ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Красти електроенергію – невигідно та небезпечно

Науково-технічний прогрес та глобалізація більшості процесів  нашого побуту зумовлюють збільшення використання електроенергії. Разом із тим, збільшується кількість електроприладів в наших оселях та на виробництві. Здавалося б, енергетикам тільки радіти, адже нарощуються обсяги реалізації електроенергії. На жаль, мусимо констатувати, що прогрес спостерігається і способах «економії». На Волині є чимало випадків, коли недобросовісні споживачі використовують різноманітні способи та приладдя для того, щоб приховати реальне використання електроенергії, а іншими словами оминути електролічильник та вкрасти потрібну енергію.

Треба визнати, що фантазії окремих крадіїв можна тільки позаздрити, оскільки вони до таких «фокусів» додумуються, що адекватній людині далеко: монтаж прихованого розгалуження при вводі до будинку (мимо лічильника), улаштування прихованих розеток,  монтаж таємної проводки, використання потужних магнітів, високочастотних генераторів радіоімпульсів.

Хай там як, але все таємне та незаконне рано чи пізно викривається, адже прилади і способи спостереження, якими користуються працівники ПАТ «Волиньобленерго», постійно удосконалюються. Тому в більшості випадків виявити крадіжку електроенергії можливо навіть дистанційно, не заходячи в помешкання чи будівлю.

Але чи усвідомлюють горе-споживачі наслідки крадіжок електроенергії? Зважаючи на  кількість незаконних підключень поза лічильником, що були викриті впродовж останнього часу, либонь, що ні. Бо ж лише за друге півріччя 2015 року було складено 89 випадків порушень, а лише за 2 місяці 2016-го – 70 випадків.

Бажання «заощадити» 200-300 грн   на оплаті електроенергії обертається в значні суми штрафів за самовільне підключення або маніпуляції з електролічильником. До суми штрафу додається оплата за переобладнання вводу в будинок, а часто – вартість нового електролічильника (знову ж таки це робиться за рахунок споживача!). Важливо, що до сплати штрафу і переобладнання вводу помешкання залишається без світла.

Так, приміром, громадянин Ж., який мешкає в Ковелі, підключив до ввідної проводки переносного подовжувача поза лічильником, очевидно, для зручності користування. Наслідок такого «зручного удосконалення» електропроводки є штраф розміром у понад 67 тис. грн.

В одному з інтернет-клубів міста Луцька, повівшись на рекламу, придбали і встановили «новітнє прилаштування» - частотний генератор для зупинки електронного лічильника, але покористуватись не встигли. Тепер власнику доведеться сплатити близько 80 тис. грн. Генератор вартістю 5000 грн. вилучено і передано в колекцію «Волиньобленерго».

Громадянин О.  (с. Лище Луцького району) облаштував відгалуження від ввідного кабелю на горищі будинку і підключив поза лічильником декілька розеток на  47 793 грн. плюс переобладнання вводу в будинок 2430 грн. Кілька місяців помешкання відключено від електромережі.

Лучанин Н., що мешкає по вулиці  Шота Руставелі, вирішив «полікувати» борзий електролічильник за допомогою магнітотерапії, встановивши на нього потужній електромагніт. Рахунок до оплати склав 15,5 тис. грн. штрафу і додатково майже 1 тис. грн. за заміну лічильника.

Багато? Еге ж! Тому варто добряче поміркувати (та навіть порахувати) перед тим як вкрасти електроенергію.

Також звертаємось до свідомих споживачів. Щойно помітите підозрілі підключення – якнайшвидше повідомте про це за єдиним багатоканальним номером кол-центру ПАТ «Волиньобленерго» 
0-800-21-01-31  (цілодобово, без вихідних та святкових днів).
Дзвінки безкоштовні як зі стаціонарних, так і з мобільних телефонів. Якщо ваша інформація дозволить затримати злочинців,
ПАТ «Волиньобленерго» гарантує Вам винагороду та анонімність.

Пам’ятайте – ми працюємо для ВАС!

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»