ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Науковці виявили бактерію, яка здатна виробляти біопаливо

Біологи з університету Індіани вважають, що вони знайшли швидкий, дешевий і більш раціональний спосіб збільшити виробництво біоетанолу за допомогою газоподібного азоту, найпоширенішого газу в атмосфері Землі, Це відкриття може зберегти галузі мільйони доларів і зробити целюлозний етанол - з дерева, трави і неїстівних частин рослин - більш конкурентоспроможним.

Сировиною для целюлозного етанолу є азот, поживна речовина для росту мікроорганізмів, що виробляють біоетанол, Але команда вчених на чолі з біологом Джеймсом Б.Маккінлі виявила, що бактерія-продуцент біоетанолу Zymomonas mobilis може використовувати газоподібний азот (N2) як джерело азоту.

"Коли ми виявили, що Z. Mobilis може використовувати N2, ми очікували, що вона робитиме менше етанолу, - зазначив науковець. – На наш подив, вихід етанолу не змінився, коли бактерії використовували N2. Насправді, за певних умов, бактерії перетворювали цукор в етанол набагато швидше, ніж їм подавали N2."

Довідково:

Біоетанол — це етанол, який отримують у процесі переробки рослинної сировини для використання як біопаливо або паливну добавку. Світове виробництво біоетанолу як альтернативного пального для транспорту зросло з 17 млрд літрів у 2000 до 52 млрд літрів у 2007[1].

Біоетанол використовується переважно в Бразилії та Сполучених Штатах, і разом ці країни забезпечили у 2008 році 89% світового виробництва етанолу. Більшість автомобілів США можуть працювати на суміші 10% біоетанолу та бензину, це законодавчо закріплено в деяких штатах і містах.

З 1976 року бразильський уряд зробив обов'язковою суміш біоетанолу з бензином, а з 2007 року обов'язковою є суміш 25% етанолу та 75% бензину (суміш E25). Етанол у Бразилії виробляється переважно з цукрової тростини, а в США — з кукурудзи.

В Бразилії продаються автомобілі, які можуть їздити на суміші етанолу і бензину у будь-якій пропорції, так звані flex-fuel vehicle - автомобілі. Управління енергетичною інформацією США (ЕІА) зазначає, що до 2015 року на частку біопального припадатиме до 2,3% спожитого у світі палива, а до 2030 року – до 7,0%.

Біоетанол, на відміну від нафти, є однією з форм використання поновлюваних джерел енергії, які можна отримати з сільськогосподарської сировини. Його можна виготовляти з цукрової тростини, картоплі, маніоку та кукурудзи. Проте дискусійним є питання користі заміни бензину біоетанолом. Занепокоєння з приводу його виробництва й використання викликає велика кількість орних земель, необхідних для сільськогосподарських культур, а також витрати енергії та забруднення навколишнього середовища.

Останні події у виробництві целюлозного етанолу й комерціалізація цього процесу можуть розвіяти деякі з цих проблем.

Ефективність виробництва етанолу з різних видів сировини

Культура

Урожайність, ц/га

Вихід спирту з 1 т сировини, л

Вихід спирту, л/га

Картопля

200

120

2200

Пшениця

45

400

1800

Жито/ячмінь

36

30

1200

Цукрові буряки

450

100

4500

Топінамбур

300

100

2500

Зерно кукурудзи

50

400

2000

Цикорій (сироп)

200

10

2000

При сучасному стані  більшості спиртових заводів України в собівартості біоетанолу із зерна на сировину припадає 2,5-2,7 грн./л, на енергоносії — 0,6-0,8 грн./л, а загальна вартість залежить від умов його виробництва і в цілому сягатиме орієнтовно 4 грн./л.

Альтернативний спосіб отримання біоетанолу з морських водоростей в даний час розробляється компанією Algenol.

Витрати етанолу в живленні двигуна на 51% більші, за витрати бензину, тому що енергія в одиниці об'єму етанолу на 34% нижча, ніж бензину. Але етанол має інші переваги — високий показник октанового числа, що може зробити двигун більш ефективними за рахунок збільшення ступеня стиснення. Лише ступінь стиснення на етанольних двигунах, може зробити двигун більш потужним і більш економічним щодо витрати палива.

У автомобілів з гнучким вибором палива двигуни можуть отримати таку ж вихідну потужність при використанні бензину або етанолу. Витрати пального на двигунах транспортних засобів з високим ступенем стиснення, що працюють на чистому етанолі, в даний час на 20-30% вищий від витрат бензину в порівнянні з бензиновою версією. Додавання турбокомпресора зі змінним ступенем стиснення може бути оптимальним, і економія палива буде постійною з будь-якою сумішшю етанолу.

Роздрібні ціни на етанол E85 в Сполучених Штатах — $2,62 за галон США (3,78л), в той час як ціна звичайного бензину $3,03 за галон США. Ціни на етанол в Бразилії (E100) є 3,88 долара, в той час як ціни на бензинову суміш E25 — 4,91 дол. (у липні 2007 р.).

За матеріалами:  "Українська енергетика", Phys.org, http://uk.wikipedia.org