ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Як економити електроенергію: головні правила ощадливого використання

1. Вимикайте світло, якщо нікого немає у кімнаті.

2. Використовуйте енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігальні лампочки, що не містять шкідливих речовин.

3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими не користуєтеся. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

6. Не варто залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад  мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно, для повної зарядки акумулятора.

7. Вимикайте від мережі електроприлади, які мають режим очікування. Оскільки в цьому режимі йде споживання енергії. Наприклад, звичайний музичний центр в режимі очікування може споживати до 8 кіловат на місяць. Витрата електроенергії в режимі очікування можна подивитися в інструкції до електроприладу.

8. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Стежте, щоб дверцята були щільно зачиненими.

9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.

10. Прості побутові речі часто економлять значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник має розташовуватися якнайдалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів. А сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад мультиварки, дають змогу готувати дві-три страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію.

11. Використовуйте мікрохвильові печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

12. Серед різних електроприладів за споживанням електрики особливо виділяються пральні машини. Щоб скоротити кількість спожитої електроенергії, завжди повністю завантажуйте барабан і обирайте режим прання не вище як 40 градусів. На високотемпературних режимах періть тільки дуже брудну білизну.

Економте і споживайте електроенергію розумно!

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»