ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


«Волиньобленергівці» гостювали на Закарпатті

Минулих вихідних працівники ПАТ «Волиньобленерго» милуватися чудовими краєвидами і замками, пили цілющу мінеральну воду, купалися в термальних джерелах. Поїздку влаштувала первинна профспілкова організація товариства.

Першою зупинкою у дводенній екскурсії стала колишня резиденція графів Шенборнів. Зараз будівлю використовує санаторій «Карпати». Оригінальний цей палац тому, що у ньому 365 вікон – як кількість днів у році, 52 димоходи і 12 входів – як тижнів та місяців у році. На території санаторію є зоокуточок, де гуляють косулі, росте багато екзотичних рослин, а приручені білки, що звикли до постійних гостей, вимагали від гостей з Волині  смачних гостинців. 

У Мукачевому енергетики побували в замку Паланок – унікальній споруді середньовічної фортифікаційної архітектури. У ХIV столітті князь Федір Корятович ІІ у скелясті горі вирубав 85-метровий колодязь. Екскурсовод розповіла легенду, за якою князь попросив допомоги в чорта викопати колодязь. Той сказав, що це буде коштувати два мішки золота. На наступний ранок князь виявив, що збанкрутів на будівництві замку – в казні було лише дві золоті монети. Він довго думав, як вчинити у такій ситуації. Зшив два маленькі мішечки і поклав у кожний по монеті. Так князеві вдалося обдурити чорта.

Зараз на території замку стоїть пам’ятник Федорові Корятовичу.  Подейкують, що князь може виконати будь-яку забаганку: потрібно потримати скульптуру за палець і дуже чітко сформулювати бажання. Адже раз князь зміг обдурити чорта, то може обманути й тебе.

Не оминули «волиньобленергівці» термальні джерела у Береговому. Підтримати гарне самопочуття можна було у трьох басейнах із теплою (20-37 С), гарячою (37-50 С) і дуже гарячою (50-100 С) водою. Тож підбадьорені і в гарному настрої енергетики побували на дегустації вин. У погребі, збудованому в ХVII столітті, частували тринадцятьма сортами домашнього вина. Потому можна було скуштувати й мінеральної води. Тут енергетики розділилися: хтось пив воду із джерела, збагаченим залізом, хтось – сірководнем. Попри неприємний запах, усім дуже сподобалася корисна мінеральна вода.

Хай погода й підготувала несподіваний малоприємний сюрприз – туман і дощ, проте це не завадило енергетикам  милуватися фантастично красивими краєвидами із канатної дороги. Спустившись униз, «волиньобленергівці» покуштували популярну місцеву страву – бограч. Їли грибну юшку та ріплянку (до складу входить розварена на пюре картопля («ріпа» – діалектне) і кукурудзяне борошно). Ріплянку неодмінно подають, як жартують закарпатці, із місцевою віагрою – бринзою.

У Колочаві для енергетиків влаштували пізнавальну екскурсію у музеї-скансені  «Старе село». Тут ознайомилися із 300-річною історією побуту місцевих жителів. У скансені представлені пам’ятки культури різних часів та верст населення як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, швеці).  

Також побували на озері Синевир. Хто не боявся екстриму, на гору піднявся пішки. Менш витривалі схитрували і автобусом доїхали до перлини Закарпаття. На горі водиться багато диких звірів, хоч побачити їх вдається нечасто – тварин відлякують туристи.

Частина «волиньобленергівців» подалися спостерігати за величними краєвидами озера із середини – влаштували водну прогулянку на плоту. А найбільш прудконогі обійшли Синевир. Адже є повір’я, що якщо обійти найбільше озеро Карпат, збудеться найзаповітніше бажання.

На водоспаді Шипіт – гідрологічній пам’ятці природи – енергетикам додала емоцій негода. Незважаючи на це, дощ аж ніяк не підмочив враження «волиньобленергівців» від поїздки Закарпаттям.

Тож додому всі повернулися хоч і втомленими, але неймовірно щасливими, задоволеними та зі сподіваннями нових захопливих подорожей у мальовничі куточки України.

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»