ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Ігор Насалик представив вісім завдань для реформи в енергетиці

Міністр енергетики та вугільної промисловості України провів зустріч із представниками громадських об’єднань , благодійних організацій, професійних та творчих спілок, інститутів громадянського суспільства та провідними експертами галузі задля обговорення пропозицій до Плану першочергових дій, запропонованих Кабінетом Міністрів на перші 100 днів роботи нового Уряду.

Під час заходу Ігор Насалик також презентував низку пріоритетних завдань, які стоять перед Міністерством енергетики та вугільної промисловості України у 2016 році. Найголовніші 8 завдань -  проведення міжнародного фінансового та технічного аудиту, реструктуризацію газового сектору (зокрема НАК «Нафтогаз України»), спорудження центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, реформу ринку природного газу, реформи ринку електричної енергії та вугільної промисловості, а також забезпечення прозорої діяльності підприємств видобувних галузей та об’єднання української енергосистеми з європейською енергосистемою ENTSO-E.

Міністр наголосив, що для проведення реформ потрібні дві головні речі: довіра до того, хто впроваджує реформи, і розуміння того, куди спрямовані реформи та який буде результат.

«Ми створили спільний майданчик для впровадження в дію  Закону України «Про ринок природного газу», де будуть працювати всі суб’єкти, які зв’язані з газовим ринком, оскільки вважаємо, що корупцію можна викорінити тільки шляхом впровадження ринкових відносин», - зазначив міністр.

Важливим завданням, за словами Насалика,  є реорганізація нафтогазового сектору, зокрема  реформування НАК «Нафтогаз України». Невдовзі відбудеться велика нарада за участю трьох суб’єктів, які працювали над проектами, і буде схвалено  кінцеву модель розділення – це буде державний погляд щодо реформування компанії.

Оголосив високопосадовець принципи реформування вугільної галузі – нерентабельні підприємства в вуглевидобутку будуть закриті. «Тягнуть галузь униз – йдемо шляхом ліквідації», – сказав він.

За його словами, кошти, передбачені на закриття шахт, не витрачатимуть на заробітні плати. «Відтепер не буде використання коштів, передбачених на ліквідацію та реструктуризацію шахт, для заробітної плати, як це було в минулі роки – їх вкладатимуть безпосередньо в ліквідацію», – підкреслив міністр.

Перспективні шахти в міненерго планують за 6–12 місяців вивести на нульову рентабельність. «Високорентабельних шахтам ми готові надати кошти виробництва та вкласти фінансовий ресурс, щоб вони стали основою енергетичної безпеки держави», – сказав Ігор Насалик.

За словами Ігоря Степановича, досягнення енергетичної незалежності України є одним з першочергових завдань з боку Уряду, над яким сьогодні працює Міненерговугілля. Міністр переконаний, що в разі реалізації пропонованих програм Україна не імпортуватиме природний газ з жодної країни.

Також він окреслив плани щодо відновлення експорту електроенергії,  побудови Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та інших питань,  вирішення яких сприятиме зміцненню енергетичної незалежності країни.

На підтримку Плану дій  Міністерства на заході виступила проектний менеджер реформи енергетики Національної ради реформ Наталія Бойко, яка презентувала учасникам зустрічі план дій на виконання вимог ЄС щодо розвитку сфери енергоефективності. Вона також озвучила низку пропозицій щодо реформування ринку природного газу в Україні (зокрема, проект плану реструктуризації НАК «Нафтогаз України») та розповіла про початок масштабної кампанії щодо роз’яснення формування тарифів серед населення України.

За матеріалами: http://mpe.kmu.gov.ua, http://ua-energy.org, http://www.slovoidilo.ua