ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Держенергонагляд про обмеження електроспоживання

В Україні введено надзвичайний стан в електроенергетиці у зв'язку з проблемами щодо  постачання вугільної продукції на склади теплових електростанцій та дефіцитом потужності ОЕС України. Ситуація склалася вкрай тяжка, оскільки виникла проблема щодо забезпечення вугіллям антрацитової групи  ТЕС України, руйнуванням електричних мереж та  транспортної інфраструктури внаслідок терористичних дій в Донецькій і Луганській областях,   низькою водністю річок України, яка має найнижчий показник за останні 45 років. А тому енергопостачальним організаціям України доведені знижені граничні величини споживання електричної енергії та потужності.

 В цих умовах і підприємствам, і населенню необхідно зменшувати споживання з метою недопущення розбалансування роботи енергосистеми України.

За результатами перевірки інспекцією Держенергонагляду у Волинській області з питання дотримання енергопостачальною організацією встановлених граничних величин електроспоживання, ПАТ «Волиньобленерго» проводило роботу із  споживачами щодо  добровільного зниження споживання електричної потужності    з  08.00 до 11.00 год. та з 16.00 до 22.00 год.,  та з питань переходу підприємств  на роботу в нічні години . Неодноразово через засоби масової інформації енергетики звертались до населення з проханням зменшити споживання електроенергії в години максимуму навантаження енергосистеми. Але, на превеликий жаль, лише декілька підприємств зрозуміло ситуацію, яка склалась, і перевели роботу своїх підприємств на нічні години. Споживання електроенергії населенням теж не зменшилось. Як наслідок, ПАТ «Волиньобленерго» не в змозі  дотриматись встановлених режимів споживання електричної енергії та потужності, а тому для забезпечення надійної роботи об’єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між виробництвом та споживанням електроенергії (потужності) НЕК «Укренерго» були дані команди по введенню графіків обмеження споживання електричної енергії і потужності та графіки аварійних відключень споживачів електричної енергії  відповідно до «Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання». Ці графіки погоджені органами місцевої влади та доведені споживачам електричної енергії.

У зв’язку з цим, для забезпечення надійної роботи в умовах дефіциту балансу між споживанням і виробництвом електроенергії, інспекція Держенергонагляду у Волинській області наполегливо просить як суб’єктів господарювання, так і побутових споживачів ( населення), із розумінням поставитись до важливості даної проблеми та економно й раціонально використовувати електричну енергію.

Особливо звертаємось до побутових споживачів: частка споживання електричної енергії та потужності населенням на сьогоднішній день становить понад 55% від загального споживання області в цілому. Обмежуйте одночасне використання потужних побутових приладів (автоматичні пральні машини, водонагрівачі, мікрохвильові печі, електрочайники та інші) в години пікових навантажень енергосистеми: вранці: з 08.00 до 10.00 години та ввечері: з 16.30 до 22.00 години.

Зважаючи на викладене, Держенергонагляд звертається до споживачів із проханням поставитись до цієї ситуації в енергетиці з максимальним розумінням та надалі вживати дієві заходи, спрямовані на зменшення електроспоживання. Крім того, таке обмеження дозволило б не застосовувати графіки аварійних відключень.

Інформацію надано Інспекцією Держенергонагляду у Волинській області.