ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Дефіцит потужностей енергосистеми сягає 3000 МВт

Міністр енергетики й вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що в пікові періоди споживання дефіцит потужності енергетичної системи України становить 3 000 МВт. Про це він повідомив журналістів.

"У системі нам у піки не вистачає 3 000 МВт. Взагалі ми використовуємо 26 000 МВт, це трохи більш ніж 10%", - сказав міністр.

З його слів, зараз близько 20 енергоблоків ТЕС перебувають у ремонті, а їх потужність становить приблизно 4 000 МВт.

Разом із тим, уряд ухвалив рішення про тимчасовий імпорт електроенергії, погодившись з пропозицією Міненерго  з метою уникнення віялових відключень.
Згідно з розпорядженням, тимчасовий імпорт електроенергії із суміжних країн буде здійснювати ДП "Укрінтеренерго".

При цьому ціна не має перевищувати середньозважений тариф за попередній місяць для енергогенеруючих компаній ТЕС, визначений Нацкомісією, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Відповідним розпорядженням НКРЕКП рекомендовано визначити алгоритм розподілу коштів оптового ринку електроенергії України, забезпечивши проведення в повному обсязі розрахунків за неї", - зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні з 2 грудня почались відключення електроененергії. У Міненерго пояснювали, що нестача електрики викликана тим, що на ремонті знаходиться третій блок Запорізької АЕС та нестачею вугілля на складах ТЕС.

Глава Міненерго Володимир Демчишин заявив про можливість пом'якшити графіки аварійних відключень за рахунок добровільних обмежень електроенергії споживачами.
7 грудня Демчишин заявив, що Міненерго - "на останній стадії домовленостей про імпорт, а це – додатково 1500 мегават (які отримає Україна)".

За матеріалами: "Українська правда""Українські новини"