ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Відкриття фіналу обласного етапу всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»)

Директор з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго», отаман Козацького стрілецького братства Володимир Перчук разом із братчиками взяв участь в офіційній церемонії відкриття обласного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та обласних змагань фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт».

Понад 500 учнів з усієї Волині оселились у  величезному наметовому містечку на березі озера Величі у селі Соловичі Турійського району. Тут впродовж 11–13 травня триває свято сили та спритності, духу та патріотизму.

Церемонія відкриття розпочалась урочистою ходою команд. Під час виконання Гімну України братчики Козацького стрілецького братства, згідно із усталеною державною процедурою, тричі вдарили з гармати. У супроводі козацького військового маршу відбувся чин винесення Державного Прапора України.

Володимир Перчук як отаман Козацького стрілецького братства і керівник церемоніалу провів перекличку почесних учасників дійства. Луна котилась лісовою галявиною від згуртованих відповідей учасників змагань – «Героям слава!». Чітко, зібрано й зовсім по-дорослому вони відказували на «Герої, воїни ратні, волиняни й русичі, станьте в стрій!», «Козаки, запорожці й гетьманці, шляхетні воїни, станьте в стрій!», «Українські січові стрільці і воїни армії УНР, станьте в стрій!», «Воїни УПА, славні мужі і жінки України, станьте в стрій!», «Українці, воїни Другої світової війни, славні діди наші, станьте в стрій!», «Воїни Небесної сотні, славні батьки і брати наші, станьте в стрій!», «Воїни добровольчих загонів, Збройних сил України, Національної гвардії і волонтерських груп, славні батьки, брати і сестри наші, ті, хто поклавши життя, захистили Святу Українську землю від московського окупанта, станьте в стрій!»  Після таких звернень мурашки бігли шкірою…      

Під час хвилини мовчання гості й учасники змагань схилили голови перед пам’яттю мільйонів українців, які полягли на полях бою.

По завершенні офіційної церемонії відкриття команди взялися до виконання змагань та конкурсів. Чимало учасників зацікавились колекцією зброї, які привезли із собою братчики Козацького стрілецького братства. Володимир Перчук влаштував короткий екскурс в історію зброї українських воїнів, навіть дав вистрелити із моделі старовинного пістоля старшокласнику із Каменя-Каширського. Захват від пострілу у хлопця був ще той!

Такі заходи, що вже вдванадцяте влаштовують на Волині, вкрай важливі. Адже спрямовані на підвищення військово-патріотичного виховання молоді, їхньому загартуванню та витривалості, формування здорового способу життя, почуття відповідальності та обов’язку, національної свідомості, духовних та соціальних цінностей, любові та поваги до рідного краю, його культури, виховання майбутніх захисників Вітчизни на бойових традиціях українського народу. 

– Нарешті Україна дозріла до того, що їй потрібний свідомий громадянин. Війна на сході нашої держави довела, що Батьківщину по-справжньому може захищати тільки свідомий громадянин. Тож держава уже другий рік фінансує ці заходи. Доти військово-патріотичну гру «Джура»  влаштовували ентузіасти на власний кошт, – поділився директор з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» і отаман Козацького стрілецького братства Володимир Перчук.

До слова, подвійна назва військово-патріотичних змагань «Сокіл» («Джура») пов’язано з тим, що після розпаду Радянського Союзу цю гру відновили під назвою «Джура». Проте вона має давні традиції, заснувало змагання галицьке товариство «Сокіл» ще у 1894 році. 

Серед головних завдань гри «Джура»:

 • утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді;
 • популяризація національної культурної спадщини;
 • розширення сфери застосування української мови;
 • підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення;
 • ушанування героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України;
 • збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку з захисту незалежності та територіальної цілісності України, зокрема шляхом популяризації стандартів НАТО;
 • набуття учнями знань, умінь і навичок, потрібних захиснику Вітчизни;
 • формування у молоді високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлених народних традицій;
 • вивчення народної культурної спадщини (пісні, думи, розпис та опорядження житла і сакральних споруд, звичаї, традиції, ритуали і свята);
 • впровадження військово-прикладних видів спорту, єдиноборств, верхової їзди на конях, бойових танців, видів спортивної боротьби, народних ігор та забав з метою гартування духу й тіла;
 • пропагування та популяризація здорового способу життя;
 • організація змістовного дозвілля.

Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»