ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Енергетики побували у центрі Європи

Минулих вихідних працівники ПрАТ «Волиньобленерго» подорожували найбільш високогірними регіонами України – Закарпаттям і Прикарпаттям. Подолано майже тисячу кілометрів й зібрано мільйони вражень!

За 12 кілометрів від Мукачевого у селі Чинадієве ходили таємними ходами у середньовічному замку Сент-Міклош. Купалися у термальних велятинських водах. Дихали чистим гірським повітрям у географічному центрі Європи, що у селі Діловому на Закарпатті. Милувалися надзвичайно красою Карпат на канатній дорозі у Буковелі. Робили селфі на тлі однієї із найкрасивіших водяних пам’яток природи водоспаду Гук. Прогулялися мальовничими кам’яними стежками, підземними ущелинами та переходами, де колись переховувався із побратимами народний герой Олекса Довбуш. 

...Першу зупинку «волиньобленергівці» зробили на Закарпатті у селі Чинадієве.  Здавалося б, зовсім непримітна двоповерхова споруда, яку збудував у ХV ст. барон Переньї, мало схожа на замок. Проте Сент-Міклош має дві триярусні вежі, стіни завтовшки метр, а віконці-бійниці слугували для захисту від нападників.

Орендар замку Йосип Бартош розповів, що колись Сент-Міклош використовували як в’язницю, а в радянські часи він слугував складом металобрухту із автобази.  Тепер тут проводять музичні та літературні вечори, пленери художників, фестивалі і, чим найбільше здивував господар замку, – навіть шлюбні церемонії!

Після нічного переїзду енергетики відновити сили і енергію у термальних велятинських водах. Підвищений вміст брому та йоду, а бром має сильно заспокійливі властивості на людське тіло, допомагають повністю відключитися від проблем.

Відрелаксувавши у термальних ваннах у Велятинові, мандрівники з «Волиньобленерго» подалися у географічний центр Європи, що поблизу села Ділове Рахівського району.  Геодезичний знак тут встановили ще 1887 року. Що цікаво, він пережив дві світові війни і зберігся у первинному вигляді. Також стоїть пам’ятна стела, яка символізує сторони світу.

Ця місцина дуже популярна серед туристів. Тож не виникає проблем придбати сувеніри, бринзу, вино – усім торгують поряд. Неподалік розташована гуцульська колиба-музей, де можна і перепочити, і оглянути величезну колекцію речей домашнього вжитку, а також скуштувати традиційні закарпатські страви.

…Ранок другого дня подорожі зустрів волинських мандрівників не зовсім привітно – падав рясний дощ... Проте погода таки вирішила не рушити плани енергетиків – і за годину небо роз’яснилося. Поснідавши, група поїхала у Буковель кататися на канатній дорозі. Годі передати емоції, коли під тобою димлять туманом величні Карпати! Години перебування на вершині гори цілком вистачило, аби сповна насолодитися виглядом Карпат, зробити багато фотографій і навіть випити кави.

До одного із найбільших карпатських водоспадів Женецького Гуку енергетики діставалися пішки. Чисте гірське повітря тільки додавало бадьорості долати не таку вже й близьку дорогу, а це п’ять кілометрів від траси. Але ще більші враження дістали, коли побачили справжнє диво – шумний 15-метровий водоспад! Тут добре забути про все мирське і просто черпати енергію Карпат.

Пообідавши у Яремчі, сповнені сил та бадьорості «волиньобленергівці» знову подалися у Карпати. Цього разу обрали похід стежками народного героя Олекси Довбуша. За півтори години подолали маршрут майже у чотири кілометри!

Гід пан Олег, аби мандрівники трішки відпочили, з неповторним гуцульським колоритом розповідав короткі історії із життя Олекси Довбуша та його побратимів, навчив відрізняти ялину від смереки, переповів чимало карпатських легенд, щедро пересипаючи розповіді жартами. 

Втомлені, але задоволені, що здолали непростий карпатський маршрут, працівники «Волиньобленерго» під супровід блискавиць і грому їхали додому в Луцьк. Дякуємо Карпатам за подаровану комфортну погоду і за привітність! Чекайте нас знову в гості.

Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»