ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Начальник абонентського відділу ПАТ «Волиньобленерго» стала героїнею обласного тижневика

Волинські енергетики – то, либонь, одні з найталановитіших та найрізноплановіших людей нашого краю. Окрім основної професії, працівники ПАТ «Волиньобленерго» з фантастичною регулярністю здобувають чемпіонські звання на спортивних змаганнях, виборюють призові місця на всеукраїнських конкурсах, беруть участь у регіональних західноукраїнських мистецьких виставках і майстер-класах. Однією з тих, хто піднімає рейтинг підприємства, як кажуть, за межами свого кабінету, є начальник абонентського відділу Ніна Козяр. Зовсім нещодавно наша колега стала героїнею першої сторінки обласного тижневика «Слово Волині» -  http://slovovolyni.com/ukr/interviews/44248/

… У цій молодій жінці дивовижно поєдналися прагматизм економіста, вправність лікаря, гумор енергетика та світовідчуття художника. Як з’ясувалося, не випадково, адже наша героїня без проблем вирахує ККД,  якщо треба, зробить укол чи поставить крапельницю,  а коли навідає натхнення – ще й чудову композицію на склі намалює. Знайомтесь: начальник абонентського відділу «Волиньобленерго» Ніна КОЗЯР.

Ще дитиною Ніна душею прикипіла до двох нібито кардинально протилежних зацікавлень – медицина та творчість. Із першого класу дівчинка так полюбила білий халат, що в шкільній санітарній трійці була доти, доки та існувала. Проти малювання батьки теж не мали нічого проти, але коли подумали про навчання в художній школі, то тамтешні педагоги сказали, що запізно – надто вже доросла. Тому майбутня випускниця вирішила вступати до медичного вишу й записалася на курси домашніх медичних сестер. 

На жаль, пройти жорсткий відбір  до львівського медінституту не змогла, але саме  після цієї невдачі  почалася нова сторінка її життя – практика в лікарні та робота в одному з луцьких медичних закладів машиністом-оператором ЕОМ. «Що ж, хай хоча б так», – подумала тоді й закачала рукави. А відтак паралельно здобула дві освіти в ЛНТУ – технічну та економічну. 

Уже десять років Ніна Миколаївна працює в абонентському відділі «Волиньобленерго» і зізнається, що саме тут знову з’явилося бажання творити.

– Тепер навіть кумедно пригадувати, але першими моїми замальовками були герої італійського серіалу «Спрут», – посміхається Ніна Козяр. – Можна сказати, що вчилася малювати на комісарові Катані. Але справжнім вибухом натхнення стали картини львівської художниці Наталії Курій-Максимів, які побачила в інтернеті вісім років тому. Боже, як мене вразило її малярство на склі –  гамою кольорів, теплом, емоцією та етнічними мотивами! Час від часу я беруся робити кавер-версії її творінь. Але тільки коли відчуваю непереборне бажання, бо, переконана, до такої роботи треба ставитися дуже відповідально.

Першою спробою кавера стала композиція «Янголятко». І хоча сама авторка сором’язливо каже, що до Курій-Максимів їй далеко, проте треба визнати: її малярство на склі не може не заворожувати. За ці роки Ніна змалювала сім картин львів’янки, переважно на подарунки найближчим та найріднішим людям. І жодної композиції не повторила. А вони, до слова, непросто народжуються.

Виявляється, спочатку на скло треба нанести контур, який ще й буде тримачем-огорожею для фарби. Він може сохнути ніч. На цьому етапі майбутня картина нагадує дитячу чорно-білу розмальовку. Потім черга заливати фарби. Робити це потрібно поетапно, за кольорами, і рухатися з лівого верхнього кута до правого нижнього. Завдяки такій методиці (якщо ви правша. - Авт.) зменшується ризик випадково зачепити рукою й зіпсувати іншу частину картини. Самі ж акрилові фарби на водній основі висихають десь за дванадцять годин. 

Хоча Ніна Козяр постійно переконує, що не є художником, а тільки вчиться, бо намагається тримати руку на пульсі останніх тенденцій, відвідуючи майстер-класи, вона вже сама проводить ті-таки майстер-класи для дітей та дорослих. Окрім малярства на склі, в її руках з’являються напрочуд красиві браслети, кольє й сережки з бісеру і просто казкові скриньки для прикрас та іншого причандалля, які плете з паперової лози. Але вона мріє, що десь колись зможе познайомитись із Наталею Курій-Максимів…

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго», за матеріалами: http://slovovolyni.com