на отримання державної соціальної допомоги, пільг та субсидії.

3. Провести аналіз власного споживання враховуючи потужність наявних струмоприймачів і режим їх використання.


Приватний підприємець, провайдер запитує наступне:


Підкажіть яка процедура погодження є на підвіс оптиковолоконного кабелю на опорах електропостачання кінцевим споживачам а також вартість такої оренти?

Відповідаємо:


Для отримання дозволу ПАТ «Волиньобленерго» на підвіску волоконно-оптичної лінії зв’язку (далі - ВОЛЗ) на опорах діючих ПЛ необхідно виконати наступні умови:

 1. У відповідності  до вимог п.2.4.81 «Правил улаштування електроустановок» (ПУЕ-2011) виконати ВОЛЗ неметалевим самоутримним кабелем зв’язку (ОКСН)
 2. Виготовити у ліцензованій проектній організації проектно-кошторисну документацію (ПКД) на монтаж ВОЛЗ на опорах існуючих ПЛ з перевіркою розрахунковим методом механічної міцності опор відповідно до п.2.5.140, 2.5.158 ПУЕ (з висновком про наявність/відсутність необхідності заміни існуючих опор). При цьому обов’язково врахувати можливу наявність підвішених на опорах ПЛ проводів радіомовлення, інших ВОЛЗ тощо.
  Проектом  передбачити можливість подальшого підключення до проведеної мережі об’єктів місцевої  філії ПАТ «Волиньобленерго».
 3. Погодити ПКД в установленому порядку з усіма зацікавленими сторонами, у тому числі місцевою філією ПАТ «Волиньобленерго».
 4. До початку робіт з монтажу ВОЛЗ укласти з  місцевою філією  договір на відшкодування додаткових витрат, пов’язаних з виконанням робіт з технічної експлуатації та оперативного обслуговування ПЛ з сумісною підвіскою ВОЛЗ.

Для оформлення такого договору просимо звертатись у виробничо-технічний відділ місцевої філії  ПАТ «Волиньобленерго»


Додатково повідомляємо, що вартість використання опор на 2013 рік становить 53,80 грн. (за рік використання) за 1 опору.


п.Аркадій смт.Шацьк запитує наступне:


Чи можна поставити багатотарифний лічильник поряд з простим на один будинок, щоб багатотарифний лічильник працював тільки на електричний котел?

Відповідаємо:


На Ваше питання повідомляємо, що у відповідності до п.9 Правил користування електричною енергією для населення "у квартирах, або на інших об"єктах споживача, розташованих за однією адресою, встановлюється один прилад обліку незалежно від кількості господарських будівель". Таким чином електрична енергія, що використовується у Вашому будинку має обліковуватись одним лічильником.

З метою економії коштів Ви можете обрати більш зручний для Вас вид тарифу: одно-, дво- або тризонний, та за умови обладнання будинку стаціонарними електроопалювальними установками в установленому порядку, Ви також можете отримати тариф на електроопалення, який є нижчим за звичайний.

Більш детально ознайомитись з  інформацією про порядок облаштування багато тарифного обліку Ви можете завантаживши "Довідник споживача".

Детальну інформацію про тарифи Ви можете отримати в розділі сайту «Споживачам електроенергії • Тарифи»


п.Станіслав з Локачинського району запитує наступне:


Доброго дня.  Дуже прошу допомогти мені розібратися у ситуації: потрібно підключити новозбудований магазин до електромережі в Локачінськону районі. Заявлена потужність 10кВт. Яка буде ціна за технічні умови, підключення (приблизно) або кому і за що ми повинні платити ?

Відповідаємо:


Для вирішення питання приєднання до електричних мереж електроустановок новозбудованого магазину в Локачинському районі Вам необхідно звернутись до Локачинської  філії ПАТ «Волиньобленерго» за адресою: смт. Локачі, вулиця Луцька, 34 із заявою про приєднання та надати комплект документів:

- копію документа, який підтверджує право власності чи користування цим  об’єктом або, за відсутності об’єкта, право власності чи користування земельною ділянкою за призначенням відповідно до заяви;
- копію належним чином оформленої довіреності на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори (за потреби);
- ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки;
- викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі не менше 1:2000 (в обсягах, необхідних для визначення типу приєднання) із зазначенням місця розташування електроустановки (опори ПЛ, траси КЛ або ТП 10/0,4 кВ), земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання.

 

Відповідно до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013р. № 32 (далі – Правила) послуга з приєднання надається на підставі договору про приєднання, невід’ємною частиною якого є технічні умови приєднання електроустановок до електричних мереж.

 

Технічні умови та проект договору про приєднання видаються замовнику безоплатно.

 

На підставі наданих  документів буде визначено тип приєднання – стандартне або приєднання, яке не є стандартним.

 

Після оплати замовником вартості приєднання відповідно до договору про приєднання ПАТ «Волиньобленерго» має забезпечити виконання будівельно-монтажних робіт до точки приєднання та підключення електроустановки замовника згідно процедури, передбаченої Правилами.


п.Вячеслав м.Ковель запитує наступне:


Я житель м. Ковель Вячеслав вирiшив за допомогою працiвникiв Ковельського РЕС     провести ЛЕП на свiй участок,технiчнi умови та всi потрiбнi документи виробленi та пiдписанi.Опори та кабельна лiнiя, потребує пiдключення.Один iз мешканцiв новобудов вимагае вiд мене додаткову оплату за пiдключення до ЛЕП.Хоча пiдтвержуючих документiв на кооператив та ЛЕП, яка пiдключена до Ковельського КТП. Немає.Пiд час неодноразовоi спроби пiдключення до ЛЕП. працiвниками Ковельського РЕС. Дана особа чинить перешкоду.доки я не сплачу йому певну суму.Сума яку потрiбно сплатити.перевищуе дiйснi затрати якi були використанi на створення ЛЕП,якщо роздiлити на всi участки .згiдно розмежування.Допоможiть вирiшити дану ситуацiю.

Відповідаємо:


Вам необхідно розробити проектно-кошторисну документацію відповідно до отриманих Вами технічних умов, погодити її у Ковельській філії ПАТ “Волиньобленерго” та укласти з організацією, до має відповідну ліцензію, договір на виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт.

 

Після виконання вище наведених робіт Вам необхідно звернутися з заявою на підключення у Ковельську філію Товариства.

Додатково повідомляємо, що згідно Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій” правовідносини, пов’язані з приєднанням об’єктів замовників до електричних мереж, регулюються законодавством, яке діяло до набрання чинності цим Законом, якщо технічні умови щодо приєднання до електричних мереж видано замовнику до 1 січня 2013 року і будівництво таких об’єктів розпочато до 1 липня 2013 року.


п.Надія запитує наступне:


Скажіть будь ласка чи можна провести електроенергію до приватного будинку підземним способом (без використання елекроупор). Якщо так, то які документи для цього необхідні і яка приблизна ціна?

Відповідаємо:


Приєднання електроустановок до електричних мереж виконується згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері  енергетики  «Про  затвердження  Правил  приєднання  електроустановок  до електричних  мереж»  від  17.01.2013р.  №32  та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій» від 22.06.2012р.

 

Відповідно до Правил, точка приєднання електроустановок замовника має бути розташована на межі земельної ділянки замовника або за згодою замовника, на території цієї земельної ділянки.

 

До точки приєднання (місця де згідно правил користування електроенергією встановлено шафу обліку електроенергії) електромережі є власністю ПАТ «Волиньобленерго» і будуються згідно передбачених проектних рішень.

 

Від вихідних клем лічильника, по території замовника, лінія електропередач може бути виконана згідно проектної документації як повітряною так і підземною кабельною.

 

Вартість таких робіт визначається в кожному випадку окремо згідно з проектно-кошторисною документацією.

Для більш детального з'ясування ситуації Вам необхідно звернутись в філію ПАТ “Волиньобленерго” за місцем розташування Ваших електроустановок.


п.Андрій м.Ковель запитує наступне:


Чи може міцева філія ПАТ «Волиньобленерго»відмовити у продовженні технічної документації якщо вона була виготовлена у 2008р., і якщо може -то яка на це може бути причина.

Відповідаємо:


Відповідно до внутрішніх розпорядчих документів Товариства, Товариство приймає для розгляду звернення щодо продовження строку дії технічних умов у разі надання замовником заяви до закінчення терміну дії згаданих документів за умови, що розпочато будівництво об'єкту (або будівництво об'єктів електричних мереж згідно технічних умов у випадку збільшення потужності об'єкта через технічне переоснащення, модернізацію, встановлення додаткового обладнання).

 

Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зареєстрована органом державного архітектурно-будівельного контролю декларація про початок виконання будівельних робіт надає право на виконання будівельних робіт.


п.Віктор м. Любомль запитує наступне:


1. Яку максимальну потужність електроенергії може надати РЕС для звичайного споживача? (в мене новий збудований будинок і при виготовленні всієї документації мені дозволили потужність 6 кВТ.-4 кВТ електроплита, 1 кВТ бойлер та 1 кВт на все інше… Зараз я хотів би встановити електрокотел , так як в нас немає газу, та потужності то замало. Будинок новозбудований і буквально 2.5 років тому робилася вся відповідна документація та проводилося підключення світла).

 

2. Якщо встановити трьохзонний лічильник то для споживача також існують межа і зміна тарифу в залежності від кількості використаної електроенергії (маю на увазі  межа 250 та 800 кВт) - чи кількість енергії не обмежується тарифами в такому випадку?

Відповідаємо:


1. Cтаном на 25.02.2013 року, згідно існуючого тимчасового порядку видачі технічних умов на приєднання електроустановок споживачів до електромереж ПАТ «Волиньобленерго» всім філіям Товариства надається право видачі технічних умов на приєднання – до 10 кВт ( включно) розрахункової потужності для об’єктів ІІІ категорії надійності ( Ваш житловий будинок відноситься до цієї категорії).

 

Після набуття чинності Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 17.01.2013 року № 32 ПАТ «Волиньобленерго» передбачає надати філіям Товариства право видачі технічних умов на приєднання до електромереж філії до 16 кВт розрахункової потужності.

 

2. При наявності обліку споживання електроенергії за періодами часу тарифні межі 250 – 800 кВт /год, встановлені НКРЕ на календарний місяць, для будинків, обладнаних в установленому порядку кухонними електроплитами зберігаються.


п.Сергій м. Луцьк запитує наступне:


Прошу відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» надати наступну інформацію:

 1. Куди необхідно звертатися для встановлення багатотарифного лічильника для приватного будинку в селі?
 2. Які вимоги для його встановлення? Чи це може зробити кожен охочий?
 3. Де можна придбати такий лічильник та чи є якісь вимоги до таких лічильників? Яка ціна такого лічильника?
Скільки коштує встановлення багатотарифного лічильника та чи обов’язково його мають встановлювати працівники ПАТ «Волиньобленерго»?

Відповідаємо:


В першу чергу, варто зауважити, що відповідно до статей 1 та 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» ПАТ «Волиньобленерго» не є суб’єктом владних повноважень та розпорядником публічної інформації і в своїй діяльності не використовує бюджетних (державних) коштів.

 

По наведених у зверненні питаннях, щодо встановлення багатотарифного обліку електричної енергії у населення, повідомляємо наступне:

 1. Для встановлення багатотарифного лічильника електричної енергії, у відповідності до вимог пункту 12 Правил користування електричною енергією (далі – ПКЕЕН), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. за №1357 (зі змінами), споживачу (власнику (наймачу) житлового об’єкту) необхідно звернути у місцеву філії ПАТ «Волиньобленерго».
 2. Відповідною філією товариства надаються консультації, щодо заходів, які необхідно виконати для переходу на розрахунки за зонними тарифами, а також приведення, при потребі, точки обліку до вимог Правил улаштування електроустановок та ПКЕЕН. Право на встановлення багатотарифного лічильника мають всі побутові споживачі (населення) без винятку.
 3. У відповідності до вимог пунктів 8 та 12 ПКЕЕН, споживач оплачує вартість нового приладу обліку та вартість послуг з його встановлення ПАТ «Волиньобленерго», а роботи по встановленню та підключенню приладу обліку проводяться виключно ПАТ «Волиньобленерго».
 4. Вартість робіт по встановленню лічильника, диференційованого за періодами доби (включаючи вартість лічильника, його параметризацію та без врахування транспортних витрат) на дату звернення складає (з ПДВ):
  • однофазного – 858,00 грн.;
  • трифазного – 1605,00 грн.

п.Віктор с. Прилуцьке, Ківерцівського району запитує наступне:


Яким чином проводиться розрахунок використаної електроенергії у випадку якщо споживач використав наприклад, 160 Квт. В квитанціях по оплату беруть, зокрема, 90-100 КВт за тарифом (до 150 Квт) а 60-70 Квт за тарифом (до 800 Квт) Чи є методика такого суб’єктивного нарахування при умові відсутності заборгованості?

Відповідаємо:


відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики  від 23.04.2012 р. № 497 ( із змінами ) встановлені наступні тарифи для населення, яке проживає в сільській місцевості:

 •  за обсяг спожитий до 150 кВт/год електроенергії за місяць (включно) – 25,92 коп за 1 кВт/год.
 • за обсяг спожитий понад 150 кВт/год  до 800 кВт/год електроенергії за місяць (включно)  - 33,72 коп за 1 кВт/год.
 • за обсяг спожитий понад 800 кВт/год  електроенергії за місяць – 95,76 коп за 1 кВт/год.

Звертаємо Вашу увагу, що розрахунок вартості електроенергії проводиться виходячи із обсягу спожитої електроенергії за календарний місяць,  тобто з першого до останнього дня календарного місяця.

Оскільки, одночасно зняти показання приладів обліку у всього населення в останній день місяця неможливо – розхід  електроенергії  за календарний місяць проводиться  розрахунково  по середньодобовому споживанню.

З прикладом  алгоритму розрахунку вартості спожитої електроенергії з врахуванням меж споживання  при формуванні рахунку можна ознайомитись на сайті ПАТ «Волиньобленерго» в розділі «Тарифи».

п.Ігор с. Боголюби Волинської області запитує наступне:


Поясніть процедуру реєстрації використання електроенергії для опалення, або куди можна звернутися і які документи необхідно подати?

Відповідаємо:


Для використання електроенергії для опалення, перш за все, Вам необхідно проконсультуватись із фахівцями Луцької районної філії ПАТ „Волиньобленерго” (м. Луцьк, вул. Львівська, 150, абонентський відділ).

Якщо величина дозволеної до споживання потужності (ця величина зазначена в технічних умовах на приєднання та в договорі на користування електроенергією) є достатньою для підключення додаткової потужності електронагрівальних установок, то необхідно подати письмову заяву філії товариства щодо узгодження додаткового підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки (згідно вимог пункту 42 Правил користування електричною енергією для населення).

Якщо ж дозволеної потужності не достатньо – необхідно звернутись із заявою встановленої форми для отримання технічних умов на збільшення дозволеної потужності для використання електроопалювальних установок. Видача технічних умов     здійснюється  на зовнішнє енергозабезпечення об'єкта архітектури. Видача технічних умов на вбудовані приміщення окремо (в тому числі і на окремі квартири в багатоповерхових будинках) чинним законодавством не передбачена.

У випадку, якщо примірники споживача технічних умов або договору на користування втрачені, необхідно з’ясувати величину дозволеної потужності у місцевій філії.

Разом з цим необхідно визначитись та вибрати вид тарифу, за яким буде оплачуватись електрична енергія після підключення електроопалювальних приладів, і, при виборі „зонного” тарифу, подати відповідну заяву на виконання робіт з влаштування багатотарифного лічильника. Всі електромонтажні роботи та влаштування багатотарифного лічильника, згідно пункту 12 Правил користування електричною енергією для населення, виконуються виключно ПАТ „Волиньобленерго” за кошти споживача.

Отримавши погодження місцевої філії на підключення електроопалювальних установок, або ж технічні умови, необхідно замовити проект переобладнання внутрішньої електропроводки, приєднання додаткового електрообладнання та/або проект електропостачання житлового будинку. Проектні роботи можуть виконуватись за наявності відповідних ліцензій, а сам проект підлягає погодженню із ПАТ „Волиньобленерго”.

По закінченні електромонтажних, випробувальних та налагоджувальних робіт з оформленням виконавчої документації, необхідно звернутись у місцеву філію для проведення технічного огляду і оформлення допуску на підключення електроопалювальних установок та надати необхідну проектну і виконавчу документацію.

Після вивчення документації, огляду змонтованого обладнання та перевірки його відповідності проекту та виконавчій документації представник філії оформляє акт допуску на підключення і новий договір на користування електричною енергією для побутових потреб із зазначенням нового електричного обладнання та обраним тарифом.

Звертаємо Вашу увагу, що наслідками самовільного підключення електроустановок, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності можуть бути:

 1. Погіршення якості електроенергії, яке призводить до виходу з ладу побутових електроприладів. Відповідальність при цьому лягає на споживача.
 2. В період максимальних навантажень, особливо восени та взимку, електроустановка не буде ефективно опалювати домівку споживача.
 3. Ненадійне електропостачання об’єкта споживача та його сусідів через періодичні відключення в електромережі внаслідок її перевантаження.
 4. Оплата за звичайним тарифом великої кількості електроенергії через те, що підключення електроопалення збільшить споживання електроенергії в 10-20 разів.
 5. Небезпека систематичного спрацювання автоматів захисту (перегоряння запобіжників), вимушене застосування «жучків», перевантаження квартирної електропроводки і погіршення її ізоляційних властивостей.
 6. І саме головне – небезпека ураження електричним струмом і самозагоряння електроприладів чи електропроводки внаслідок перегріву.

Пан Віталій (смт.Шацьк) запитує наступне:


Доброго дня. Я проживаю в смт.Шацьк по вулиці Незалежності 60. Тиждень тому на перенесли лічильник на вулицю і поставили автомат на 10 ампер, при цьому коли я включаю електро-чайник 2000 ват автомат вибиває. Коли я зателефонував в Шацький РЕМ мені відповіли що у вас технічні умови поставити більше. В нас будинок на 2 входи живуть 2 сімї. Cказали що нам на будинок відведено 2 кіловат енергії. Це полуається 1 кіловат на сім'ю? В мене мала дитина і я навіть води толком не можу нагріти щоб її помити. Порадьте що роботи, як зробити, скільки коштуватиме?

Відповідаємо:


Відносини між громадянами та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 (далі – Правила). Згідно  пункту 3 Правил, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем та енергопостачальником. Пунктом 4 Правил визначено, що у договорі обов’язково зазначається величина дозволеної потужності. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами. Крім того, споживач може внести пропозиції щодо зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності.
Отже, для збільшення величини дозволеної потужності Вам необхідно:

 • звернутися з відповідною заявою в Любомльську філію ПАТ «Волиньобленерго» з проханням видати Вам технічні умови на збільшення потужності;
 • замовити проект та кошторис на виконання вимог  технічних умов;
 • виконати необхідні електромонтажні роботи;
 • звернутися у філію для оформлення акта допуску електроустановки в експлуатацію та укладення нового договору про користування електричною енергією.

Пан Віталій (м.Луцьк) запитує наступне:


В мене запитання щодо тарифікації. В нас двоквартирний житловий будинок.(квартира №1 та квартира №2).
Чи ми можемо претиндувати до Категорії споживачів:
1.4. Населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках населених пунктів (міст, сіл, селищ), не газифікованих  природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, незалежно від обсягів споживання електроенергії. Всі інші обставини відповідають (не газифікованих  природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання).

Відповідаємо:


Відповідно до Державного класифікатору будівель та споруд ДК018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 р. № 507, багатоквартирним будинком вважається житловий будинок з трьома та більше квартирами  (багатоквартирні будинки масової забудови, підвищеної комфортності, будинки житлові готельного типу). До них не належать спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці.

Обовязковими умовами застосування зазначеного тарифу на електричну енергію є:

            І умова – населений пункт (місто, село, селище) не газифікований природним газом (на території адміністративно-територіальної одиниці понад три роки немає газопостачання природним газом). Підтвердженням відповідних обставин може бути довідка органу місцевого самоврядування;

            ІІ умова – у цьому населеному пункті немає (не будувалися, демонтовані) або не функціонують понад три роки системи централізованого теплопостачання.

Підтвердження факту відсутності або неможливості експлуатації систем централізованого теплопостачання населеного пункту здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 «Про посилення контролю за режимами споживання електричної та теплової енергії» та засвідчується актом відокремленого підрозділу Держенергонагляду у відповідному регіоні у разі офіційного звернення місцевого органу самоврядування та отримання від нього копії довідки про підтвердження факту відсутності понад три роки газопостачання природним газом на території населеного пункту.