ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії

Аналіз звернень, що надходять від волинян, свідчить про поширення серед отримувачів субсидії хибної інформації щодо необхідності «випалювання» всього обсягу природного газу та використання у повному обсязі інших комунальних послуг (холодної води, електроенергії тощо), на які надається субсидія.

Зазначена ситуація виникла, в першу чергу, через відсутність відповідної інформації у ЗМІ та недостатнє висвітлення питань економного споживання енергетичних ресурсів отримувачами субсидії, що практично нівелює всі зусилля Уряду щодо скорочення споживання енергетичних ресурсів.

Влітку люди переймалися в очікуванні опалювального сезону – мовляв, як будемо платити за тепло при таких цінах? Завдяки розробленим Урядом нормативно-правовим актам та здійсненим заходам щодо реформування Програми житлових субсидій, вже 50 відсотків населення області користується житловими субсидіями.

Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна: Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону.

Розмір субсидії розраховується, виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного - воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), то нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією. 

За інформацією Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) http://saee.gov.ua/uk/news/987

Більше інформації про субсидії можете знайти тут: http://www.mdi.org.ua/805.

Калькулятор розрахунку субсидій: http://www.mdi.org.ua/subscalc.


Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»