ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


За «хімію» з електроенергією відшкодування збитків не уникнути

У сучасному світі електроенергія цілодобово сприяє створенню комфорту, без якого ми вже не уявляємо свого життя. Усі процеси в народному господарстві та побуті супроводжуються використанням електроенергії. Цей продукт так потрібний, що тільки-но відбувається вимкнення – зупиняються заводи, фабрики, електротранспорт, блокується робота банків, офісів, магазинів, з'являється чимало побутових незручностей.

Водночас електрична енергія  – це товар, за користування яким потрібно сплачувати гроші. Оскільки завжди є спокуса користуватися електроенергією безплатно, окремі споживачі вигадують різні способи, думаючи, що працівники ПАТ «Волиньобленерго» цієї «хімії» не помітять.  Яким же стає їхнє здивування, коли порушення виявляють і виписують  солідний рахунок до оплати за порушення Правил користування електричною енергією. Так, у листопаді такі рахунки отримали житель смт Ратне на суму 45 618 грн 34 коп. та ратнівський підприємець на суму 63 442 грн 35 коп.

Загалом на Волині є чимало випадків, коли недобросовісні споживачі в обхід електролічильника використовують електроенергію. Наприклад, ковельчанин Ж. до ввідної проводки приєднав подовжувач поза лічильником. Таке «ноу-хау» завершилося штрафом у 67 000 грн. Житель села Лище Луцького району зробив відгалуження від ввідного кабелю на горищі й підключив поза лічильником кілька розеток на  47 793 грн, а переобладнання вводу в будинок «коштувало» 2 430 грн. До слова, кілька місяців помешкання було відключено від електромережі. Лучанин Н. встановив на лічильник потужний електромагніт. «Експеримент» завершився рахунком до оплати 15 500 грн штрафу і додатково майже 1 000 грн за заміну лічильника.

ПАТ «Волиньобленерго» нагадує споживачам електроенергії, що втручання в роботу електролічильників чи використання електричної енергії поза обліком є порушенням Правил користування електричною енергією і класифікується як «крадіжка» електричної енергії.

 

Слід зазначити, що згідно із Постановою НКРЕ № 562 від 04.05.2006 р., якщо споживач своєчасно (до виявлення порушення представниками енергопостачальника) письмово повідомить енергопостачальника про виявлені пошкодження або зрив пломб і якщо відсутні явні ознаки втручання в роботу приладів (систем) обліку, тоді не застосовують методику визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією. Тобто рахунок на відшкодування збитків не виписуватимуть.

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»