ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Чи варте самовільне втручання в електрообладнання людського життя?

Широке використання електроенергії у побуті та всіх галузях народного господарства зумовлює розширення кола осіб, які експлуатують електрообладнання. Тому проблема електробезпеки при експлуатації електрообладнання набуває особливого значення.  

На жаль, останнім часом у випусках новин всеукраїнських каналів почастішали повідомлення щодо травматизму при поводженні з електрообладнанням. У більшості випадків нещастя трапляється при самовільному втручанні в електрощитові, трансформатори та прилади обліку електроенергії.

Проходячи через тіло людини, електричний струм має термічну, електричну та механічну (динамічну) дію. Різноманітність впливу електричного струму на організм людини призводить до електротравм, які умовно поділяються на два види:

- місцеві електротравми;
- загальні електротравми (електричні удари), коли вражається весь організм внаслідок порушення нормальної діяльності життєво важливих органів та систем (або виникає загроза ураження).

Основні причини електротравматизму:

  • дотик до струмоведучих частин під напругою внаслідок недотримання правил безпеки, дефектів конструкції та монтажу електрообладнання;
  • дотик до неструмоведучих частин, які опинились під напругою внаслідок пошкодження ізоляції, перехрещування проводів;
  • помилкове подання напруги в установку, де працюють люди;
  • відсутність надійних засобів захисту.

Ми навмисно опускаємо економічну та кримінальну  складову таких дій, адже кілька зекономлено-вкрадених гривень не замінять повноцінного здоров'я, а тим паче – життя волинян. Відтак, ПАТ «Волиньобленерго» застерігає – при виявленні будь-яких видимих чи невидимих  несправностей варто відразу звертатися до балансоутримувача того чи іншого об’єкта.

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»

Малюнок: Іван Войтович, 10 років, Луцьк