ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


У Луцькому НТУ офіційно відкрили Культурно-просвітницький центр

У cереду, 23 травня, у Луцькому національному технічному університеті запрацював Культурно-просвітницький центр, яким опікуватиметься Козацьке стрілецьке братство на чолі з отаманом, директором з технічних питань ПрАТ «Волиньобленерго» Володимиром Перчуком та кафедра гуманітарних дисциплін вишу. На офіційне відкриття завітали перший заступник генерального директора ПрАТ «Волиньобленерго» Ярослав Діжак, заступник генерального директора з економічної безпеки Юрій Касіянчук.

Відкриття Культурно-просвітницького центру приурочили до Дня Героїв –  борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, українських січових стрільців та вояків УНР та УПА, діячів ОУН. 

Головне завдання створення цього патріотичного осередку –  допомогти студентам пізнати історію українського війська від найдавніших часів до сьогодення. Варто зазначити, що приміщення культурно-просвітницького центру має вигляд  світлиці. Стоїть козацький віз, гармати, великий лук, чимало макетів зброї різних часів, інформаційні історичні стенди.  Козаки кажуть, що постійно оновлюватимуть експонати.

Також центр прикрашений знаменами, що мають столітню історію, і новими, які побували на передовій на сході України. Крім того, тут є круглий стіл для загальних зборів, адже у Культурно-просвітницькому центрі відбуватимуться спеціальні пари для студентів.

– Тут представлені макети зброї, але принцип роботи на них можна показати, тобто як запалюється порох, як вилітає куля, принцип наведення гармати та її заряд. Також є колекція холодної зброї, зокрема ХVI-ХVII століття, польова гармата, вогнепальна зброя і великий лук, –  зауважив під час короткого екскурсу в історію отаман Козацького стрілецького братства, генеральний гарматний Володимир Перчук.

Біля кожного тематичного стенду козаки розповіли про історичні події України та Волині зокрема. Поділилися здобутками Козацького стрілецького братства, як відвойовували свободу на Революції гідності та в зоні АТО. Пригадали загиблого у добровольчому батальйоні «Айдар»  побратима Сергія Климчука.

Володимир Перчук зазначив, що Культурно-просвітницький центр спонукатиме самих козаків ще більше навчатися, аби передати власні знання і досвід студентам. На завершення відкриття Культурно-просвітницького центру козаки почастували гостей запашним кулішем.

Прес-центр ПрАТ "Волиньобленерго"