ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


На січ – до Берестечка!

Козацька січ, відтворена за ініціативи директора з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» Володимира Перчука, вкотре зібрала поблизу Берестечка любителів історичної реконструкції.

У селі Пляшева, що у Радивилівському районі на Рівненщині, на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» вшанували пам’ять українських козаків і селян, які загинули в битві під Берестечком у 1651 році.

Cотні українців взяли участь у літургії та панахиді за загиблими. Богослужіння очолив святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника героям Берестецької битви. Після Богослужіння на «Козацьких могилах» пройшли просвітницькі, культурно-мистецькі заходи за участі козацьких організацій, аматорських колективів з Рівненщини та Волині.

Традиційно чимало гостей зібрала експозиція аналогів козацької зброї, яку представляє Козацьке стрілецьке братство під керівництвом отамана Володимира Перчука. Енергетик за професією, він не оминає увагою відзначення річниці битви під Берестечком і задля популяризації культури та побуту козаків особисто бере участь у побудові козацької січі. Зброю, одяг, навіть козацьку кухню – все тут намагаються відтворити до найменших деталей. Володимир Перчук з охотою ділиться знаннями про життя козаків у 17 столітті, демонструє стрілецькі можливості відтворених ним зразків зброї.

І дорослі, і діти протягом кількох днів є постійними гостями сучасної січі. На відміну від музейних експонатів, усі представлені речі можна потримати у руках. А ще усіх бажаючих тут неодмінно пригостять справжнім козацьким кулішем.

Довідка: Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» («Козацькі Могили») — комплекс пам’яток в селі Пляшева Рівненської області. Це місце вшанування пам’яті тисяч козаків і селян, що брали участь у Берестецькій битві 1651 року під час національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького.

Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»