ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Американський мільярдер готовий вкладати в енергоефективність України

Джордж Сорос зізнався, що вивчає можливість інвестицій в українську економіку, і розповів, які галузі йому можуть бути цікаві. "Ми досліджуємо можливості інвестицій в Україну, і якщо і коли ми будемо інвестувати, ми оголосимо про це", - сказав мільярдер.

На питання, які конкретно галузі становлять інтерес для нього як інвестора, Сорос назвав два сектори економіки.

Теоретично Сорос готовий вкласти кошти в підвищення енергоефективності України.

"Це вимагає інвестицій, - сказав він. - Але в першу чергу це вимагає реформи Нафтогазу. Ціна газу має бути приведена у відповідність з ринковою. Субсидована ціна становить лише частку ринкової. Це області, які цікавитимуть мою команду, коли будуть впроваджені реформи. але не зараз".

Другий сферою, яку він вважає привабливою з точки зору інвестицій, є сільське господарство - оскільки від нього залежно 70% населення країни і оскільки в цій області існує величезний резерв для підвищення продуктивності.

"Ці дві галузі я виділив би", - сказав Сорос.

Крім того, мільярдер готовий інвестувати в ще одну специфічну область - стимулювання підприємництва серед тимчасово переміщених в результаті конфлікту в Донбасі осіб.

"Це будуть інвестиції не заради прибутку. Їх мета - стимулювати переселенців відкривати малі та середні підприємства. Ми вивчаємо можливість інвестувати в них, щоб привести їх у бізнес", - сказав мільярдер.

Довідково:

Джордж Сорос ;  (12 серпня 1930, Будапешт, Королівство Угорщина) — визначний американський фінансист угорсько-єврейського походження, меценат, філософ. Прихильник теорії відкритого суспільства і противник «ринкового фундаменталізму». Продовжувач ідей Карла Поппера. Вроджений есперантист.

19471950 — навчання в Лондонській школі економіки. У цей же час працював помічником менеджера на галантерейній фабриці.
Кар'єра
19531956 — робота в компанії Зінгер і Фрідландер (Singer & Friedlander) у Лондоні.
1956 — переїзд у Нью-Йорк, США.
19561963 — брокер і фінансовий аналітик у компанії Wetheim & Co. Займається міжнародним арбітражем. Заснував новий метод торгівлі — внутрішній арбітраж.
19631966 — робота над філософською дисертацією «Тяжка ноша свідомості».
1967 — з капіталу фірми Arnhold & S.Bleichroeder в $ 100 тис. створив інвестиційний фонд із капіталом в $ 4 млн.
1969 — керівник і співвласник фонду Дабл Ігл (Double Eagle)
1970 — створив інвестиційну компанію, яка згодом стала знаменитим Квантумом (Quantum Group).
1979 — створив у США перший благодійний фонд «Відкрите суспільство».
1984 — відкрив благодійний фонд в Угорщині.
1988 — організував фонд у СРСР «Культурна ініціатива в підтримку науки, культури, і освіти». Однак незабаром фонд був закритий, оскільки гроші використовувалися не за призначенням.
1990 — заснував Центрально-Європейський університет у Будапешті, Празі й Варшаві.
16 вересня 1992 — заробив мільярд доларів на падінні фунту стерлінга, через що одержав прізвисько «Людина, що розорила Банк Англії».
1995 — капітал групи фондів Квантум оцінювався більш ніж в $ 10 млрд, а розміри особистих доходів Сороса становили, приблизно, третину цієї суми.
1997 — під час економічної кризи ряду країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону: Малайзії, Індонезії, Сінгапуру й Філіппін малайзійський прем'єр-міністр Махатхір Мохамад звинуватив Джорджа Сороса в атаці на валюти азійських країн. Сорос відмів звинувачення та переклав відповідальність на державні фінансові структури азійських країн в яких кредити зростали занадто швидко.
2000 — падіння індексу NASDAQ завдало Соросу збитків на суму майже $ 3 млрд. Після цього була проведена реорганізація Quantum і проголошено перехід до стратегії меншого ризику.
2002 — паризький суд визнав Сороса винним в одержанні прибутку через знання конфіденційної інформації (інсайдер). На думку суду, завдяки цим відомостям мільйонер заробив біля $ 2 млн на акціях французького банку Societe Generale. Присуджений до штрафу в 2,2 млн євро.
2006 — займає 27 місце в списку найбагатших людей США. Його доходи за версією журналу Forbes оцінюються в $ 8,7 млрд.

Є почесним доктором Нової школи соціальних досліджень (Нью-Йорк), Оксфордського і Єльського університетів.

Благодійні фонди Сороса діють у більш ніж 50 країнах у Східної Європи, країнах СНД, Африці, Латинській Америці, Азії й США.

Автор численних статей і книг: «Алхімія фінансів» (1987 р.), «Відкриваючи радянську систему» (1990), «Підтримуючи демократію» (1991).

17 червня 2014 відбулася зустріч Президента України пана Порошенко з паном Соросом, який через свій фонд "Відродження" ініціював створення стратегічної групи радників для допомоги українській владі у проведенні реформ і поінформував главу держави про підготовку стратегічного плану реформ для України.
Рішуче виступає за підтримку України ЄС та США.
У 2015 році Сорос пробув в Україні шість днів і у розмові з журналістами заявив, що ні в одній країні, в якій працює його фонд він не був так довго. Крім того він сказав, що має намір зайнятися стимулюванням українських переселенців займатися бізнесом.

За матеріалами: http://ua-energy.org, http://www.theinsider.ua, http://uk.wikipedia.org