ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


НКРЕКП ініціює перегляд норм на опалення

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг планує оновити норми обсягів теплової енергії, витраченої на опалення житлових та громадських будівель. Відповідну пропозицію з проханням доручити Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розглянути питання щодо актуалізації Норм, встановлених КТМ 204 Україна 244-94, регулятор вже направив у Кабінет Міністрів.

 

Таке рішення Нацкомісії зумовлене застарілими Нормами витрат тепла на опалення будівель, які регулюються документом від 1993 року (з урахуванням Посібника до Норм 2001 року).
«З часу затвердження згаданих Норм відбулися значні зміни, зокрема прийнято нові нормативні акти: державний стандарт ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 «Будівельна кліматологія» та державні будівельні норми - ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація», ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель», ДБН В.2.5-39;2008 «Теплові мережі» тощо», - йдеться у повідомленні.

Відтак, у НКРЕКП звернулася до уряду з проханням доручити Мінрегіону розробити і методику перерахунку плати за послугу з централізованого опалення для споживачів, у яких відсутні прилади обліку теплової енергії у випадку відхилення фактичних кліматологічних показників від нормативних.
У Нацкомісії вважають, що такий крок допоможе уникнути значного фінансового навантаження на населення через підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Як повідомлялось раніше, у Міненерго обіцяють, що до наступного опалювального сезону Україна підготується. Цей процес, за словами чиновників, вже запущено - держава виділяє кошти на його підготовку. 


За матеріалами:  "Україна Комунальна"