ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


Завжди перша – технічна «швидка допомога»

Заметіль, літня гроза, пекельна спека, міцний мороз не страшний цим хлопцям. Працівники служби підстанцій 35 кВ і вище , у штат якої входить Луцька група підстанцій, Луцька та Ковельська виробничі дільниці, не бояться погодних випробувань, працюють вдень і вночі, у будень і в свято, аби волиняни мали світлі й затишні домівки. Служба виконує масштабний обсяг робіт під керівництвом Василя Лиса. Ще б пак, наприклад, Луцька група обслуговує підстанції 110 кВ міста Луцька, від яких живляться понад 75 тисяч фізичних та більш як три тисячі юридичних споживачів.

Сонячного, погожого дня виїжджаємо на ПС-110 кВ «Луцьк-103».  Свіжовифарбована у синьо-жовті кольори підстанція яскравою цяткою вирізняється серед похмурих локацій промислового району. Хлопці розповідають, що «патріотичною» підстанцію зробили 2017 року.  До слова, у  такі ж кольори торік пофарбували й ПС-110 кВ «Луцьк-101». 

Після проведення інструктажу для кореспондента і погодження заявки диспетчеру бригада береться до роботи. Начальник Луцької групи Олег Садовий по-господарському оглядає підстанцію і розповідає, що перед морозами покосили траву. Перевіряє паркан, показує енергоустаткування.  У той час Андрій Атаманенко, електрогазозварювальник, і Микола Шокало, електрослюсар, розводять яскраву фарбу: цього разу будуть оновлювати кольори.  Робота кипить: усі разом щітками очищують стару фарбу на устаткуванні, аби нова гарно «лягала». Чоловіки ретельно зафарбовують кожну щілинку і жартують, аби було гарно!  

Цього дня погода сприяла комфортній роботі. Так щастить не завжди, переконує  Олег Садовий. Каже, що працюють вдень і вночі, у негоду. Луцька група підстанцій має у штаті ще двох електромонтажників, але на той час Олександр Дмитрук був у відпустці, а Ярослав Гудзь на лікарняному.

Загалом група відповідає за роботу п'яти підстанцій у Луцьку. Серед обов'язків – забезпечення згідно із річним планом графіка робіт із капітальних і поточних ремонтів та експлуатаційного обслуговування обладнання, усунення дефектів. Улітку косять траву, взимку очищають території підстанцій від снігу, доглядають за огорожею, ремонтують освітлення та обігрів, замінюють силікатгель, чистять кабельні лотки, замінюють перекриття кабельних каналів, якщо вони вийшли з ладу. Також проводять капітальні та поточні капітальні ремонти силового обладнання на підстанціях 35, 110 кВ Луцької районної та Ківерцівської філій.

Начальник служби Василь Лис каже, що завдання у працівників відповідальні. Річний план складають так, щоб взимку робіт із мастилонаповненим обладнанням не виконували. Основні роботи із фарбування, заміни мастила відбуваються не в зимовий період.  Зазвичай взимку виконують аварійні роботи, усувають дефекти, а також налаштовують та ремонтують резервне обладнання, що використовуватимуть під час наступної ремонтної кампанії.

Якщо виникають аварійні ситуації, працівникам служби доводиться працювати і в святкові та вихідні дні. Наприклад, якось Луцька група 31 грудня  до 22:30 усувала аварійне пошкодження на ПС-110 кВ «Луцьк-104», першого дня Великодня ліквідовувала наслідки аварійної ситуації на ПС-110 кВ «Луцьк-101». 

Разом із Василем Лисом побували на ПС-110 кВ «Луцьк-101». До слова, її почали зводити 1959 року. Для Луцька був надважливий об'єкт. Він розв'язував питання енергопостачання центральної частини міста. І досі підстанція має особливе значення.  У 2007–2008 роках «Луцьк-101» модернізували.

А ще з підстанції «Луцьк-101» відкривається прекрасний вигляд на замок Любарта і кафедральний костел святих Петра і Павла. В об'єктиві фотоапарата поєднується сучасне і минуле, прогрес та історія, що не може не захоплювати!

Інженер прес-центру ПрАТ «Волиньобленерго»
Інна РОЙКО