ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Козаки, молитва і куліш: волинські енергетики вшанували річницю Берестецької битви

Доброю традицією ПАТ «Волиньобленерго» стали щорічні поїздки на Козацькі могили. От і в суботу, 2 липня, група товариства поїхала у село Пляшеву Радивилівського району на Рівненщині, аби вшанувати пам'ять героїчно загиблих воїнів-козаків.

Життя у козацькому таборі вирувало відрання: хто дрова колов, хто начищав гармати, хто розпалював багаття. Нашу групу тепло зустріли і відразу організували цікаву та пізнавальну лекцію про козацьку  зброю.  Володимир Перчук, отаман, генеральний гарматний Козацького стрілецького братства і водночас директор із технічних питань ПАТ «Волиньобленерго», продемонстрував різноманітні шаблі, пістолі, рушниці. Навіть показав, як стріляє зброя! Усі охочі мали нагоду потримати в руках справжні козацькі обладунки.  До слова, Володимир Перчук сам створює макети рушниць і гармат.

Поступово гостей свята щоразу більшало. Палюче сонце змушувало шукати прихисток у тіні. Проте спека не залякала відважних «волиньобленергівців», і ми подалися пішим ходом по всіх пам’ятних козацьких знаках.

Нагадаємо, у 1651 році під час національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького поблизу села Пляшева відбулася одна з найбільших битв у світі. Загинуло понад 10 тисяч козаків і селян. У пам’ять про полеглих козаків 1 910-1914 роках під Пляшевою звели Свято-Георгіївський храм-памятник, сюди перенесли рештки загиблих козаків і селян.

...Разом із козаками працівники «Волиньобленерго» побували на місцях запеклих боїв . У лісі Гайок загинуло 300 українських воїнів. Тут біля пам‘ятного знака священик відслужив панахиду за невинно убитими козаками і селянами.  Він наголосив на актуальній сьогоденній проблемі примирення, брати історію Берестецької битви як урок і подякував присутнім, що пори вихідний, поєднали відпочинок із патріотичним вшануванням історичного подвигу.

Далі наш піший похід пролягав у село Острів до місця ставки кримського хана під час Берестецької битви. До пам’ятного знака дісталися лише найбільш витривалі. Ще б пак, 30-градусна спека навіть найзатятіших патріотів обеззброювала!  Прикметно, що вшанувати воїнів прибула й делегація кримськотатарської молоді. Разом із українцями вони помолилися за душі загиблих.

Тож 12-кілометрову мандрівку місцями козацьких боїв працівники ПАТ «Волиньобленерго» склали на «відмінно». Не бракувало і емоцій, і приємностей, і нових знайомств.  А ще у  кінці дня «волиньобленергівців» пригостили справжнім козацьким кулішем. Він по-особливому смакував на свіжому повітрі у приємному товаристві.  

Довідково. Битва під Берестечком 18 – 30 червня – найбільший бій доби Хмельниччини, який відбувся між Військом Запорожським під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько-єдисанським татарським військом Ісляма ІІІ Ґерая з одного боку, та армією Речі Посполитої під командуванням Яна ІІ Казимира з іншого.

(Отаман Володимир Перчук розповідає, якою зброєю воювали козаки)

(А "волиньобленергівці" уважно його слухають)

(Перша зупинка біля козацької пам'ятки)

(У лісі Гайок поклали голови 300 козаків)

( У козаків навіть навіть палка раз на рік стріляє)

(На фінішній прямій до ставки хана)

(Голова профкому Тетяна Папенко запевняє отамана Володимира Перчука, що енергії вистачить ще не один кілометр пройти)

(До ставки хани дісталися тільки найвитриваліші!)

(Виставка сучасної зброї, яка була в АТО, зібрала чимало відвідувачів)

(Вправні козацькі господині наварили смачнючого кулішу)

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»