ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


Уся історія «Волиньобленерго» – під її наглядом

Вона чітко знає, на якому стелажі лежить той чи той документ, ретельно дотримується порядку в паперовому царстві, а щоб прикрасити величезний кабінет, вирощує на підвіконнях вазони. Лариса Дорошенко багато років розкладає історію «Волиньобленерго» по полицях – працює завідувачем архіву в товаристві.

…Далекого 1972 року 17-літня Лариса влаштувалася на роботу техніком-проектантом у Волинське обласне підприємство сільських електромереж. Випускниця мріяла про навчання у виші, поступила до культосвітнього училища на бібліотечний факультет. Проте навчатися змушена була на заочному відділені: маму підкосила хвороба, дівчина мала фінансово допомагати родині.

– Коли складала вступні екзамени, ще підказувала чотирьом абітурієнтам, – з усмішкою пригадує Лариса Дорошенко. – Потім викладачі дивувалася, чому не пішла на стаціонар. Але у мене не було виходу, мама хворіла, а ще й господарство тримали. Мала тому всьому раду давати, мусила влаштуватися на роботу.

Директором Волинського обласного підприємства сільських електромереж тоді працював Олексій Галушко. Керівник був вкрай суворим – не любив, коли беруть на роботу знайомих.   

– Галушко відразу запитав: «А що ви вмієте?» Упевнено кажу, все. Допитувався, чи грамотна, – розповідає пані Лариса, як відбувалася співбесіда. – Диктанти писала на «п'ятірки». У школі вчилася добре, мала п'ять чи шість «четвірок» в атестаті.

Вимогливий директор серед перших завдань, звичайно, визначив перевірку на грамотність. Юна претендентка на посаду техніка-проектанта під диктування написала текст. Місію було виконано: почерк оцінено як красивий, до того ж коми правильно розставлено!  

Проте Олексій Галушко не вгавав – вимагав нових знань та умінь. Лариса змушена була розповісти, що вміє малювати. Таке зізнання підбадьорило директора, попросив показати уміння.

– А що намалювати, поняття не мала, – усміхається пані Лариса. –Олексій Данилович якраз по телефону говорив, взяла й намалювала його. Як побачив, як почав сміятися! Мовляв, ну й дівчина, дуже смілива. Таку комедію зробила!

Так Ларису Дорошенко взяли на роботу в проектну групу. Працювала на розмножувальному апараті «Ера», копіювала великі креслення на синкувальній машині, малювала карти області.

– Якось змушена була затриматися на роботі до першої ночі. Як справилася, почала ховати печатки та журнали в сейф. А я ж була молода, ходила на підборах, а вони по паркету цок-цок. Поверхом нижче розміщувалася диспетчерська служба. За хвилину-дві різко відчиняються двері, вриваються черговий диспетчер черговий і охоронець. «О, то ти, Ларисо! А чого так пізно? Ми думали, що злодій». Регочуть обоє. Охоронець відкидає куфайку, за яким заховано сокиру. Так прибігали грабіжника затримувати. 

Хлопці переживали, як серед ночі сама дійду додому. Приставили до мене собаку Фазу. Кажуть, вона тебе проведе до самого будинку. Подивувалася, навіть не вірила, як це собака така розумна! Так я під охороною Фази, яка була заввишки, як стіл, безпечно дійшла додому.

Згодом пані Ларису перевели на посаду завідувача архіву. З 1978 року вона наводить лад у ділових паперах. Каже, в архіві зберігаються й історичні документи, датовані 1944 роком.

–  Є відомості про накази, прийняття на роботу та звільнення, особові справи, документи з районних електростанцій, – перелічує своє  паперове царство Лариса Дорошенко – Окремі документи мають зберігатися 75 років. Недавно прийшов запит про довідку колишньому працівнику, який зараз проживає у Росії, видати документ, що він працював у нас.

Пані Лариса знає напам'ять, де і що лежить на кожному стелажі. Зауважує, що архів «Волиньобленерго» визнавали найкращим у Луцьку. На його базі державний обласний архів проводив семінар.

…Під час міні-екскурсії в архіві, яку пані Лариса охоче влаштувала, роздивлююся величезні папки документів. Усі підписані акуратним, каліграфічним почерком, чітко розділені за відділами. Переконуюся, порядкувати в архіві – відповідальна й цікава робота, що вимагає особливої уважності, навіть педантичності! А ще, як додає Лариса Дорошенко, треба просто любити свою працю.

Інженер прес-центру ПрАТ «Волиньобленерго»
Інна РОЙКО