ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


Успіх підприємств — у їх кадровому потенціалі

Про підготовку студентів для роботи на підприємствах енергетичної галузі йшлося під час засідання круглого столу на кафедрі електропостачання Луцького національного технічного університету.

Захід під назвою «Науковий підхід щодо формування фахових компетентностей  у студентів спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відбувся 18 травня. Участь у ньому взяли представники найбільших підприємств регіону, які потребують спеціалістів такого напрямку: ПрАТ «Волиньобленерго», КП «Луцьксвітло», ТОВ «Електросервіс», Волинського РЕЦу, а також Рівненської АЕС.

Запрошені гості та викладачі погодилися з думкою, що швидкі темпи розвитку та модернізації обладнання, з яким доводиться працювати, вимагають відповідної підготовки молодих спеціалістів. Та як запевнив завідувач кафедри Юрій Грицюк, на кафедрі є всі умови, які здатні забезпечити вимоги роботодавців щодо рівня знань майбутніх енергетиків. Як доказ він навів лабораторії, у яких студенти мають можливість практикуватися у різноманітних дослідженнях. Під час виступу також окреслив перспективи розвитку кафедри, акцентувавши увагу на можливості відкриття нових спеціальностей. Цю думку підтримав і ректор ЛНТУ Петро Савчук, який завітав на круглий стіл. Він зауважив, що найбільший в області навчальний заклад технічного спрямування  не може стояти осторонь розвитку альтернативної енергетики і тому обов'язково долучиться до цього процесу своїм науковим потенціалом. Також він пообіцяв і надалі підтримувати ініціативи кафедри щодо організації подібних заходів, де викладачі з перших уст можуть почути від потенційних роботодавців, на які аспекти у підготовці студентів потрібно звернути особливу увагу і який напрямок підсилити.

Усі присутні погодилися з тим, що останнім часом на ринку праці відчутним став дефіцит молодих спеціалістів. Роботодавцям безпосередньо на робочому місці доводиться здійснювати їх спеціальну підготовку з питань технічної експлуатації, охорони праці та пожежної безпеки в межах вузьких профільних завдань. Це стосується в першу чергу основ програмування, без яких майже неможливою стає робота на сучасному обладнанні.

В.о. заступника директора з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» Дмитро Вітер, який сам є випускником ЛНТУ, у своєму виступі розповів про кадрові проблеми підприємства, складні аварійні режими роботи обладнання електричних мереж ПрАТ, реальний стан процесів інтеграції «відновлювальної енергетики» у розподільчі мережі, перспективи розвитку підприємства. Водночас,  аби мотивувати випускників до вибору роботи у товаристві, він презентував фотозвіт про його виробничу діяльність та соціальний захист працівників. Він зазначив, що наразі «Волиньобленерго» є одним із головних місць працевлаштування випускників факультету екології та приладоенергетичних систем і висловив сподівання, що і надалі підприємство залишатиметься перспективним та бажаним місцем роботи для молодих спеціалістів.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"