ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Волинські енергетики роблять єврогнізда для лелек

Енергетики ПАТ «Волиньобленерго» встановлюють спеціальні платформи на електроопорах, щоб перелітні птахи не поранилися і не зробили замикання в мережі.

Про таку корисну природоохоронну ініціативу працівників ПАТ «Волиньобленерго» йдеться у сюжеті Катерини Курбанової та Павла Лісівненка для телеканалу ICTV.

По поверненню після зими птахи зводять гнізда на опорах електропередач, це часто спричиняє аварії на електромережах. За рік лелеки приносять понад сто кілограмів гілок, тож такі гнізда небезпечні.

–  Кожного року гнізда стають усе тяжчими, осідають на проводи повітряних ліній і створюють замикання, відбувається вимкнення автоматичних вимикачів на підстанціях, – каже Олег Гончарук, головний інженер Луцької районної філії.

Єврооселі для лелек енергетики майструють власноруч. Встановлюють спеціальні платформи на місці старих гнізд приблизно за три години. Намощують гілок, щоб лелеки відчували запах свого дому, який залишили перед холодами. Робота кипить восени та напровесні, коли птахи мігрують.

Ініціативу встановлення лелечих гнізд «волиньобленергівці» запозичили у поляків. За більш як 10 років енергетики зміцнили понад дві тисячі гнізд. Більшість птахів оселяються на платформах, лише одиниці будують нове житло осторонь.

Багаторічний досвід охорони білих лелек підтверджує, що успіх у такій роботі цілковито залежить  від ставлення людей до птахів. Охорона гнізд забезпечує виживання лелек як виду і сприяє збереженню рівноваги в екосистемах.

Переглянути сюжет на сторінці телеканалу ICTV

Прес-центр ПАТ «Волиньобленерго»