ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Споживайте електроенергію з вигодою!

Сьогодні кожен зекономлений кВт електроенергії може врятувати цілісність енергосистеми України загалом та знизити ймовірність аварійних відключень окремих районів зокрема. У Волинській області діє ліміт використання електроенергії, який значно перевищується в денний час та вечірній час пік, однак мало затребуваний у нічний період доби. З метою вирівнювання графіка споживання електроенергії існують спеціальні вигідні тарифи.

Споживач за власним бажанням може економити на спожитій електроенергії.  Спеціальною Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України передбачена можливість розрахунків споживачів за електроенергію за диференційованими за періодами доби тарифами (так званими «зонними тарифами»).  Доба ділиться на два періоди (денний і нічний), або три періоди (піковий, нічний та напівпіковий) і залежно від того, коли споживається електроенергія, діють відповідні тарифи.  Спеціальні багатотарифні електролічильники забезпечують облік електроенергії окремо по кожному періоду.


Встановлення багатотарифного електролічильника дозволяє знизити вартість спожитої електроенергії за рахунок оптимізації графіку її споживання. Застосування зонних тарифів у побуті також дає можливість суттєво економити сімейний бюджет, адже вмикати потужні струмоприймачі (бойлер, пральну машину та інші) стане  вигідним вночі, коли тариф дешевший.

Сучасні електронні лічильники дозволяють запрограмувати їх на обрану споживачем двозонну чи тризонну тарифну модель.

При переході на зонні тарифи необхідне планування споживання електроенергії протягом доби з метою отримання економії.

ТАРИФНІ ЗОНИ І КОЕФІЦІЄНТИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ


Для населення Національною комісією регулювання електроенергетики України встановлено такі межі зон та тарифні коефіцієнти:

За двозонними тарифами:

- 0,7 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);

- повний тариф в інші години доби.

За тризонними тарифами:

- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

- повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

 

ПОРЯДОК ОБЛАШТУВАННЯ БАГАТОТАРИФНОГО ОБЛІКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ У НАСЕЛЕННЯ

Побутовому споживачу при виборі зонного тарифу для розрахунків за спожиту електричну енергію необхідно:

Отримати у місцевій філії ПАТ «Волиньобленерго» консультацію щодо заходів, які необхідно виконати для переходу на розрахунки за зонними тарифами, а також приведення точки обліку до вимог ПУЕ, ПКЕЕн.

Подати у відповідну філію ПАТ „Волиньобленерго” письмову заяву про встановлення багатотарифного лічильника електричної енергії.

Після визначення філією обсягу робіт укласти договір на надання платних послуг щодо облаштування розрахункової точки засобами диференційного обліку електричної енергії та згідно складеного відповідно до встановленого порядку кошторису отримати рахунок на оплату вартості послуг.

Провести оплату вартості послуг, у т.ч. вартості електролічильника та робіт з програмування.

У відповідності до п.8 та п. 12 Правил користування електричною енергією для населення, роботи з облаштування багатотарифними лічильниками виконуються виключно філією ПАТ «Волиньобленерго». Залучення до цих робіт сторонніх організацій не допускається.

Перехід на розрахунки по вибраному споживачем тарифу здійснюється з дати укладання додаткової угоди до Договору про користування електричною енергією.