ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Вимога «Волиньобленерго» на заміну автоматичного вимикача – комплексна робота із покращення якості електропостачання

   Іноді, особливо у вечірній час, можна спостерігати, як починають тускніти електричні лампи розжарювання, мерехтіти або перестають вмикатися люмінесцентні лампи. Подекуди така ситуація спостерігається не ввечері, а в робочий час. Це є ознаки низької напруги в електромережі. Явище має тимчасовий характер, і до приїзду оперативно-виїзної бригади ситуація стабілізується, тому працівники енергопостачальника лише констатують факт, що параметри мережі в нормі.

   Як правило, напруга знижується при одночасному підключенні до мережі набагато більшого навантаження, ніж це дозволяє пропускна здатність електропроводки чи живлячої мережі. Гарною аналогією і поясненням явища є водопровідна труба. Коли одночасно відкрито багато кранів, наприклад під час поливання городини, напір води в трубі знижується. А в багатоповерхівках вода взагалі може не досягати останніх поверхів.

   Найчастіше зниження напруги спостерігається у багатоквартирних будинках, де мешканці  надто активно використовують енергоємні побутові електроприлади: електрочайники, бойлери, пральні машини чи мікрохвильовки. Варто пам’ятати, що раніше, при будівництві переважної більшості будинків їх електропроводка розраховувалась на кілька лампочок, телевізор і холодильник. Та й побутової техніки у населення було в рази менше, тож і електромережі на нинішні навантаження просто не розраховані. Не минуло безслідно й зростання вартості газу, яке простимулювало встановлення альтернативних газовому опаленню електрокотлів та конвекторів.

   Статистика ПАТ «Волиньобленерго» свідчить, що з 2008 року питоме споживання електроенергії одним домогосподарством зросло на 40 %. На жаль, переважно споживачі забувають повідомити енергопостачальника про нові потреби в потужності й підключають  прилади самовільно.

           

                        (Рис.1. Середньомісячне споживання грудня 2008–2015 рр.)

   Аналогічна ситуація спостерігається і на підприємствах. Встановлення додаткових приладів, а подекуди створення цілих підпільних цехів та майстерень, призводить до значного перевантаження трансформаторних підстанцій та ліній. Наслідком перевищення дозволеної до використання потужності  для споживачів є зниження напруги та передчасний вихід із ладу побутової техніки, а для енергопостачальника  – це передчасний вихід з ладу обладнання, додаткові втрати електроенергії в мережі. Крім цього, незавантажені «на папері» трансформаторні підстанції спотворюють достовірність розміщеної на сайті ПАТ «Волиньобленерго» інформації про реальне завантаження мереж, замовники електрифікації не можуть правильно оцінити потенційну привабливість об’єкта, в який вкладають гроші. Наслідок – як і в попередніх випадках, додаткова витрата коштів. Тож перевищення обумовленої договором потужності, часом і мимовільне, створює неприємності для великого кола суб’єктів  на ринку електропостачання.

   Очевидно, що наведення порядку з розподілом потужності вже давно назріло. Кожен споживач має отримати повною мірою свої права на постачання електроенергії, передбачені договором, але водночас не має обмежувати прав інших споживачів. Щонайперше там, де є скарги на низький рівень напруги, працівники ПАТ «Волиньобленерго» проводять роз’яснювальну роботу щодо умов постачання електроенергії та за потреби встановлюють технічні засоби, що обмежують потужність до договірних величин.

   Встановлення обмежень потужності є вимушеним кроком, скерований на забезпечення якісного електропостачання тих споживачів, які не використовують потужні електроприлади. Аналогічну мету мають і вимоги щодо заміни ввідних автоматів на менший струм.

   Отож, якщо вам надійшло повідомлення про необхідність дотримання дозволеної потужності або вимога на заміну автоматичного вимикача, слід розуміти, що це не є додаткові «забаганки» енергопостачальника, а створення рівних умов для всіх споживачів. Вам потрібно визначитися, чи на сьогодні влаштовують вас умови чинного договору в частині потужності? Чи влаштує заміна автоматичного вимикача, який колись «із запасом» поставив знайомий електрик, на такий, що відповідає договірній потужності? Можливо, якщо дещо змінити режим роботи електроприладів і найбільш енергоємні вмикати не одночасно, існуючої потужності вистачить. Приміром, на виробництві в електродвигунах пускові навантаження значно перевищують номінальні, проте за короткий термін після запуску знижуються до розрахункових значень. Встановлення якісного автоматичного вимикача відомих брендів дозволяє витримати важкий запуск без відключення, а дешеві «китайці» спрацьовують майже миттєво. У побуті доволі простим рішенням стане при користуванні електродуховкою не вмикати одночасно праску чи тимчасово вимкнути електрочайник. А заходи з енергозбереження допоможуть не тільки знизити потужність, але й щомісячно економити кошти.

  Проте якщо величина дозволеної потужністі є для вас недостатньою, можна узгодити нові умови договору. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка налагоджує відносини на ринку електропостачання,  спростила і стандартизувала умови приєднання до електричних мереж. У випадку стандартного приєднання замовнику слід оплатити фіксовану вартість за одиницю потужності (цю вартість контролює і щорічно переглядає держава в особі НКРЕКП), а всю роботу (необхідні погодження та розрахунки) бере на себе енергопостачальник.

  Отримавши заявки споживачів на збільшення дозволеної потужності, енергопостачальник може оцінити реальну потребу в потужності та провести необхідну реконструкцію мереж для збільшення їхньої пропускної здатності. А сплачені кошти використовуються безпосередньо на покращення технічного стану електромереж. Це вже оцінили жителі Шацької курортної зони, які регулярно страждали від низької напруги під час масового напливу відпочивальників. На сьогодні розпочато роботи з реконструкції ліній електропередач та заміни силових трансформаторів, яке забезпечить нормальне електропостачання незалежно від пори року.

Інформаційно-консультативний центр, прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»