ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


У Луцьку шукали вирішення енергетичних та екологічних проблем

Луцьк приєднався до всеукраїнської ініціативи, мета якої – пошук ідей і генерація екопроектів задля економії енергоресурсів та збереження навколишнього середовища. З 19 по 21 червня в обласному центрі  Волині відбувався еко-вікенд «Hack4energy».

У рамках зустрічі міністри обмінялися інформацією про стан справ у паливно-енергетичному комплексі обох країн та обговорили можливі напрямки співробітництва.

Одинадцять міст України у рамках європейського тижня сталої енергії взяли участь у хакатоні енергетичної свободи «Hack4energy». Ініціативні люди-представники різних галузей вирішили витратити свої вихідні, аби поділитися ідеями та спільно долучитися до створення і реалізації нових проектів стосовно зменшення використання енергоресурсів та сприянню покращення стану навколишнього середовища загалом.

Отож, першого дня учасники еко-вікенду мали нагоду послухати виступи організаторів, а також запрошених гостей, які розповідали про проекти, задані тематикою заходу. У такий спосіб намагалися зорієнтувати команду у містах. Тож представити вони мали проекти у галузях ІТ, інженерії та дизайну.

Луцька команда спробувала охопити всі три напрямки, адже зібралися люди, які мають стосунок до різних галузей: журналісти, дизайнери, інженери, програмісти.

Загалом на початку було понад десять ідей. Завдання ж було обрати найкращі та зосередитися на них. Допоміг зорієнтуватися щодо реалізації проектів ментор, який був призначений кожній команді. Лучанам пощастило співпрацювати з організатором «Hack4energy» Романом Зінченком.

Отож, вже у неділю волинська команда представила три проекти. Перший – це створення інтернет-ресурсу «GreInTech», який покликаний об’єднати ідеї, новації, консультації у сфері збереження енергоресурсів, а також навколишнього середовища загалом. Для початку презентували платформу, акцент якої ставиться на збір та переробку вторинної сировини.

Другий проект поєднує інженерію та дизайн. Він передбачає створення смітників, які привчатимуть діток до роздільного викидання сміття. Адже дизайн дає змогу зрозуміти, які відходи мають потрапити в той чи інший контейнер. Першим прототипом став «Хакатун органайко», тобто у смітник у формі морквини потрібно викидати органіку. Цікаво, що при цьому конструкція видає веселу мелодію, а надалі це можуть бути якісь фрази, аби зацікавити діток.

Останній проект, який представила луцька команда орієнтований на зміну поведінки людей через рекламу. Є дослідження, що градус зменшення температури в приміщенні економить шість відсотків газу. Також лікарі говорять про те, що орієнтовно 20 градусів за Цельсієм є комфортною температурою для перебування людини в приміщенні. Натомість люди звикли до тепліших режимів.

За допомогою рекламної кампанії людям пояснять переваги легкої прохолоди у їхніх помешканнях, до якої організм із часом адаптується.

Усі проекти учасників хакатону в Києві оцінювало журі. У результаті обрали 15 фіналістів, до числа яких потрапила ідея лучан із розміщенням у місті смітників, спрямованих на еко-освіту серед дітей через приучення до роздільну утилізацію відходів.

Призового місця проект не зайняв, проте буде все ж реалізований у Луцьку. Адже ідея сподобалася керівництву «Української софтверної компанії». Власне, це підприємство виступило спонсором заходу, а тепер ще й планує профінансувати встановлення спеціальних контейнерів для роздільного збору відходів.

Довідково: Хакатон (англ. hackathon, від hack (див. хакер) та marathon — марафон) — захід, під час якого різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення інтенсивно і згуртовано разом працюють над розв'язанням якоїсь проблеми, або створенням нового додатку чи сервісу. Зазвичай хакатони тривають від одного дня до тижня.

Термін з'явився в 1999 році. Його незалежно стали вживати розробники OpenBSD та Sun Microsystems.

За матеріалами: http://vip.volyn.ua, uk.wikipedia.org