ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


В майбутньому ядерне паливо вироблятиметься без збагаченого урану

Невдовзі в Ірані відкриється перший комплекс з виробництва ядерного палива без використання збагаченого урану. Про це заявив глава Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі, чиї слова наводить іранське агентство ISNA.
 
Салехі повідомив, що відкриття комплексу заплановано на 9 квітня цього, 2015-го, року. Підприємство буде працювати на паливі, аналогічному до того, яке вже успішно використовується на іранській АЕС поблизу міста Бушер.

Салехі підкреслив, що питання про іранську ядерну програму може бути вирішене тільки через "політичну волю". Влада Ірану вже відповіла на всі питання МАГАТЕ щодо своєї атомної програми,  - додав він.

Раніше повідомлялося, що на 15 січня був призначений черговий раунд переговорів Ірану і "шістки" з ядерної проблеми. Зустріч пройде на рівні політдиректорів, РФ традиційно представить заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков.

Нагадаємо, що  Іран володіє 16% світових запасів природного газу. Основні родовища розташовані на шельфі Перської затоки і на північному сході країни. Також в Ірані у 2005 році налічувалося 132 млрд. барелів доведених запасів нафти (близько 10% від світових запасів). Іран добуває 4,2 млн барелів на добу, з них експортує близько 2,7 млн. ??барелів. Іран був четвертим експортером нафти у світі (другим в ОПЕК), а також найбільшим постачальником нафти до Китаю.

Проте, незважаючи на свої колосальні запаси вуглеводнів, Іран відчуває дефіцит електроенергії. Імпорт електрики на 500 млн. кіловат-годин перевищує експорт. Розроблена в зв'язку з цим національна програма має на меті досягнення рівня в 53 тисячі мегават встановлених потужностей. Програма передбачає розвиток гідроелектроенергетики та ядерної енергетики. Перша іранська атомна електростанція побудована в Бушері.

За матеріалами: http://ua-energy.org, http://www.1prime.ru, http://uk.wikipedia.org