ПРИЄДНАННЯ
ДО ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА
СПЛАТИТИ ONLINE
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
СПОЖИВАЧА -
ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Адреса і контактна інформація
Прийом громадян
Центр обслуговування клієнтів
Вакансії


Оксана Гентіш пояснила проблемні питання щодо держзакупівель електроенергії

У вівторок, 5 грудня заступник комерційного директора ПрАТ «Волиньобленерго» Оксана Гентіш взяла участь в обласному семінарі з проблемних питань у сфері публічних закупівель.

На сьогодні у споживачів, які проводять закупівлі за державні кошти, виникає дуже багато запитань у зв'язку з ухваленням Закону України «Про ринок електричної енергії».

– На цьому семінарі було пояснено, що фактично закон прийняли, але наразі, згідно із прикінцевими положеннями, відбувається ухвалення низки законодавчих документів, правил, кодексів, постанов. Закон допрацьовують. Ринок, що передбачений цим законом, має запрацювати з 11 грудня 2018 року, – розповіла Оксана Гентіш. 

Тому в споживачів виникає запитання: проводити процедуру відкритих торгів чи переговорну процедуру закупівлі.

–  Представникам бюджетних установ та тендерних комітетів пояснила, що на сьогодні суттєвих змін, порівняно із минулим роком, у енергетичному  законодавстві не відбулося. Електричну енергію має право постачати як ПрАТ «Волиньобленерго» за регульованим тарифом, так і постачальники, які здійснюють постачання за нерегульованим тарифом. Тобто досі діють ті ж правила, – запевнила учасників семінару заступник директора з комерційних питань.

Оксана Гентіш зауважила, аби споживачі у жодному разі не зволікали із закупівлею електроенергії за державні кошти. Оскільки якщо процедури не будуть проведені, споживачі не зможуть вчасно розрахуватися за електроенергію, а ПрАТ «Волиньобленерго» буде вимушене діяти відповідно до укладених договорів.

–  Не хотілося б повертатися до питання припинення електропостачання, тому що кожна бюджетна організація – це лікарні, навчальні заклади, садочки, діяльність яких важлива для регіону, – наголосила Оксана Гентіш на ризиках, які очікують споживачів за невчасне проведення публічних закупівель.  

Семінар із питань публічних закупівель організував Волинський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ та організацій спільно з управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області та управлінням розвитку, інвестицій і європейської інтеграції Волинської ОДА. Крім питань закупівлі електроенергії, також розглядали проблеми пролонгації чинних договорів, комунальних послуг, моніторингу закупівель тощо.

Фото із сайта volyn-cppk.com.ua
Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»