ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Щоб врятувати лимон, ловили сонечок

Щоп'ятниці в управлінні ПАТ «Волиньобленерго» влаштовують благоустрій території, а ще енергетики не забувають про затишок і красу робочого місця. Чи не у кожному кабінеті на підвіконниках стоять різноманітні вазони. Серед жіноцтва особливу популярність мають ніжні й вибагливі фіалки. Натомість чоловіки віддають перевагу більш екзотичним рослинам. Кабінетні квіти «волиньобленергівці» ретельно доглядають: підживлюють суто органічним добривом і навіть задля порятунку рослин ловлять комах сонечок.

У класі навчально-курсового комбінату на розлогому лимоні достигають чималі плоди. Доглядає екзота Михайло Цибулін. Начальник комбінату виростив незвичайний вазон із невеличкого пасинка. Його обов’язково потрібно накривати банкою. Коли скине старе листя і з’являться листочки, завбільшки як дві копійки, можна знімати банку.

– З кісточки лимона не отримаєте, – наголошує Михайло Цибулін, який вирощує екзотичні фрукти з початку 1990-х років. – Він буде просто як рослина – гарна, зелена, але не плодоноситиме. Його треба окультурити. Щеплюють дичку, що виросла із кісточки, пасинком із родючого лимона. 

Плодоносить лимон раз на рік. Якось зав’язалося 13 фруктів, до того ж дуже великих. Як розповідає Михайло Григорович, один лимон важив майже 200 г. Смакові якості суттєво відрізняються від купованих. Власноруч вирощений лимон тонкошкірий і дуже соковитий, смак м’якший, не такий кислий.

Аби справа була успішною, треба любити її, бо без любові нічого не вдасться, переконаний Михайло Цибулін. Каже, що взагалі захоплюється квітами. Вирощує лимони і вдома. Щоб мати гарний та здоровий вазон, треба знати кілька секретів.

– Горщик мусить бути великим, рослина має дуже велике коріння, – ділиться начальник комбінату. – В об’ємній посудині лимон сильно розростається. У квартирі теж не надто розгонишся. Тому я маю компактні рослини. Поливаю настояним упродовж двох тижнів курячим послідом. У ньому є всі поживні речовини. Лимони не надто вибагливі, можна не боятися з передозуванням води, навпаки, вони тоді стають більш міцними. Коли листя темно-зелене – це означає, що рослина здорова.

Перед відпусткою Михайло Цибулін попросив прибиральницю доглядати за лимоном. Оскільки цьогоріч літо видалося особливо спекотним, вигадав ноу-хау – посеред рослини прилаштував посудину з водою, щоб мала додаткове джерело вологи.

В управлінні естафету вирощування рослин-екзотів перейняли й інші енергетики. На підвіконні в. о. начальника відділу інвестицій Івана Ващука тільки набирається сил молода рослинка – пасинок від лимона Михайла Цибуліна. Директор з технічних питань Володимир Перчук опікується лимонами, що прикрашають селекторну залу. Якось один захворів, взялася щитівка – одне із найбільш небезпечних для кімнатних рослин захворювань. Щоб позбутися згубних кліщів, Михайло Григорович як більш досвідчений квітникар покропив лимон спеціальним препаратом. Мало того, наловив комах сонечок і запустив їх на рослину. Адже ці кліщі для них – найкраща їжа. Так у комплексі препарат і комахи вилікували селекторний лимон. 

«Волиньобленергівські» лимони мають суто практичну користь – врожай фруктів. До того ж щороку в лютому-березні під час цвітіння вони дарують неймовірний аромат. Ефектний вигляд мають ніжні білі квіти на тлі темно-зеленого листя.

Крім «одиночного спорту» – вирощування лимонів, на третьому поверсі біля актової зали влаштували такий собі зимовий сад. Величезні вазони у чималих горщиках доглянуті, розлогі. Упродовж тривалого часу квітне китайська троянда. Доглядає за цим рослинним царством прибиральниця Софія Вовк. Каже, що вазони чутливі до погодних умов. Коли на вулиці дощить, жінка завбачливо кропить водою і рослини в приміщенні. Щоб вазони добре росли, підживлює їх не «хімією», а органічним добривом – розведеним пташиним послідом. Поливає регулярно: у понеділок, середу і п’ятницю.

Цікаву історію має велетенський лимон, що стоїть у кабінеті директора з комерційних питань Дмитра Іванова. Він кілька разів міняв власників і  «переїжджав» з місця на місце. У 2002 році Ірина Дмитроца привезла з дому п’ятирічне деревце. Після того як начальник відділу договорів, розподілу і контролю пішла в декретну відпустку, рослину взяла під опіку Оксана Гентіш, заступник директора з комерційних питань. Деревце спочатку закапризувало – опало листя. Оксана Любомирівна взялася рятувати лимон, він ожив і на знак вдячності розрісся. До слова, деревце вирощене із кісточки, не плодоносить. Лимон уже перегнав аж ніяк не низенького нового власника Дмитра Олександровича і точно не збирається збавляти обороти росту.    

Інна РОЙКО