ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Скільки у світі платять за електроенергію?

Вуличні демонстрації та протести у Вірменії вже охопили п’ять міст. Люди вийшли на вулиці після різкого підвищеннях тарифів на електроенергію. Такі ж народні хвилювання знесли у лютому 2013 року владу болгарського прем’єра. Як вважають політологи, це типові для пострадянських країн протести та протиріччя. З одного боку – звичка бідного населення до дешевої електроенергії, з іншого – ринкова економіка в країнах, де повмирала майже вся промисловість. А платити змушують, як і в розвинутих країнах…

То скільки ж коштує електрична енергія у різних країнах світу? Для деяких  це відверта розкіш. Інфраструктури там немає, промисловості теж, люди живуть у халупах, покритих банановим листям, тож вартість кіловат-години порівняно з їхніми доходами там просто недосяжна. На Ямайці, островах Кука, Соломонових та інших – від 50 до 90 центів кВ/г!

Країни, де влада грається в популізм або соціалізм, і електроенергія коштуватиме дешево. Першість тут у Венесуели, яка за один кіловат-годину платить 0,48 цента.

В Єгипті – від 1 до 10 центів, залежно від споживання. Чотири центи – в Узбекистані, 2,6 – у нашій неньці Україні (приблизно 60 копійок від 100 кВт/г), 2,4 – в Росії.

Ну, і нарешті країни з нормальною ринковою економікою та розвинутою промисловістю, де небідні люди платять десь від 10 до 40 центів за кіловат-годину:
Бельгія – 29, Данія – 40, Франція – 19, Німеччина – 46, Швейцарія – 25, Литва – 19, в США – від 8 до 17 центів.

Тому й схвилювалося населення спочатку в Болгарії, а тепер і у Вірменії, адже їм підняли вартість кіловат-години до 10 центів (на наші гроші – дві гривні з копійками).

За матеріалами:  visnyk.lutsk.ua