ПРИЄДНАННЯ
ДО
ЕЛЕКТРИЧНИХ
МЕРЕЖ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА

СПЛАТИТИ ONLINE


Добрі справи рятують життя

На Камінь-Каширщині розповідають зворушливу історію про те, як мешканці с. Грудки врятували від вірної загибелі малих бузьків, гніздо яких після обриву внаслідок закорочення проводів упало на землю, повідомляє газета Полісся.

Лелеки ще п'ятнадцять років тому звили гніздо на електроопорі, де проживають в період гніздування. З часом домівка «червонодзьобих» розрослася і одного разу впала на землю разом з усіма мешканцями, в тому числі  неокріплими підлітками-лелеченятами. Подружжя Петра і Надії Костючиків вирішили прихистити врятованих птахів, адже без сторонньої допомоги лелеченята просто загинули б від голоду, чи потрапили в лапи псам, хижим звірам.

Небайдужі місцеві жителі звернулися на "гарячу лінію" ПрАТ «Волиньобленерго», аби спеціалісти Камінь-Каширської філії вирішили наслідки аварійної ситуації.

Головний інженер Богдан Козак прокоментував обставини, які склалися: «до кол-центру надійшов дзвінок про те, що впало лелече гніздо, відбувся обрив лінії електромереж. Ми направили чергову бригаду, оперативно усунули пошкодження на місці, повідомили ветеринарну службу про трагічний випадок». Також спеціаліст додав, що роботи по встановленню металоконструкцій під гнізда виконуються лише весною, восени та протягом зими, коли птахи не гніздуються.

До слова, «Волиньобленерго» впродовж 14 років встановлює металоконструкції на електроопорах для лелек по всій Волинській області. Такі заходи забезпечують як безпеку птахів, так і допомагають уникнути пошкодження ліній електропередач. Загалом за 2018 рік уже встановлена 71 одиниця.

Турбота про тих, хто цього потребує, обов'язок кожної людини. Охорона лелечих гнізд гарантує безпеку птахам та збереження балансу в еко-системі.

Підготовлено за матеріалами: polissia.net