ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


За достовірну інформацію про викрадачів енергетики гарантують винагороду

Останнім часом у Волинській області суттєво почастішали крадіжки трансформаторної оливи. ПрАТ «Волиньобленерго» обіцяє кожному, хто має інформацію щодо крадіжок, винагороду та анонімність.

Окрім збитків для товариства, через крадіжки оливи виходять із ладу трансформаторні підстанції. Тоді цілі населені пункти залишаються без електропостачання, а без електроенергії телевізор уже не подивишся після довгого і виснажливого робочого дня. Прати доведеться давнім способом – вручну, а не пральною машиною. Розряджений мобільний телефон стає деталлю інтер’єру, а не зручним способом зв’язку. Про новини у світі не дізнатися з інтернету, адже без електроенергії комп’ютер не працює. Якщо сім’я користується електроплитою, обід їстиме холодний... Так волиняни потерпають від надто охочих до «легких заробітків» крадіїв, які позбавляють їх блага цивілізації – електроенергії.

Цьогоріч зловмисники безкарно злили більш як п’ять тонн оливи із трансформаторних підстанцій, викрали опори ліній електропередач, траверси, ізолятори, електричні проводи тощо. ПрАТ «Волиньобленерго» скерувало 55 повідомлень до Національної поліції, але без допомоги свідомих громадян затримати викрадачів проблемно. Ускладнює ситуацію те, що під час слідчих дій не виявлено свідків принаймні однієї крадіжки. Проте складно уявити, що у селі, де і муха не пролетить непоміченою, місцеві не здогадуються, хто ласий до дармових заробітків.

Вочевидь злодії виходять на промисел добре підготовленими, адже щоб вивезти злиту оливу, потрібно мати велику цистерну і автомобіль. А щоб зірвати пробку із трансформатора, без болгарки годі обійтися. Як працює цей інструмент чи навіть звичайна пилка, у нічній тиші складно не почути. Проте селяни зазвичай стверджують, що «нікого не бачили, нічого не чули».

Тож нагадуємо, після крадіжки мастила трансформаторні підстанції виходять із ладу, горить обмотка, відповідно населений пункт залишається без світла. Адже олива охолоджує і забезпечує безперебійну роботу трансформатора. Є ризик, що внаслідок зливання мастила високовольтна напруга пошириться у мережу побутових споживачів. Це може спричинити ще більш масштабні проблеми та створити загрозу життю і здоров’ю людей.

Ремонтують пошкоджену обмотку після зливання оливи у спеціалізованих майстернях. Така робота вимагає чималих матеріальних витрат та часу. Тож і споживачі на цей період змушені залишатися без електроенергії.   

ПрАТ «Волиньобленерго» вдячне свідомим волинянам за надану інформацію про осіб, які зливають оливу, крадуть електроенергію, розукомплектовують лінії електропередач. За порушення правил користування електричною енергією складено низку актів. Національна поліція відкрила цілий ряд кримінальних проваджень. Нагадуємо, відповідно до ст. 194 Кримінального кодексу України, за умисне знищення або пошкодження об’єктів електроенергетики, що заподіяли шкоду в особливо великих розмірах чи інші важкі наслідки, карають позбавленням волі строком від трьох до десяти років.  

Якщо ви маєте інформацію щодо зливання трансформаторної оливи, крадіжки електроенергії, побачили роботу із демонтажу лінії електропередач, негайно повідомте на номер Національної поліції 102 або на номер кол-центру ПрАТ «Волиньобленерго» 0-800-21-01-31 (телефон цілодобовий, безплатний, працює без вихідних і святкових днів). У разі, коли ваша інформація дозволить затримати зловмисників, «Волиньобленерго» гарантує вам винагороду та анонімність.

Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»