ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Володимир Купчак: «Маємо намір піднімати культуру споживання електроенергії»

У четвер, 9 листопада, дирекція ПрАТ «Волиньобленерго» провела робочу зустріч з представниками китайської компанії Shenzhen Kaifa Technology. На зустрічі закордонні гості продемонстрували свої методи, досвід розробки і застосування smart-технологій.

Таким чином  керівництво «Волиньобленерго» зробило ще один крок до реалізації амбітної програми «Луцьк – smart-столиця України»  – поетапного впровадження розумних лічильників на території всієї Волинської області. 

–  Зараз проект реалізується тестово. Маємо на меті піднімати культуру споживання електроенергії, – розповів генеральний директор «Волиньобленерго» Володимир Купчак.

На початку ділової зустрічі він у короткій презентації розповів іноземцям про роботу і проекти товариства. До слова, синхронний переклад з англійської на українську теж забезпечував генеральний директор. Своєю чергою китайські представники поділилися, що їхня компанія має величезний досвід із встановлення розумних лічильників – із 1996 року працює на ринку виготовлення електроприладів. Представники Shenzhen Kaifa Technology також розповіли, як їхня компанія реалізовує  подібний пілотний проект в Узбекистані.

Варто зауважити, що це не перша зустріч дирекції «Волиньобленерго» з іноземними колегами. Досвід побудови «розумних» мереж енергетики переймали у представників  італійської компанії та на прикладі впровадження енергетичних кластерів у Польщі. Окрім того, у Південній Кореї генеральний директор Володимир Купчак вивчав розробки провідних компаній, що спеціалізуються на розвитку інтелектуальних технологій в енергетиці.

Нагадаємо, у товаристві вже презентували пілотний проект «Впровадження ARM-систем (smart-grids) як складової частини загальноукраїнської системи «Розумна держава».

Головна мета проекту – поетапне впровадження smart-систем, що дасть можливість суттєво знизити рівень втрат електроенергії.

Окрім того, завдяки розумним технологіям  є можливість підтримувати динамічне ціноутворення, уникнути некоректного перенесення даних чи повторного виписування рахунків. Також споживач платитиме за реально використану енергію, а не за розрахункову, контролюватиме он-лайн обсяги постачання послуг та показники приладів обліку через «Особистий кабінет». Проект дає можливість керувати послугами вручну або дистанційно, підвищує надійність і безперебійність послуг.

Для споживачів такі smart-лічильники дадуть можливість тотально контролювати споживання, навіть погодинно спостерігати за використанням електроенергії тим чи тим приладом.

Успішна реалізація проекту на базі «Волиньобленерго» дозволить не тільки поліпшити систему енергоспоживання, але й стане поштовхом для інших масштабних задумів у товаристві.

Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»