ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Енергетики запросили в гості юного Теслу

Днями волинський медіа-простір облетіла новина про другокласника, який попросив у Святого Миколая трифазний лічильник, щиток та дві лампочки. Керівництво ПАТ «Волиньобленерго» не могло оминути увагою такого унікального хлопчика. Генеральний директор Володимир Купчак, директор із комерційних питань Дмитро Іванов, заступник директора з технічних питань Роман Рожило зустрілися із Владиславом Кальчиком та його татом Олегом. Для незвичайних гостей влаштували цікаву розмову, провели екскурсію товариством і надарували чимало корисних та приємних подарунків.

Генеральний директор «Волиньобленерго» Володимир Купчак по-дорослому зустрів юного енергетика. Після міцного рукостискання запитав у Владислава про його незвичайне захоплення. Хлопчина не розгубився і теж здивував: розповів, як із татом розібрав електрощитову.

Не обійшлося й без жартів. В інтерв’ю «Волинським новинам» Владислав запевнив, що у сімнадцять років він уже буде директором обленерго. Тож після знайомства Володимир Купчак зауважив, що радий бачити наступника – свого колегу.

Батько малого електрика каже, що Владислав має за кумира Ніколу Теслу – відомого винахідника в галузі електрики та електротехніки. Хлопчик цікавиться електрикою з однорічного віку. Ще не уміючи добре говорити, Владислав уже став виявляти великий інтерес до мобільного телефона. Дитині було цікаво приєднувати телефон, який називав інь, до зарядного присторою – янь. Найбільший захват у Владислава викликав «бігунець» – іконка із показником рівня зарядки мобільного. Малого дивувало, де береться сила, що заряджає телефон. Щоправда, не обійшлося без казусів: після того як встромив цвях в розетку – «полоскотало» електрикою. Також через синові досліди родина Кальчиків змушена була міняти телевізор. Владиславу було цікаво, чим завершиться експеримент із заміною проводів телевізора і відеоплейєра – у результаті телевізор згорів, сміється Олег Кальчик. 

Попри все, батьки підтримують Владиславове захоплення. У п’ятирічному віці записали його у гурток радіоелектроніки. Проте хлопчикові за рік стало нецікаво – там працюють з напругою у 12 В, тоді як юний електрик хоче експериментувати з 220 В. «Бо я вже великий, маю сім років», – пояснює Владислав.

Серед останніх дослідів малого Тесли – він під наглядом батька розібрав електрощиток, зачистив старі іржаві контакти. Заступник директора з технічних питань Роман Рожило наголосив Владиславові про техніку безпеки – без тата у жодному разі не заходити в електрощитову. Директор з комерційних питань Дмитро Іванов додав, щоб стати енергетиком, треба багато вчитися. Така професія вимагає високої фаховості, щороку енергетики складають іспити із техніки безпеки, проходять щорічний медогляд.

Малий послідовник Тесли каже, що найулюбленіший його предмет математика. Жалкує, що фізику, до якого давно виявляє інтерес, не вивчають у другому класі. Для електричних дослідів Владиславові уже бракує місця у квартирі. Батьки зводять будинок на дачному масиві. Там облаштують майстерню для сина.

Рідні знають про захоплення Владислава, тож на свята дарують не іграшки, як пасує семирічній дитині, а інструменти, кабелі, лампочки, паяльник. До слова, юний енергетик зібрав велику колекцію лампочок. Навіть уміє їх лагодити! Хлопець із легкістю перелічує фірми-виробники електроустаткування. А похід в магазин електричних товарів для нього – справжнє свято.

Батько Олег розповів, як у школі Владислав запевнив учительку, що сам облаштує розетку для телевізора. Він залюбки розбирає і лагодить вимикачі, розетки, може зробити переноску. Батько хотів би поєднати Владиславовий потяг до електрики з медициною. До слова, Олег Кальчик за фахом – лікар-реабілітолог. Каже, якщо син має таке захоплення, то будуть його підтримувати.

На «Волиньобленерго» для незвичайних гостей провели екскурсію товариством. Владислав побував в серці товариства – оперативно-диспетчерській службі, у службі релейного захисту. Годі передати захват юного Тесли, коли «волиньобленергівці» подарували йому солодкі гостинці, інтелектуальний лічильник електроенергії, що може передавати дані через інтернет, а також СІП-кабель (самонесучий ізольований провід). Адже Владислав має велику мрію – самому електрифікувати дачний будинок!

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»