О С О Б И С Т И Й    К А Б І Н Е Т
П О Б У Т О В О Г О  С П О Ж И В А Ч А

С П Л А Т И Т И    O N L I N E
О С О Б И С Т И Й    К А Б І Н Е Т
С П О Ж И В А Ч А -

Ю Р И Д И Ч Н О Ї    О С О Б И

Столиця планує заощадити за рахунок світлодіодного освітлення вулиць

Адміністративний центр України місто Київ планує втілити найсучасніший проект вуличного освітлення, який дозволить економити 44% енергії, завдяки використанню світлодіодних ламп та інших енергоефективних рішень.

Забезпечити Київ найсучаснішими енергоощадними джерелами світла, як зазначають у мерії, погодився світовий лідер в області світлотехніки, компанія Philips.

Наразі брати участь у фінансуванні модернізації столичного вуличного освітлення виявили бажання такі міжнародні фінансові організації, як Європейський банк реконструкції і розвитку та Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Обидві МФО мають значний досвід реалізації подібних проектів в інших країнах.

У мерії надіються, що Київ отримає вуличне освітлення, енергоефективність якого буде не меншою, ніж у Мадриді. Нагадаємо, у минулому році компанія Philips замінила 225 тисяч вуличних ламп у столиці Іспанії, в результаті чого місто нині економить 44% електричної енергії. Примітно, що нова система освітлення контролюється з однієї командної панелі та дозволяє змінювати при необхідності інтенсивність світла і тривалість роботи вуличних світильників у всьому місті.

Як результат, технологічне оновлення дозволило іспанській столиці не тільки знизити енергоспоживання та продовжити термін служби систем міського освітлення, а й значно зменшити світлове забруднення завдяки регулюванню інтенсивності світла.

Нині Київ освітлює, згідно з даними, 180 тисяч світильників, прожекторів та елементів ілюмінації, столиця використовує 4220 кілометрів мереж.

Аналогічні масштабні проекти з оновлення вуличного освітлення компанія Philips уже втілила у Буенос-Айресі (Аргентина), Роттердамі (Нідерланди), Рітберзі (Німеччина) і Річмонді (Великобританія).

За матеріалами: "EcoTown", „Українська енергетика”