ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Заслужений енергетик моржує і вміє плести макраме

Указом Президента України електромонтер Луцької міської філії ПАТ «Волиньобленерго» Юрій Збагерський став «Заслуженим енергетиком України».

– Для мене нагорода була несподіванкою, – ділиться приємними емоціями луцький електромонтер. – Кум подзвонив, запитує: «А чому ви приховуєте новину про звання?» Жінка увімкнула телевізор,
точно – показують, що мене нагородили.

Юрій Збагерський працює у «Волиньобленерго» з 1976 року. Щоправда, на якийсь час міняв роботу: влаштувався у житлобудівне підприємство. Більш як 20 років працював у службі підстанцій, лінійній, диспетчерській. Наразі трудиться електромонтером у виїзній черговій бригаді. Варто зазначити, що ще 15-річним підлітком став до роботи. Розповідає, що як не вступив до суворовського училища, пішов на автозавод працювати на верстатах. У його трудовій книзі робочий стаж стартує з 1971 року. Каже, що на усіх роботах тонкощів виробництва навчався самотужки.

Праця електромонтерів непроста. Вони постійно працюють на виїздах,  буває, що й обід змушені пропустити через велику кількість викликів. Загалом на день наїжджують по Луцьку 100 кілометрів.

– Диспетчер дає команду про проблему в якомусь районі міста, – розповідає електромонтер із 40-річним стажем. – У бригаді працюють я, мій напарник і водій. У нашій роботі важлива підтримка. Маю великий досвід, підказую молодим спеціалістам, як краще вирішити проблему.

Щороку енергетики складають екзамен із техніки безпеки. На манекенах вчаться, як робити штучне дихання, надати першу допомогу при переломах.


Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик вручає Юрію Збагерському заслужену нагороду

Дружина Юрія Збагерського не нарікає на напружений робочий ритм чоловіка. Подружжя відсвяткувало рубінове весілля – у парі живуть 40 років. До слова, син почесного енергетика теж працює у районній філії диспетчером.

– Також мій старший брат Збагерський Річард працював в обленерго, – розповідає, як розвиваються робочі династії у «Волиньобленерго». – Він зараз на пенсії. За сумлінну працю нагороджений орденом «Червоного прапора».

Окрім того, що Юрій Збагерський сумлінно працює, він ще до 55 років грав у міні-футбол. Команда міської філії посідала перші місця на футбольних змаганнях товариства. А ще нагороджений електромонтер пам’ятає, що у здоровому тілі – здоровий дух. Незважаючи на пору року і погоду, щодня пан Юрій купається у Теремнівському ставку. Кожен його ранок починається о 6.00.

– Просинаюся, для розминки і зігрівання пробігаюся до ставка метрів 400, – дивує електромонтер. – Доти велосипедом їздив купатися, але в аварію попав. Восени мене машина збила. Мав забої, рвані рани ноги, проте швидко відновився. До морозів в одних плавках біжу до ставка. Хоча молодь і в мінусову температуру бігає до водойми в тапках, плавках, шапочках і рукавицях. Ховають кінцівки, які найбільше мерзнуть. 

Чоловік не називає своє захоплення моржуванням. Каже, ранкові купання робить суто для здоров’я. Такого бадьорого життєвого ритму дотримується давно – після строкової служби в армії.

– За натурою я такий, що не сиджу на місці, – усміхається Юрій Збагерський. – У спортзалі, який самі зробили, є гирі, станки, гантелі. Прийдеш, для настрою гирю потягаєш. Ще волейбольні ігри  влаштовуємо. Молодь запрошую: «Пішли, хлопці, пограємо, ворушитися треба».

Доволі несподівано було почути від мужнього, спортивного чоловіка, що він захоплювався… макраме. Робив панно, кашпо для вазонів. Один знайомий хотів передати гостинець в Сполучені Штати Америки. Міркував, чим то здивувати б американців. Виріб ручної роботи Юрія Збагерського став чудовим подарунком.

– Макраме – це лише ручна робота, – розповідає. – Навчив цього чоловік, у якого за голубами доглядав, поки він був в Ізраїлі. Спочатку вузли руки натирали, а потім наловчився, гарно виходило. В’язав різні узори. 

Проте як діти підросли, часу на хобі стало бракувати. Тим паче робота змушує не сидіти на місці. Зараз більше часу Юрій Збагерський проводить на дачі. Там рибалить, вирощує полуницю, малину – усе для душі.

– Якщо будуть змагання, то на опору вилізу швидше за молодого працівника, – переконує нагороджений електромонтер. Складно не повірити цьому бадьорому, сповненому енергії чоловікові.

Інна РОЙКО