ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Чи вигідно використовувати сонячну енергію?

Експерти Української асоціації відновлюваної енергетики представили цікаву інфографіку, що ілюструє стан сонячної енергетики в Україні. Частка потужності СЕС України становить 42% від загальної потужності ВДЕ в країні.  Це  становить тільки 0,3% від загальносвітової "сонячної" потужності, хоча за даними МЕА сонячний ринок - найбільш перспективний з відновлюваних джерел енергії.

Спеціалісти Асоціації інформують, що в Україні достатньо сприятливі умови для використання сонячної енергії. Річний технічно досяжний енергетичний потенціал сонячної енергії в Україні еквівалентний 6 млн. т у. п., його використання дозволило б замінити біля 5 млрд. м3природного газу.

Середньорічна кількість сумарної сонячної радіації, що потрапляє на 1 м2 поверхні, на території України знаходиться в межах від 1070 кВт·год/м2 в її північній частині до 1400 кВт·год/м2 і вище на півдні України.

 «Зелений тариф» - новий законопроект

Нещодавно у ВР України зареєстровано законопроект, що передбачає комплекс якісних змін до наявного механізму державної підтримки відновлюваної енергетики.

Це важлива законодавча ініціатива, що стосується сфери державного регулювання виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел – проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" (реєстр. № 2010-д),

За результатами аналізу фінансових моделей типових проектів у сфері використання ВДЕ визначені економічно обґрунтовані рівні «зеленого» тарифу для електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії:

«Зелений тариф» для об’єктів електроенергетики, що здійснюють виробництво електроенергії з енергії сонячного випромінювання, введених в експлуатацію після 01.07.2015, пропонується на рівні:

Для наземних СЕС:

17 євроцентів/кВт·год – з 01.07.2015,

16 євроцентів/кВт·год – з 01.01.2016,

15 євроцентів/кВт·год – з 01.01.2017;

Для наземних СЕС, величина встановленої потужності яких перевищує 10 МВт, що були введені в експлуатацію до 01.07.2015, «зелений» тариф тимчасово знижується на 44%;

Для дахових СЕС – 18 євроцентів/кВт·год,

Для установок приватних домогосподарств - 20 євроцентів/кВт·год.

За матеріалами: "energefficiency.in.ua"