ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Проблему електропостачання Боратина й навколишніх сіл вирішено

Приміське село Боратин давно перестало бути звичайним селом Луцького району. Сьогодні це потужний сателіт обласного центру Волині, який стрімко розвивається як територіально, так і демографічно. Тож в останні роки все актуальнішим ставало питання електропастачання новозбудованих об’єктів. І ось, завдяки зведенню нового розподільчого пунтку, ПАТ „Волиньобленерго” вирішило проблему відразу кількох населених пунктів та об’їзної дороги Луцька. Саме про цей фактично стратегічний об’єкт ми попросили розповісти детальніше заступника директора з технічних питань ПАТ „Волиньобленерго” Святослава Дмитроцу.

 

- Святославе Семеновичу, якою ж була ситуація до зведення розподільчого пункту?

- Цей об’єкт розташований практично в центрі нової зони індивідуальних житлових забудов. Відповідно, ми видали ряд технічних на понад 1600 ділянок. У тому місці у нас проходить єдина лінія 10 кВ 31-05, яка вже в 2008 році працювала на номінальних своїх параметрах, - маю на увазі її пропускну здатність. Тому ми мали доволі серйозну проблему з браком потужності, яку не могли роздавати.

Оцінивши ситуацію, нами було прийнято рішення про будівництво ЦРП-10кВ, з’єднати цю лінію 31-05, яка виходить з підстанції 35 кВ „Луцьк-31”, з підстанцією 110 кВ „Млинкомбінат”. Бо там ми мали резерв потужності трасформаторів. Тому так народилася ця ідея, і так ми дійшли до етапу проектування, який на сьогоднійшній день уже втілений у життя.

 

- Що конкретно вдалося втілити?

- Ми збудували ЦРП, встановили в ньому комутаційну апаратуру, вакуумні вимикачі. До ЦРП певними реконтрукціями мережі ми завели три існуючі лінії 10 кВ, які вже були в тому районі, і підтягнули нову лінію 10 кВ саме з підстанції „Млинкомбінат”. Таким чином, у тому місці в нас з’явився досить серйозний енергетичний вузол, який, по-перше, дає можливість забезпечити споживачів якісною електричною енергією, а по-друге –це дає нам змогу резервування існуючих ліній 10 кВ.

Тобто фактично ми в цьому місці зв’язали три підстанції: „Луцьк-31”, „Підгайці” та „Млинкомбінат”.Вийшов такий собі трикутник, який довзоляє без проблем переносити навантаження з однієї підстанції на іншу. Тому надійність і якість електропостачання в цьому районі відтепер набагато краща, ніж була до цього. Плюс ми забезпечили можливість подачі туди серйозної потужності, адже згаданий район постійно розбудовується.

Разом із тим, не забуваймо, що крім житлової індивідуальної  зони, на тій території проходить об’їзна дорога Луцька, і там швидкими темпами з’являються нові магазини, салони, станції техобслуговавання, автомийки та супермаркети. Словом, інфраструктура ровивається повним ходом. А це і львівський, і рівненьский напрямки, про важливість яких говорити не доводиться. Додайте до цього ще той самий Боратин, Голишів. Рованці, які також досить стрімко розвиваються.

 

- Які технічні характеристики об’єкта?

- Нових повітряних ліній зведено 2, 343 км, а кабельних ліній – 2, 243 км. Було встановлено десять комірок 10 кВ КСО-393М, одну панель 0,4 кВ ЩО-90 та силовий трансформатор ТМ-25/10 У1. Загальна вартість будівництва ЦРП становить 3 мільойни 142 тисячі гривень.

 

- За який період часу вдалося це зробити?

- Фактично будівництво об’єкта почалося в кінці серпня цього року. Ми отримали декларацію. Бачте, була ще маса проблем із дозвільною документацією, бо ж не все так просто – земля розпайована, десь приватна власність, лінія проходить паралельно до залізниці. Відповідно, ці нюанси трохи гальмували процес. Тому щойно в серпні ми отримали декларацію – підрядник вже був готовий. Понад те, щоб не було фінансових неузгоджень  через коливання курсу валют, то підрядник навіть дещо постачав наперед.

 

- Якщо спрогнозувати, то скільки часу не матимемо проблем з електорпостачанням на цій території?

- Як мінімум, на років п’ять. То, як кажуть, стовідсотково. Але якщо цей район розвиватиметься такими ж темпами, то рано чи пізно нам доведеться ставити якусь серйозну підстанцію. Бо ж Боратинська сільська рада – лідер за виданими земельними масивами. Я не думаю, що це погано, в іншому випадку ті ділянки пустували б. Також треба враховувати, що буде з газом та опаленням. Якщо нинішня тенденція збережеться, то не виключено, що люди проситимуть більше потужності. Проте на найближчі роки тих резервів, які ми передбачили в проекті, однозначно вистачить.

 

- То коли чекати відкриття?

- Відкриття плануємо десь за тиждень.Лінія збудована, ЦРП збудовано, обладнання завезено і встановлено. Залишились певні дрібнички. Але то робочі моменти.