ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Демчишин обговорив із Каладзе проекти AGRI та TANAP, а НКРЕКП знизила «зелені тарифи» для сонячної генерації

31 січня 2015 року в Києві міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин зустрівся з віце-прем`єр-міністром, міністром енергетики Грузії Кахою Каладзе.

У рамках зустрічі міністри обмінялися інформацією про стан справ у паливно-енергетичному комплексі обох країн та обговорили можливі напрямки співробітництва.

У вступній промові Володимир Демчишин підкреслив важливість підтримки Грузії на етапі впровадження реформ в Україні. «Надзвичайно важливо зробити кроки, особливо в енергетиці, щоб найближчим часом ми могли провести ключові зміни, які дозволять забезпечити Україну якісними енергетичними продуктами. Досвід Грузії для нас зараз дуже важливий», - наголосив міністр.

Володимир Демчишин розповів Кахаберу Каладзе про виконання Україною своїх зобов`язань перед Європейським Енергетичним Співтовариством, зокрема щодо імплементації Третього енергетичного пакета, і додав, що це дуже гарний стимул для запровадження реформ, які конче потрібні українській енергетиці.

Сторони також обговорили стан реалізації проектів з транспортування Каспійського газу до Європи, зокрема проекти AGRI та TANAP.

За результатами зустрічі Міністр повідомив: «Ми встигли проговорити питання співробітництва у нафтогазовій галузі, обміну досвідом щодо транспортування газу та в електроенергетичній сфері. Існує багато напрямків співробітництва, які цікавлять і Україну, і Грузію».

У зустрічі з української сторони також взяли участь заступник Міністра Ігор Діденко, голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, голова правління «Укртранснафта» Олександр Лазорко та інші.

Додамо, що в той же час, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) 31 січня прийняла рішення про зниження «зелених» тарифів, що діють відповідно до Закону України «Про електроенергетику».

Вони будуть застосовуватись:

- для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання наземними об'єктами , введеними в експлуатацію до 31 березня 2013 включно, - на 20%;

- для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з усіх інших альтернативних джерел енергії об'єктами, введеними в експлуатацію до 31 березня 2013 включно, - на 10%.

 
Як стало відомо з повідомлення Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), таке рішення буде діяти на період введення надзвичайного стану в енергетиці відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 14 січня 2015 №36-р «Про прийняття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» та листи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 31 січня 2015 року №01 / 13-0216.

За матеріалами: "Урядовий портал", "EnergyNews"