ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Електромобіль із Луцька вразив столичну публіку

У Києві біля НСК "Олімпійський" 9 квітня зібралися 26 електромобілів для того, щоб встановити рекорд України і тим самим популяризувати екологічний вид транспорту. Участь в заході планували взяти більше тридцяти любителів машин, які живляться від розетки, - інформують «Волинські новини» з посиланням на «Газету».

В Україні електромобілі непопулярні, не дивлячись на те, що коштують як звичайні машини але їздять без бензину – всього в країні близько 60 електромобілів. У той час як у світі всього близько одного мільйона електромобілів.

«Зарядився від мережі на 24 гривні. Заряду вистачає на 150 кілометрів, - каже власник електромобіля Nissan Віктор Мельниченко. – Коштують такі машини майже стільки, як і звичайні, Nissan від 25 тисяч. Від звичайної розетки треба заряджатися близько семи годин. На спеціальних пунктах підзарядки вистачає двох. Зараз одна мережа заправок, здається, 20 пунктів облаштувала. Але трохи підзарядитися в дорозі можна і в кафе на трасі. Майбутнє за цими автомобілями. Крім того, Верховна Рада прийняла закон про те, що електромобілі можна паркувати безкоштовно і парковщики гроші не вимагають».

Серед машин-учасників були різноманітні моделі:

Славута, Nissan Leaf,Renault Fluence Z.E., Mitsubishi MiEV і навіть Tesla Model S та Mustang.

Але найбільше вразив всіх експериментальний електроавтобус «Богдан» із Луцька і повністю зроблений власноруч столичним пенсіонером електромобіль, який навіть зареєструвати не можуть.

«Якби дружина дізналася, скільки я на нього грошей витратив, вона б мене з дому вигнала б, - каже 75-літній киянин Валентин Гербштейн. – Самі тільки батареї коштують $ 5 тисяч, обшивка з нержавійки ще $ 1 тис».

На саморобному електромобілі, який на капоті і даху ще має сонячні батареї, разом з власником покатався навіть міністр екології Ігор Шевченко. Міністр пообіцяв допомогти у прийнятті законопроекту у ВР, який зніме мито на електромобілі, тим самим заохотить людей купувати екологічні машини.

«Ми всі рухаємося до позбавлення енергозалежності. Електромобілі – один з найважливіших напрямків. Чим більше буде таких машин, тим менше ми купуватимемо бензину. З другого боку – це чисте повітря. Я буду всіляко підтримувати всі ініціативи, пов'язані з електромобілями», - заявив міністр екології Ігор Шевченко.