ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


РАЕС переходить на нові технології, а ХАЕС-2 випробують в режимі маневрування 12 травня

Рівненська атомна електростанція поступово переходить з технології планового ремонту енергоблоків на ремонт за їх станом. Цю інформацію  підтвердив Владислав Красінський, заступник головного інженера з експлуатації РАЕС-3,4.

«Так, у нас є така програма (ремонту енергоблоків за станом). Ми активно займаємося цим питанням і хочемо перейти на ремонт за станом. Це економить гроші, сили тощо», - заявив експерт.

«Обладнання четвертого класу безпеки (допоміжне обладнання на електростанції ) ми вже зараз переводимо на ремонт за станом. Припустімо, не раз на 10 років, а раз на 8 років. Ми розпочали з допоміжного обладнання, потім законодавчо перейдемо на таку технологію ремонту основного обладнання станції», - підкреслив Красінський.

У той же час, НАЕК «Енергоатом» оголосила про початок проведення дослідної експлуатації режиму добового регулювання потужності на другому енергоблоці Хмельницької АЕС. Випробування пройдуть до 12 травня.

У цьому випадку йдеться  про регулювання потужності в діапазоні 100-75-100% від номінальної на енергоблоці. Простіше кажучи, в періоди найменшого споживання потужність енергоблоку буде знижуватися з 1000 до 750 МВт.

Необхідність часткового регулювання потужностей АЕС зростає в міру збільшення їх частки в структурі енергоринку. Така ситуація виникла в Україні. Через брак вугілля і простоювання теплоелектростанцій з причини бойових дій їх частка у виробництві електроенергії істотно знизилася. У свою чергу АЕС почали виробляти більше електроенергії.

За підсумками першого кварталу 2015 року, частка електроенергії, виробленої на АЕС, у виробництві склала 53,2%, в структурі енергоринку - 55%. А восени 2014 частка атомної електроенергії і зовсім становила до 60%.

Крім того, удвічі знизили вироблення гідроелектростанції через рекордно маловодних весни і літа минулого року і такий же весни 2015-го. Таким чином, стабільне функціонування об'єднаної енергосистеми України в умовах відсутності достатньої кількості маневрених потужностей виявилося під загрозою. Ці обставини і призвели до необхідності повернутися до другого етапу дослідної експлуатації АЕС в режимі добового маневрування.

У світовій практиці добове регулювання потужності на енергоблоках ВВЕР, які встановлені на ХАЕС, не вважається унікальним явищем. А от в Україні перший етап випробування такого режиму був успішно здійснений на енергоблоці №2 ХАЕС в 2006 році.

У Франції, де більше 70% електроенергії виробляється на АЕС, маневрені режими використовуються активно впродовж  перших 200 ефективних днів після перезавантаження ядерного палива. Реакторний парк Франції представлений PWR (водо-водяні реактори під тиском), які за принципом роботи аналогічні радянським ВВЕР, встановленим на наших блоках.

У разі якщо в Україні ситуація на енергоринку загостриться і регулювальні можливості ТЕС будуть вичерпані, то неминуче буде потрібно розвантаження українських АЕС.

Тому необхідна правильна комплексна оцінка технічних можливостей та економічної доцільності змінних режимів АЕС і допустимих меж їх регулювального діапазону. З цією метою і проводяться випробування.

За матеріалами: «Українська енергетика», «EnergyNews»