ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Перший волинянин, що отримав «зелений» тариф

Власна сонячна електростанція дозволяє економити на оплаті за електроенергію й бути незалежним. Першопрохідцем  у цій справі в Луцьку став Віталій Урбанович.

Він не купує в держави електрику, бо виробляє її сам у власному обійсті за допомогою сонячної міні-електростанції. І її надлишок продає за так званим «зеленим» тарифом. Про те, як йому вдалося отримати «зелений» тариф на продаж електроенергії, скільки на це пішло матеріальних і розумових затрат, чоловік розповів газеті «Сім’я і дім».

Останнім часом у засобах масової інформації ширилися повідомлення про те, що начебто компенсацію витрат на енергоефективні заходи можна отримати лише за умови придбання енергоефективного обладнання у певних компаніях. Ця інформація не відповідає дійсності.

Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів розрахована на широкий загал та не має обмежень щодо виробників чи компаній-постачальників обладнання.

Держава не лобіює інтереси будь-яких компаній з цього питання. Понад те, держагентство з енергоефективності та енергозбереження «Держенергоефективності України» не має офіційних партнерів у реалізації цієї програми.

Програмою передбачено компенсацію частини суми кредиту на придбання твердопаливного чи електричного котла та енергоефективного обладнання і матеріалів будь-якого виробника.

Компанії у свою чергу повинні надавати якісні послуги і мати відповідні сертифікати, адже конкуренція в цьому секторі для того, щоб споживач мав можливість отримати найбільш якісний продукт чи послугу.

Також нагадаємо, що сьогодні кредитування за державною програмою здійснюється трьома банками: «Ощадбанком», «Укргазбанком» та «Укрексімбанком». До участі у програмі були залучені саме ці банки, оскільки вони державні, а значить надійні.

Орієнтовний перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів, на придбання якого здійснюється відшкодування частини суми кредиту, можна переглянути на сайті Держенергоефективності за наступним посиланням: http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya


За матеріалами: "Українська енергетика"