ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Споживання електроенергії у нічний час знижує витрати на її оплату та забезпечує енергетичну безпеку країни!

ПАТ «Волиньобленерго» повідомляє, що на сьогодні Об’єднана енергетична система (ОЕС) України зазнає дизбалансу виробництва та споживання електричної енергії.
Добовий графік ОЕС України характеризується різким його зростанням у години вечірнього і ранкового піків й значним зниженням у години нічного провалу. Коли споживання збільшується в рази, покрити цю потужність у пікові навантаження дуже складно.
   

Враховуючи напружену ситуацію із забезпечення електростанцій газом та вугіллям, просимо Вас використовувати електричну енергію для підігріву води, пральних і посудомийних машин, кондиціонерів, обігрівачів, інших побутових потреб у нічний час з 23-ї до 7-ї години та обмежити споживання електричної енергії на вказані цілі з 8-ї до 10-ї години та з 18-ї до 21-ї години.

Збільшення споживання електроенергії в нічний час вирівняє графік навантажень ОЕС України та забезпечить зниження обсягів споживання електричної енергії в пікові періоди, оптимізує роботу теплових електростанцій України і в кінцевому випадку скоротить споживання газу, вугілля та мазуту.

Споживаючи електроенергію ощадливо Ви отримуєте можливість значно знизити свої витрати. Для цього Вам необхідно встановити багатозонний лічильник. Встановивши такий прилад обліку, Ви платите за електроенергію, спожиту протягом дня за звичайним тарифом, а  вночі, вдвічі менше у разі 2-зонного обліку. При тризонному обліку знижка на оплату за електричну енергію спожиту вночі складає 60%. Обираючи тризонний тариф необхідно пам’ятати, що у пікові години Ви сплачуєте на 50% більше від звичайного тарифу, тому потрібно переконатися, що споживання у ці години є незначним. Таким чином при розрахунках за зонним лічильником до Вашого діючого тарифу застосовуються коефіцієнти і Ви сплачуватимете за різними тарифами, які залежать від часу доби, коли Ви використовували електроенергією. Цю інформацію зонний лічильник фіксує завдяки вбудованому годиннику.

Для населення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України встановлено такі межі зон та тарифні коефіцієнти:

За двозонними тарифами:

- 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);

- повний тариф в інші години доби.

За тризонними тарифами:

- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

- повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

Економте електроенергію! Ощадне споживання електроенергії допоможе утвердженню енергетичної незалежності держави та зменшенню Ваших особистих витрат на забезпечення комфортних умов проживання. Пам’ятаймо, енергетична безпека Волині та України залежить від кожного з нас.