ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


В Україні створять Фонд з енергоефективності

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження створить Фонд з енергоефективності та до березня підготує його концепцію. 

«До кінця березня планується підготувати концепцію ефективності роботи Фонду, яка буде представлена у вигляді презентації бізнесу, уряду, а також донорам на Міжнародній конференції донорів», - йдеться в повідомленні прес-служба відомства.

 
«Представляючи концепцію Фонду донорам ми повинні представити успішні приклади функціонування подібних фондів за кордоном і економічний ефект їхньої діяльності, зокрема: скорочення енергоспоживання, мультиплікатор зайнятості, макроекономічні показники і прогнози щодо наповнення бюджету.

Крім того, має бути продемонстровані результати мультиплікатора діючих програм », - цитує прес-служба Держенергоефективності главу ведомтва Сергія Савчука під час зустрічі представників Групи підтримки для України Єврокомісії та Представництва ЄС в Україні, експертів Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Президентові України, першого заступника голови Комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського.

«Дуже важливо, щоб Фонд працював прозоро, а механізм його роботи повинен бути побудований таким чином, щоб політична ситуація в країні на його роботу не впливала. Адже створення Фонду має стратегічне значення для України, а тому має бути гнучким до появи нових програм », - підкреслив народний депутат України Олександр Домбровський.

Ідею створення Фонду та презентацію його концепції на Міжнародній конференції донорів підтримала Юрате Юодснукіте - представник ЄС в Україні та представники Групи підтримки для України Єврокомісії Торстен Воллерт і Крістоф Гіерулскі.

За результатами зустрічі була досягнута домовленість про продовження активної роботи з підготовки документів щодо створення Фонду для презентації на Міжнародній конференції донорів.

Довідково:
Енергоефективність — ефективне (раціональне) використання енергетичних ресурсів. Використання меншої кількості енергії для забезпечення того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Ця галузь знань перебуває на стику інженерії, економіки, юриспруденції і соціології.
На відміну від енергозбереження (заощадження, збереження енергії), головним чином спрямованого на зменшення енергоспоживання, енергоефективність (корисність енергоспоживання) — корисне (ефективне) витрачання енергії.
Для населення — це значне скорочення комунальних витрат, для країни — економія ресурсів, підвищення продуктивності промисловості і конкурентноздатності, для екології — обмеження викиду парникових газів в атмосферу, для енергетичних компаній — зниження витрат на паливо і необґрунтованих витрат на будівництво.
Для оцінки енергоефективності для продукції або технологічного процесу використовується «показник енергетичної ефективності», який оцінює споживання або втрати енергетичних ресурсів.
Енергоефективні технології можуть застосовуватися в освітленні (наприклад, плазмові світильники на основі сірки), в опаленні (інфрачервоне опалення, теплоізоляційні матеріали).

За матеріалами: http://ua-energy.org, http://energynews.com.ua, http://uk.wikipedia.org,