ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Чи доступна українцям якісна енергетика
7 липня відбулося засідання прес-клубу «Чи доступна українцям якісна енергетика?», який організували газета «Волинь-нова» спільно з Волинською обласною радою. У заході брали участь експерти та депутати облради. Від ПАТ «Волиньобленерго» був запрошений директор з технічних питань Володимир ПЕРЧУК.

Депутати жваво обговорювали два проекти рішень, які розглядатимуть на наступній сесії 14 липня. Обидва проекти – звернення до державної влади щодо тарифів на енергоносії.   

– Ми приречені пройти збільшення тарифів. Так, для споживачів це боляче. Ми затягнули ту хворобу, яку мали б пережити швидко, як країни Балтії. Тепер ми пожинаємо плоди своєї нерішучості. Тарифи треба було піднімати постійно і поступово, а не стрибками. Але наша влада, як правило, щоразу  боялася перед виборами піднімати тарифи. Тепер стали робити не терапевтичні, а хірургічні міри, які, звичайно, болючі, – прокоментував Володимир Перчук.

На запитання «Чи вигідно ПАТ «Волиньобленерго» збільшення споживання електроенергії, директор з технічних питань товариства зауважив, що добове споживання електроенергії є нерівномірним, має денні і вечірні максимуми.

– Якщо нарощувати споживання електроенергії між максимумами, «Волиньобленерго» це принципово вигідно. Чому? Навіть при тих зношених мережах ми можемо надавати людям більше послуг. Але якщо ріст навантаження є у максимумі, то для того потрібно будувати нові лінії, нові трансформаторні підстанції, і це виходить дуже дорого, потрібно залучати кредитні кошти, що в свою чергу приведе до збільшення тарифів. Тому усе має мати свою ціну. Є на сьогоднішній день на Волині певний ресурс мереж, який дозволяє збільшити споживання раціонально, – поділився Володимир Перчук.

Він додав, що електроопалення на сьогоднішній день при наявності акумуляції тепла та використання нічного тарифу є принципово вигідне. Адже в нічний час ( з 23:00 до 7:00)  тариф буде менший на 50%.

Крім того, держава впровадила пільговий «Зелений» тариф для відновлювальних джерел електроенергії. В Україні ним уже користуються. Приміром, на Київщині масово використовують сонячні батареї у господарствах. Національна комісія із регулювання електроенергетики дозволяє приватним особам до 30 кВт мати потужності сонячних батарей і продавати на ринку без будь-якої ліцензії. Тобто маєш вдома гарячу воду, безплатну електроенергію і ще маєш можливість на тому заробляти.

На запитання  щодо сплачування наперед коштів за електроенергію, Володимир Перчук відповів, що «Волиньобленерго» працює у тих же умовах.

– Ми оплачуємо електроенергію наперед. Грубо кажучи, якщо вугілля не купили, то електроенергію виробити неможливо. Тому з нас вимагають передоплату. І є відповідні важелі впливу на обленерго, які не виконують цієї вимоги. «Волиньобленерго купує електроенергію на енергоринку. І не нам встановлювати закони цього ринку, – прокоментував директор із технічних питань.  

Нагадаємо, в державі діють жорсткі закони, в рамках яких працюють усі обленерго.

На завершення Володимир Перчук наголосив, що на такі прес-клуби бажано виносити меншу кількість питань, щоб їх більш ретельно розглядати.

Отож, будь-які роботи із енергозбереження є дуже актуальними, бо економлять невідновлювальні енергоресурси, з яких переважно сьогодні і добувають електроенергію.

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»