ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Французи обслуговуватимуть українські АЕС

Україна розширила перелік постачальників послуг для АЕС і  залучила французький атомний холдинг «Areva» до участі в поставках збагаченого урану і переробки відпрацьованого ядерного палива.  Такий крок фахівцями було розцінено як спробу зняти монополію «Росатома».

«Енергоатом» наразі вивчає світовий досвід переробки відпрацьованого ядерного палива. Зараз компанія «Areva» проводить концептуальне дослідження щодо переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-1000 АЕС України», - повідомили в українській атомній держструктурі.

«Areva» в травні також повідомила про підписання першого контракту з «Енергоатомом» про постачання збагаченого урану для українських АЕС.

Атомна енергетика України забезпечує близько половини потреби країни в електропостачанні, поставки палива на побудовані за радянським зразком реактори країни до цього року повністю здійснював «Росатом». 

Однак конфлікт з Росією увігнав країну в глибокий з 90-х років минулого століття економічну кризу,  і Україна стала шукати шляхи зниження енергозалежності від північно-східного.

Керуючись цим, «Енергоатом» уклав новий контракт на постачання палива з американо-японською ядерно-енергетичною корпорацією «Westinghouse» і завантажив її паливо в третій блок Південно-Української АЕС, незважаючи на невдачу попередніх спроб.

«Westinghouse» тільки виробляє і постачає паливо, тому замовник зазвичай сам шукає постачальників урану і організовує переробку відпрацьованого палива», - пояснив глава галузевого агентства «Atominfo» Олександр Уваров.

За його словами, «РФ за законом не має права забирати чуже відпрацьоване паливо, а «Westinghouse» сам такої послуги не надає, тому вибір «Areva» цілком логічний». 

Торік Україна, де працюють 15 атомних реакторів, продовжила контракт з «Westinghouse» до 2020 року, незважаючи на введену після невдалого досвіду заборону використання цього палива на території України.

За матеріалами: "Рейтер"