ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


«Волиньобленерго» долучилося до святкування Всесвітнього дня вишиванки

Чудовим і яскравим різноманіттям вишиванок розквітло сьогодні ПрАТ «Волиньобленерго». На підтримку Всесвітнього дня вишиванки, який цьогоріч випадає на 17 травня, енергетики Волині прийшли на роботу в національних одностроях.

Традиція вбиратися у вишиванки підтримують у товаристві з року в рік: в усіх відділах, службах та структурних підрозділах «Волиньобленерго». І цьогоріч в управлінні товариства працівники прийшли на роботу в красивих українських одностроях. Підтримали багаторічну традицію і керівництво товариства.  Адже День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу й об'єднати українців.

– Волинські енергетики щороку підтримують це чудове патріотичне свято. День вишиванки єднає українців у любові до національного коріння та традицій, – зазначив генеральний директор ПрАТ «Волиньобленерго» Володимир Купчак. 

Історія вишивки на теренах України налічує не одну тисячу років. Особливого значення набула в останні кілька століть. Переважно вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30–40 сорочок, середнього достатку 50–70 сорочок, а багата – 100 і більше.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона символ краси та міцного здоров'я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка також символізує і родинну пам'ять, вірність та любов у сім'ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Вбирати вишиванку – престижно і патріотично. Звичайно, любов до України – не в одязі, а в душі. Але одягнувши вишиванку, хочеться гордо заявити усім – ми українці  пишаємося цим!

Довідково. Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Започатковане свято 2006 року.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"