ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Волинь першою в Україні може запровадити SMART-лічильники

Амбіційний прорив року – саме так можна охарактеризувати старт міжнародного проекту «Луцьк – SMART-столиця України», що матеріалізувався у проведенні конференції в обласному центрі. Ця приємна оказія стала непересічною подією в житті Луцька, Волині та енергетичної галузі країни в цілому, адже безпосередніми його учасниками є Мазовецький кластер ІСТ, компанія Smart Energy Maximus, Асоціація економрозвитку Республіки Польщі, ПАТ «Волиньобленерго» та держава Україна в особі Державної інноваційної фінансово-кредитної установи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України при Кабінеті Міністрів України.

Активними учасниками діалогу були Володимир Купчак (Генеральний директор ПАТ «Волиньобленерго»), Яна Підлісна (Начальник сектору Мінекономрозвитку ДІФКУ), Володимир Цибульський (Голова Волинського обласного об'єднання організації роботодавців), Сергій Кошарук (Заступник голови Волинської обласної державної адміністрації), Тарас Яковлев (Перший заступник Луцького міського голови), Олексій Хворостяний (Член Наглядової ради ПАТ «Волиньобленерго»), Любов Марчук (Член Наглядової ради ПАТ «Волиньобленерго»), Маріуш Стахнік (Президент Мазовецького кластеру ІСТ), Роберт Шлєнзак (Президент Мазовецького Східного кластеру ІСТ), Рікардо Дуколі (Президент компанії Smart Energy Maximus представник NES в Україні), Лєшек Чапля (Начальник відділу Мазовецького кластеру ІСТ), Ярослав Мартинюк (Асоціація економрозвитку Республіка Польща, Голова правління «ВЄДА»), Шимон Коніч (Менеджер проекту NES).

Головною ідеєю програми є поетапне впровадження SMART-лічильників на території всієї Волинської області. Пілотним же ареалом запропоновано обрати Луцьк та навколишні села Луцького району, і буде він реалізовуватися за прикладом успішного функціонування в польському місті Вроцлаві.

Принцип дії полягає у швидкій та безпечній передачі даних з лічильника споживача до сервера енергопостачальника.  Система забезпечує чіткий контроль за процесом передачі даних і можливими поломками чи перепадами напруги в мережі. Основною місією системи є задоволення кінцевого споживача, що полягає у  забезпеченні можливістю користуватися різними тарифами.

Для ПАТ «Волиньобленерго» розумні лічильники допоможуть насамперед значно зменшити відсоток втрат електроенергії, що вже буде економічно доцільним явищем. Для споживачів же такі лічильники-комп’ютери дадуть можливість не лише тотально контролювати своє споживання, а й контролювати подобово, погодинно використання електрики тим чи іншим приладом. Як зазначили польські колеги, в побуті та виробництві таке керування економить до 30% енергоресурсів, що затрачаються при роботі потужних двигунів та побутової техніки.

Зокрема, Володимир Купчак зазначив, що успішна реалізація цього задуму стане початком нової ери енергоспоживання, яка дозволить не тільки поліпшити систему енергоспоживання, але й відчинити двері для інших важливих проектів. Тим паче, що основною стратегією розвитку ПАТ «Волиньобленерго» є соціальна та клієнтська орієнтованість, адже енергетики працюють для споживача.

Яна Підлісна розповіла про специфіку діяльності Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, озвучила стратегію розвитку та основні напрямки, серед яких є залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, фінансова підтримка суб’єктів господарювання, фінансування маркетингових та науково-технічних досліджень, фінансування проектних робіт.  Розуміючи стратегічне значення енергоефективності країни, проявила ініціативу впровадження системи SMART із представниками Мазовецького кластеру IСT.

Маріуш Стахнік запропонував до розгляду концепцію Мазовецького кластеру IСT, яка полягає у створенні  платформи для співпраці компаній на міжнародному рівні.  Шимон Коніч  презентував програму NES, головним завданням якої є модернізація мереж. Розповів, що фірма має 20-річний досвід роботи та є лідером у питанні безпеки передачі даних (компанія обслуговує понад 40 мільйонів лічильників).

Роберт Шлєнзак зауважив, що розвиток кожного суспільства пов'язаний із використанням енергії. Наголосив на перспективі розвитку енергетичних відносин між Україною та Європейським Союзом та запропонував етапи (елементи) розвитку співпраці.

Сергій Кошарук, сфокусував увагу присутніх на стратегії розвитку Волинської області до 2020 року, серед основних аспектів якої є  впровадження інноваційних технологій, адже розумне місто розпочинається через розумні мережі. Що надзвичайно важливо, Сергій Дмитрович від імені Волинської обласної державної адміністрації озвучив готовність до партнерства та співпраці у впровадженні пілотного проекту «Луцьк – SMART-столиця України».

Тарас Яковлев розповів про основні завдання та пріоритети в діяльності Луцької міської ради. Висловив підтримку ПАТ «Волиньобленерго» в реалізації нових проектів для покращення життя громади.

Рікардо Дуконі озвучив готовність співпрацювати з Україною для передачі умінь та навичок, тому запросив до Італії, щоб сторони ознайомитися зі системою наочно. Також гість готовий до надання фінансових інвестицій. Розповів про досвід Італії у впровадженні розумних систем, про конкуренцію, яка існує між енергопостачальниками, про принципи тарифоутворення. Серед переваг системи SMART виділив найголовнішу – безпеку.

На завершення конференції учасники ставили конкретні питання, отримували відповіді з тих чи інших напрямків діяльності енергопостачальних компаній Польщі, Італії й України.

Додамо, що реалізація проекту «Луцьк – SMART-столиця України» дасть можливість підвищити рівень валового внутрішнього продукту на 2% матеріального та нематеріального виробництва. А це у свою чергу призведе до створення додаткових робочих місць та поетапного покращення добробуту громади Луцька та Волинської області.

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»