ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Хто може розраховувати на пільги?

З 1 липня в Україні набув чинності новий порядок надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Кого торкнеться нововведення і хто відтепер може розраховувати на підтримку держави, нам розповіла перший заступник директора Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Ірина Дехтяр

 

 

     – На пільги без змін можуть розраховувати інваліди війни, учасники бойових дій, чорнобильці І і ІІ категорій, ветерани військової служби та деякі інші категорії населення,  розпочала розмову Ірина Володимирівна. – А ось учасникам війни, членам сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, дітям війни, жертвам нацистських переслідувань, багатодітним сім’ям, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогами, медиками, фармацевтами, бібліотекарями, вони надаватимуться залежно від доходу.


     – Конкретизуйте, будь ласка, про які пільги йдеться.
     – Про пільги з оплати за користування житлом, централізоване постачання холодної і гарячої води й опалення, водовідведення, газо- та електропостачання, вивезення побутових відходів, забезпечення паливом, скрапленим газом, телефоном, послуги із встановлення квартирних телефонів.


     – Який має бути дохід родини, аби отримати пільгу на оплату житлово-комунальних послуг?
     – Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не повинен перевищувати суми, яка дає право на податкову соціальну пільгу. У цьому році це 1710 гривень. Якщо дохід більший, то родина не матиме права на пільгу. Зазначу, що в дохід включається зарплата, пенсія, стипендія, грошове забезпечення, соціальна допомога (крім одноразової, яка виплачується при народженні дитини), у тому числі на поховання і та, яка видається за рішенням органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, доходи від підприємницької діяльності. Якщо пільговик має інші джерела прибутку чи серед членів сім’ї є працездатні особи, він повинен подати до органів соцзахисту декларацію про доходи родини і довідки про доходи членів сім’ї за попередні 6 місяців. Важливий момент: до членів родини пільговика належать дружина чи чоловік, їхні неповнолітні діти, неодружені повнолітні діти-інваліди з дитинства І чи ІІ групи, а також інваліди І групи, непрацездатні батьки, особи, які проживають і перебувають під опікою або піклуванням пільговика. Якщо сім’я складається з кількох чоловік, а право на пільгу має один, тоді пільга нараховується лише на його частку.


     – Як людина дізнається, чи матиме після 1 липня пільгу?
     – Якщо буде необхідність у додаткових документах чи особі відмовлять у наданні пільги, про це їй повідомлять письмово.

За матеріалами: газета «Волинь»