ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


Від особистої відповідальності – до якості

Сьогодні одним із найважливіших елементів комфортного життя є наявність у побуті електро-, тепло- та водопостачання. З розвитком технологій щороку збільшується кількість електроприладів, якими люди користуються у своїх домівках. Такий прогрес має і зворотний бік: часто споживачі стають заручниками ситуації, коли через перевантаження мережі спотворюються параметри якості електроенергії, від чого погіршується робота електроприладів або вони взагалі виходять з ладу.

Але перед тим, як звертатися зі скаргами на неякісну напругу до електропостачальника, споживач має сам проаналізувати, у чому причина такої ситуації. Чи не порушує він умов договору, зокрема  найважливішого його пункту – величини дозволеної потужності. Адже відомо, що електромережі працюватимуть без перебоїв тільки у тому випадку, коли ця потужність буде у тих межах, на які вона розрахована.

Зізнаймося, замість передбачених при проектуванні і дозволених договором 1,5 кіловат насправді її використовується більше. Адже у домівках з'явилися пральні машини, бойлери, кондиціонери, прилади електроопалення, які є надзвичайно потужними. Перевірка існуючих мереж показує, що вони повністю забезпечують дотримання якісних показників напруги при використанні споживачами електроенергії в межах договірної потужності. У випадку значного її перевищення спотворюватимуться параметри якості електричної енергії. Тобто сусіди поряд матимуть клопіт  із роботою своїх електроприладів (холодильника, комп'ютера тощо), які не  можуть нормально працювати при зниженні напруги.

Щоб розв'язати цю проблему, потрібно поєднати відповідальність і електропостачальника, і споживача. Для початку кожен з нас може шляхом нескладних підрахунків самостійно визначити, чи не перевищуємо ми встановлених для наших осель параметрів потужності. Для цього потрібно додати потужність електроприладів, якими він користується (вона вказана на кожному з них), і порівняти її з тією, яка передбачена Договором на постачання електричної енергії. Якщо в помешканні використовують електроенергії понад договірну потужність, потрібно звернутися до ПрАТ «Волиньобленерго» для її збільшення. 

У випадках, коли споживач перевантажує зовнішню електромережу, енергопостачальник має право встановлювати технічні засоби, які обмежуватимуть постачання електричної енергії до рівня, визначеного договором. Це потрібно для збереження нормального рівня напруги в інших споживачів і передбачено Правилами користування електричною енергією для населення.

Прес-центр ПрАТ «Волиньобленерго»